Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Un angajat RDS a dat peste mine pe trecerea de pietoni

* - - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
59 replies to this topic

#19
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

 Haas33, on 14 septembrie 2018 - 16:22, said:

Nu am patit nimic grav, ma doare putin mana (pentru ca, din reflex, am pus mana inainte cand am vazut ca masina intra in mine).

ai pus mana si atat, asta inseamna ca doar te-a atins, ori nici atat si doar te-ai infipt cu mana in capota lui, fara vreo cazatura de vreun fel.


 Haas33, on 14 septembrie 2018 - 16:29, said:

mi se pare inadmisibil sa fii atat de prost si sa continui linistit sa mergi dupa o faza de genul. Daca se oprea si isi cerea scuze, era ok, dar asa.. ma frustreaza..

pai daca chiar te lovea, faptul ca nu s-a oprit, inseamna ca deja erai calare pe capota lui si trebuia sa te darame, iar el sa-si continue drumul, insa unde mai puneai doar mana daca el era in miscare si nici nu te-a clintit din loc?

nici trolatul nu mai e ce-a fost. te pierzi in propriile minciuni. mai intelege omul sa nu stii modelul masinilor, insa daca nici emblema nu ai vazut-o pt a zice daca era dacie sau vw ...

hai atunci, zi nr de inmatriculare, ca zici ca-l stii.

#20
Haas33

Haas33

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.09.2018

 Phobos, on 14 septembrie 2018 - 16:38, said:

Pai nu crezi ca daca o luam asa, mai raspunzatori ar fi scoala de soferi sau aia care i-au eliberat permisul? Posted Image
Probabil, dar fiind in timpul programului de munca, animalul asta nu reprezinta compania?

 Dany_Darke, on 14 septembrie 2018 - 16:39, said:

ai pus mana si atat, asta inseamna ca doar te-a atins, ori nici atat si doar te-ai infipt cu mana in capota lui, fara vreo cazatura de vreun fel.




pai daca chiar te lovea, faptul ca nu s-a oprit, inseamna ca deja erai calare pe capota lui si trebuia sa te darame, iar el sa-si continue drumul, insa unde mai puneai doar mana daca el era in miscare si nici nu te-a clintit din loc?

nici trolatul nu mai e ce-a fost. te pierzi in propriile minciuni. mai intelege omul sa nu stii modelul masinilor, insa daca nici emblema nu ai vazut-o pt a zice daca era dacie sau vw ...

hai atunci, zi nr de inmatriculare, ca zici ca-l stii.
B 131 RCS
Daca tu crezi ca toata lumea e handicapata si are chef de „Trolat” atunci bafta tie. Repet, sunt un copil, chiar nu am stiut cum sa reactionez. Nu te invata nimeni ce sa faci cand cineva intra in tine.

inca un lucru, tu crezi ca in fiind inca in stare de soc eu am stat sa ma uit dupa ce fel de masina e? Am vazut ceva mare, semana cu o dacie alba papuc. Nu am carnet si nici nu-mi prea pasa de masini.

Edited by Haas33, 14 September 2018 - 16:44.


#21
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016

 Haas33, on 14 septembrie 2018 - 16:40, said:

B 131 RCS
Esti sigur?

#22
Haas33

Haas33

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.09.2018

 Bombalurina, on 14 septembrie 2018 - 16:42, said:

Esti sigur?
Da. Ora 14:00, iuliu maniu 246.

Edited by Haas33, 14 September 2018 - 16:42.


#23
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,012
  • Înscris: 09.12.2015

 Haas33, on 14 septembrie 2018 - 16:29, said:

cumva ...cineva ... e un fost angajat extrem de nemulțumit
al RDS/RCS, actualmente respectivul lucrând la 'Telekom' ( firma aflată în competiție directă cu rcs/rds)

#24
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012
Spune-le părinților atunci că știu ei mai bine.

#25
Haas33

Haas33

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.09.2018

 TheStarkestTruthMatters, on 14 septembrie 2018 - 16:43, said:

cumva ...cineva ... e un fost angajat extrem de nemulțumit
al RDS/RCS, actualmente respectivul lucrând la 'Telekom' ( firma aflată în competiție directă cu rcs/rds)
Sigur, lucrez la telekom... doamne cum m-ati prins, uff
Am mentionat ca e angajat rds pentru ca exista un suport digi pe aici si poate se uita si incearca sa „inainteze” situatia si verificarea interna.

Edited by Haas33, 14 September 2018 - 16:46.


#26
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Domnu Floricel, sfatul meu e asta:

1. Cand esti pe trecere casti ochii si treci in pas gimnast.
2. Trecerea de pietoni nu te fereste de prosti cu colac, indiferent unde sunt angajati.
3. Problema nu e ca te doare mana (daca era rupta sau sa se vada cv la RX, erai deja la spital, nu infierai proletar IQ-ul soferilor de la RDS), ci ca esti nervos si vrei sa pice capete.
4. Poate omul avea un ambreaj praf si se chinuia sa nu ii moara motorul.
5. Tu ti-ai dori un adevarat aparat de politie, procuratura si criminalistica, care sa iti investigheze onoarea nereperata.

E aberant, asa devii adult si casti ochii.

#27
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,012
  • Înscris: 09.12.2015
Posted Image sau poate este chiar copilul directorului de vânzări/marketing al 'Telekom' România , parte a 'Deutsche Telekom' ... Posted Image

Edited by TheStarkestTruthMatters, 14 September 2018 - 16:47.


#28
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016

 Haas33, on 14 septembrie 2018 - 16:42, said:

Da. Ora 14:00,
Este tarziu acum, dupa asa o fapta grava probabil ca la ora asta masina e radiata, casata si foarte posibil dezmembrata...

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Haas33, on 14 septembrie 2018 - 16:40, said:

Auzi mai fa un cont sa iti dai like la mesaje asa macar pare ca e cineva care te crede. Sau gasesti un copil sa ii zici, poate daca e ceva nou nascut te crede. Mda. Mai baga o fisa...

#30
Haas33

Haas33

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.09.2018

 Adm, on 14 septembrie 2018 - 16:45, said:

Domnu Floricel, sfatul meu e asta:

1. Cand esti pe trecere casti ochii si treci in pas gimnast.
2. Trecerea de pietoni nu te fereste de prosti cu colac, indiferent unde sunt angajati.
3. Problema nu e ca te doare mana (daca era rupta sau sa se vada cv la RX, erai deja la spital, nu infierai proletar IQ-ul soferilor de la RDS), ci ca esti nervos si vrei sa pice capete.
4. Poate omul avea un ambreaj praf si se chinuia sa nu ii moara motorul.
5. Tu ti-ai dori un adevarat aparat de politie, procuratura si criminalistica, care sa iti investigheze onoarea nereperata.

E aberant, asa devii adult si casti ochii.
1) AM asteptat 15 secunde, voiai sa astept 10 minute sa vad ce face el?
2) Am spus eu asta?
3) Nu, vreau sa-si ceara scuze. Si chiar ma doare mana.
4) irelevant pentru mine
5) ce?

 MembruAnonim, on 14 septembrie 2018 - 16:48, said:

Auzi mai fa un cont sa iti dai like la mesaje asa macar pare ca e cineva care te crede. Sau gasesti un copil sa ii zici, poate daca e ceva nou nascut te crede. Mda. Mai baga o fisa...
Auzi, ce ti se pare tie asa iesit din comun? Ca un handicapat nu s-a uitat si a dat in mine? Doamne, ce scenarii sf aveti in capetele alea. Eu chiar sunt serios.

Edited by Haas33, 14 September 2018 - 16:50.


#31
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
Daca tii mai mult la tine decat la el, mergi la doctor. Spui acolo ce s-a intamplat si vor face ei demersurile necesare.
Daca vrei scuze, mergi in fata oglinzii si scuza-te.

Edit: Te doare mana? Mergi dreaq la doctor sa vada aia ce ai!!!
Am avut, acum ceva ani, un accident cu asfaltul (pietoana pe rosu, eu cu bicicleta, frana fata blana, buf in cap, sange, ea neatinsa) si am ajuns la doctor (inapoi cu bicla pana acasa, putin curatat de sange, luat masina si mers la urgente). Ma durea putin si mana dar nu cine stie ce. Dupa radiografie au descoperit un deget rupt. Pam-pam.
Ca sa recapitulam scurt: MERGI LA DOCTOR!!!

Edited by sorin147, 14 September 2018 - 16:56.


#32
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016

 Haas33, on 14 septembrie 2018 - 16:48, said:

Eu chiar sunt serios.
Pai la fel si noi, tu ce crezi?

#33
marin_vasile

marin_vasile

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 12.09.2018
Singura soluție care o mai ai ACUM este să te duci la spitalul de urgență Floreasca (nu altul) cu buletinul și să faci pe lovitul mai rău, te consultă și te faci că te doare capul ca să te investigheze mai bine, declari că este accident și este chemată poliția care îți ia declarație la Udriște și e posibil să se facă dosar penal de vătămare corporală din culpă și să fi chemat în clădirea nouă la etajul 2 în viitor chiar dacă nu ai nici o zi de spitalizare unde dai declarație că nu ai nici o pretenție sau că ai, depinde în ce birou ești chemat și cât de plictisiți sunt respectivii de acolo.

Edited by marin_vasile, 14 September 2018 - 16:59.


#34
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Da dar măcar dau net calumea.
Iartă-l.

#35
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,893
  • Înscris: 12.03.2009

 Haas33, on 14 septembrie 2018 - 16:29, said:

mi se pare inadmisibil sa fii atat de prost
Iete cine vorbea!

#36
Haas33

Haas33

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.09.2018
Vi se pare aberant/ciudat. Eu chiar sunt sincer, nu am mai avut o situatie de genul, poate nu sunt cea mai desteapta persoana de pe planeta asta.
Primul lucru pe care l-am facut a fost sa ma duc pe cealalta parte si sa o sun pe mama. Dupa am fugit acasa.
Nu toti suntem calmi/reci sa ne oprim, sa scoatem telefonul si sa sunam la politie.
Sunt student in Bucuresti, vin dintr-un oras mic in care e imposibil sa se intample asa ceva(strazile fiind mici).
Nu sunt trol, chiar intreb daca se poate face ceva. Normal ca sunt nervos/frustrat.
Nu toti avem timp de pierdut cu cacaturi de genul „Haha, ce ma plictisesc. Hai sa caut un forum pe net si sa-mi fac un cont de troll”. Sincer, daca chiar exista persoane care glumesc cu situatii de genul, le recomand un psihiatru.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate