Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Un angajat RDS a dat peste mine pe trecerea de pietoni

* - - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
59 replies to this topic

#55
marin_vasile

marin_vasile

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 12.09.2018
Cred că te-a lovit la cap ăla sigur, dacă faci așa și pe la poliție te asigur că primești o amendă și un sfat prietenesc să dispari mai repede din secția lor și nu te mai duce nici la urgență că ăia au treabă cu cazuri serioase nu cu copilări.

#56
Haas33

Haas33

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.09.2018

View Postmarin_vasile, on 14 septembrie 2018 - 17:25, said:

Cred că te-a lovit la cap ăla sigur, dacă faci așa și pe la poliție te asigur că primești o amendă și un sfat prietenesc să dispari mai repede din secția lor și nu te mai duce nici la urgență că ăia au treabă cu cazuri serioase nu cu copilări.
Da, sigur, o sa imi dea o amenda pentru ca cineva a dat peste mine pe trecerea de pietoni, eventual ma baga in spate pentru niste bastoane.

#57
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Mergi la politia rutiera si depui o plangere la comandant. Iei numar de inregistrare . Ei vor face cercetari si vor gasi rapid si masina si soferul .Responsabilul coloanei auto RDS e obligat sa ofere sprijin si toate informatiile care sunt necesare in ancheta politiei .
O masina implicata in accident ramane cu urme care sunt usor de descoperit pentru ofiterii respectivi .iar daca masina a fost cumva reparata e si mai grav si penal cazul .

#58
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,362
  • Înscris: 11.08.2003
Nu suntem tristi, suntem suparati pentru ca tratezi asta ca unu' de 6 ani:
- Doamna invatatoare, m-a lovit Costel si am facut buba.
- Costel, te rog frumos sa iti ceri scuze!
- Scuze, zice Costel.
- Se accepta!
- Hai, copii, dati-va mana si fiti prieteni!



Sa revenim: ori tratezi intamplarea ca un copil, ori ca un adult care a fost lovit pe trecere, ori ca un adult care a facut buba, se ridica si merge mai departe.
ALEGE!

Edited by sorin147, 14 September 2018 - 17:38.


#59
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View PostHaas33, on 14 septembrie 2018 - 16:29, said:

Totusi erau 2 persoane in masina, nu doar 1.. Si as vrea macar sa il mustreze, mi se pare inadmisibil sa fii atat de prost si sa continui linistit sa mergi dupa o faza de genul. Daca se oprea si isi cerea scuze, era ok, dar asa.. ma frustreaza..
In ce tara din lumea... nu, din universul asta si din altele paralele, este un accident de circulatie de competenta firmei unde este angajat soferul ?!
Ce treaba are una cu alta ?
Daca iti lua foc casa, sunai mai intii la..... unde.... la livrare pizza la domicliu , sao audca rece ca oricum ai unde sa o incalzesti ?!
Adica, serios, tu stii cu ce se ocupa 112 si cu se se ocupa RDS ?!

#60
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,362
  • Înscris: 11.08.2003
Din cate am inteles, era vorba doar de a-l face pe sofer constient de ce a facut si spera ca ala sa fie si intelegator si sa regrete fapta, intentionata sau nu.
Nu dorea sa-i faca nici o alta problema.

Ca la bagatul in fata de o strada laturalnica. Daca aprinde avariile scurt sau ridica mana, e dobitoc, dar si-a cerut scuze. Daca n-o face, e doar dobitoc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate