Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 

Referendumul pentru "Familia tradițională"

* * - - - 23 votes
  • This topic is locked This topic is locked
17454 replies to this topic

Poll: Referendum (606 member(s) have cast votes)

Cum veți vota la referendum? Veți vota?

  1. Voi vota pentru modificarea constituției (160 votes [26.40%])

    Percentage of vote: 26.40%

  2. Voi vota împotriva modificării constituției (62 votes [10.23%])

    Percentage of vote: 10.23%

  3. Nu mă voi prezenta la vot (369 votes [60.89%])

    Percentage of vote: 60.89%

  4. Voi anula votul (15 votes [2.48%])

    Percentage of vote: 2.48%

Vote

#9253
H6D-100c

H6D-100c

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 27.01.2017

Quote

Patru milioane, sambata 06 octombrie 2018.
Si sase milioane, duminica 07 octombrie 2018.]
Viseaza, puiule, viseaza...o sa radem copios duminica la ora 21:00 de ridicolul rezultat al asa-zisului referendum-nu s-a intrunit cvorumul, iar din cei care s-au dus vot...nasolia dracului, aberant de multi au pus stampila pe "NU"-probabil idiotii au inteles invers, altminteri nu se explica. Fiasco total -43 milioane euro paguba!

Edited by H6D-100c, 01 October 2018 - 09:26.


#9254
christinne69

christinne69

    Viva la revolution!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,832
  • Înscris: 23.09.2016

View PostH6D-100c, on 01 octombrie 2018 - 09:25, said:

Viseaza, puiule, viseaza...o sa radem copios duminica la ora 21:00 de ridicolul rezultat al asa-zisului referendum-nu s-a intrunit cvorumul, iar din cei care s-au dus vot...nasolia dracului, aberant de multi au pus stampila pe "NU"-probabil idiotii au inteles invers, altminteri nu se explica. Fiasco total-43 miliaone euro paguba!

E suficient sa dea o ploaie si dracu se duce :D

#9255
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,841
  • Înscris: 14.10.2017

View Postpenticostalul, on 01 octombrie 2018 - 09:20, said:


Nu stiu cum se face ca de el se ingrozesc doar copiii de gradinita, propoponautii, anticepefistii si, in general toti cei anti-normalitate si anti-umanitate Posted Image

Eu tot n-am inteles un lucru: daca tu consideri pe altii anormali, ce te opreste pe tine si cei ca tine sa va comportati normal? Cu ce va deranjeaza  astia? Pana urma ei nu fac asta din rea vointa sau din lipsa moralei ci fac pentru ca este o dereglare, o mutatie la nivel hormonal. Nu e nici satana , nici diavolul , n-are treaba cu nimic...

#9256
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Nu uitati ca noi suntem urmasii celor care au declarat fara teama:

Prin foc, prin spangi, prin glonti, prin fum,
  Prin mii de baionete,
Urcam, luptam ... iata-ne-acum
  Sus, sus, la parapete.

Posted Image

#9257
tipareth

tipareth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,628
  • Înscris: 20.05.2008

View PostGRATEFUL, on 01 octombrie 2018 - 09:18, said:

interesanta reactie....nu m-am referit la tine....am vorbit la general.
daca tu te-ai simtit , nu e vina meaPosted Image

Ai vorbit in general dand quote exact textului meu, mda... Pe cine crezi ca pacalesti?

Cred ca incerci sa iti pacalesti constiinta proprie.

Edited by tipareth, 01 October 2018 - 09:31.


#9258
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,692
  • Înscris: 11.03.2006

View Postpenticostalul, on 01 octombrie 2018 - 09:20, said:

Cum am mai zis, Dracnea e un balaur foarte periculos, care are foarte multe capete, si in mod perfid ataca din toate partile.
Nu stiu cum se face ca de el se ingrozesc doar copiii de gradinita, propoponautii, anticepefistii si, in general toti cei anti-normalitate si anti-umanitate Posted Image

Noi, ceilati, oamenii simpli, cei multi da' prosti, nu dam doi bani pe balaurul dragnea, credem ca el e doar un baubau inventat de progresisti si, ca om politic, va fi mazilit inaintea de sfarsitul acestui an.

Iar noi vom merge la vot, va anuntam oficial.
Indiferent cate basme cu dracni nazdravani veti mai inventa voi.
Patru milioane, sambata 06 octombrie 2018.
Si sase milioane, duminica 07 octombrie 2018.

Iar mai apoi vom cerceta cu totii in dex ce inseamna cuvantul "mumu".

V-am mai zis, aveti grija cum procedati, sa nu iasa la numaratoare 20 de milioane...

#9259
christinne69

christinne69

    Viva la revolution!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,832
  • Înscris: 23.09.2016

View Postpenticostalul, on 01 octombrie 2018 - 09:28, said:

Nu uitati ca noi suntem urmasii celor care au declarat fara teama:

Prin foc, prin spangi, prin glonti, prin fum,
  Prin mii de baionete,
Urcam, luptam ... iata-ne-acum
  Sus, sus, la parapete.

Posted Image

Din pacate sunteti doar epigoni. Din Penes Curcanul ati ajuns Penis Curcanul.

Edited by christinne69, 01 October 2018 - 09:35.


#9260
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,692
  • Înscris: 11.03.2006

View Postpenticostalul, on 01 octombrie 2018 - 09:28, said:

Nu uitati ca noi suntem urmasii celor care au declarat fara teama:

Prin foc, prin spangi, prin glonti, prin fum,
  Prin mii de baionete,
Urcam, luptam ... iata-ne-acum
  Sus, sus, la parapete.

Posted Image

Prin foc, prin spagi...

Ati luptat voi, penticostalii, acolo?

#9261
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

View PostJammalan-the-Prophet, on 01 octombrie 2018 - 08:49, said:

Eu chiar vreau sa treaca referendumul asta
Si sa mai facem unu in care sa interzicem homosexualitatea. Apoi unu contra avortului, sa interzicem ONG-urile, vaccinurile, apoi bagam prezenta obligatorie la slujba,  si cand terminam de interzis tot ce ameninta poporul asta falnic, destept , curajos, muncitor si cu frica lui Dumnezeu sunt curios pe cine mai dati vina pentru toate relele...

Trebuie doar sa ai rabdare sa se islamizeze Europa si dupa aceea o sa ai toate referendumurile pe care le vrei. Chiar si unul impotriva tuicii, rachiului si vinului. Ca dupa cum decurg lucrurile cu globalizarea promovata de progresisti, sansele sunt foarte mari sa se intample exact ce iti doresti. Si nu sa fii prezent obligatoriu doar la slujba, ci o sa umbli cu covorasul de rugaciune sub brat si te vei inchina cu fata spre Mecca de cinci ori pe zi.

#9262
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,520
  • Înscris: 17.04.2014

View Postchristinne69, on 01 octombrie 2018 - 09:24, said:


Statul nu poate obliga biserica la nimic.
insa la o adica statul isi poate obliga cetatenii...enoriasii si preotii unui cult sunt in primul rand cetatenii unui stat.

Quote


Dar nici nu are nevoie, pt suma potrivita curvele de preoti fac orice. Il casatoresc religios pe Dragnea si cu pisica lui Iohannis daca cifra e mare..

eu nu stiu de unde provine indreptatirea ta sa numesti toti preotii, curve????! oare ce denota acest aspect?

#9263
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View Postkarax, on 01 octombrie 2018 - 09:28, said:

Cu ce va deranjeaza  astia?
Baietii pe invers sunt simpatici.
Nu ne deranjeaza cu nimic.
E si ei uameni, bre.

Eu nu as avea decat doua solicitari:


1. Daca au cu ce, (poate niste sorturi de la second hand)  sa-si acopere fundurile paroase cand ies ziua-n amiaza mare si defileaza pe mese pe sub nasu copiilor nostri
2. Sa lase casatoria asa cum este ea: un barbat si o femeie.

In rest, daca vor parteneriat civil, daca vor sa faca toate blestematiile inimaginabile in dormitoarele lor, cu usile inchise, fie!
Dar sa nu se atinga de casatorie. Nu-i priveste. Casatoria este altceva decat o iubire fara limite intre nea Gigi si nea Nelu.
Iar noi stim, nu trebe sa declare ei nimic. Stim ca "e tot discriminare să crezi că o căsătorie poate lega doar două persoane. Oricît vor năduși fanaticii religioși, nu văd niciun argument în sprijinul căsătoriei limitate la două persoane". O, da... de la un clasic in viata, citire.

View Postcumparator, on 01 octombrie 2018 - 09:32, said:

V-am mai zis, aveti grija cum procedati, sa nu iasa la numaratoare 20 de milioane...
Depinde de valentele supranaturale ale lui Dracnea in zilele de 6 si 7 octombrie. Luna plina, alea, alea.
El poate scoate mai multi morti la vot decat pot tine acasa Gotiu si cu Barna oameni vii.

Edited by penticostalul, 01 October 2018 - 09:47.


#9264
christinne69

christinne69

    Viva la revolution!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,832
  • Înscris: 23.09.2016

View PostGRATEFUL, on 01 octombrie 2018 - 09:35, said:

eu nu stiu de unde provine indreptatirea ta sa numesti toti preotii, curve????! oare ce denota acest aspect?

Eu doar am catalogat niste fapte. Biserica ortodoxa e plina de rahat din crestet pana in talpi. Isus a intrat in Ierusalim calare pe un magarus, preafericitii se plimba numai cu limuzine de lux, au vile de lux, fac politica. Sunt urmasii acelora pe care Isus i-a dat afara cu biciul din templu.

Dar esti libera sa ma psihanalizezi, ia spune tu, ce denota?

#9265
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View PostEndgegner, on 01 octombrie 2018 - 09:34, said:


Trebuie doar sa ai rabdare sa se islamizeze Europa si dupa aceea o sa ai toate referendumurile pe care le vrei. Chiar si unul impotriva tuicii, rachiului si vinului. Ca dupa cum decurg lucrurile cu globalizarea promovata de progresisti, sansele sunt foarte mari sa se intample exact ce iti doresti. Si nu sa fii prezent obligatoriu doar la slujba, ci o sa umbli cu covorasul de rugaciune sub brat si te vei inchina cu fata spre Mecca de cinci ori pe zi.

Si?
Macar o sa am dreptul la mai multe femei traditionale...

#9266
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,692
  • Înscris: 11.03.2006

View PostEndgegner, on 01 octombrie 2018 - 09:34, said:


Trebuie doar sa ai rabdare sa se islamizeze Europa si dupa aceea o sa ai toate referendumurile pe care le vrei. Chiar si unul impotriva tuicii, rachiului si vinului. Ca dupa cum decurg lucrurile cu globalizarea promovata de progresisti, sansele sunt foarte mari sa se intample exact ce iti doresti. Si nu sa fii prezent obligatoriu doar la slujba, ci o sa umbli cu covorasul de rugaciune sub brat si te vei inchina cu fata spre Mecca de cinci ori pe zi.

Aia care vor sa interzica rachiu sunt sectantii cu care votati la referendum.

Vrei sa se interzica rachiul si tuica de pruna? Voteaza DA la referendum. Posted Image

#9267
Signed_on_ice

Signed_on_ice

    Zombies Are Looking For Brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 23.02.2018

View PostBean, on 01 octombrie 2018 - 01:37, said:

Mersi esti dragut, cunosteam povestea cu declinul fertilitatii masculine si cea legata de cromozomul Y.
Simbioza dintre noi si mediul inconjurator este mult mai complexa decat ne putem inchipui, prin urmare si exacerbarea unor comportamente ce deviaza de la norma s-ar putea sa fie un efect si nu o cauza.

View Postlight1, on 01 octombrie 2018 - 02:07, said:

Eu bantui pe aici fie ptr anumite idei, fie ptr hlizeala.
Halloween prelungit Posted Image
Visul oricarui copil

Edited by Signed_on_ice, 01 October 2018 - 09:53.


#9268
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,857
  • Înscris: 22.05.2011

View Postpenticostalul, on 01 octombrie 2018 - 09:28, said:

Nu uitati ca noi suntem urmasii celor care au declarat fara teama:

Prin foc, prin spangi, prin glonti, prin fum,
  Prin mii de baionete,
Urcam, luptam ... iata-ne-acum
  Sus, sus, la parapete.

Posted Image
Luptati pe banii prostilor. De ce doar politrucii sa fure si sa risipeasca bani, hai si noi , astia batuti in cap, sa ne bagam in seama si sa facem un referendum de sa se duca buhul. Ce conteaza ca aruncam pe apa sambetei 46 milioane de euro. Ni se rupe de toti cei care chiar ar fi avut nevoie de acei bani. Conteaza sa aratam lumii ca suntem mandri barbati albi, heterosexuali si conservatori. Va spun eu, pe lume o doare in fix in pwla despre voi si despre referendumul vostru inutil si idiot.

Edited by Chriss_Summer, 01 October 2018 - 09:50.


#9269
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,692
  • Înscris: 11.03.2006

View PostGRATEFUL, on 01 octombrie 2018 - 09:35, said:

insa la o adica statul isi poate obliga cetatenii...enoriasii si preotii unui cult sunt in primul rand cetatenii unui stat.


eu nu stiu de unde provine indreptatirea ta sa numesti toti preotii, curve????! oare ce denota acest aspect?

Unde e smerenia?
Parintele Robertino Oprea, de la biserica Varasti, din judetul Giurgiu, nu se dezminte. Dupa ce a facut furori la volanul unui Maserati de 200.000 de euro, preotul si-a tras si un BMW Seria 7 nou-nout.
https://www.cancan.r...e-euro-15005357

#9270
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View Postchristinne69, on 01 octombrie 2018 - 09:16, said:

Nu eu, ca nu-s popa, le-o va da patriarhul Daniel in persoana daca isi ia banu'..




Bun. Înainte de a fi suspendată  pentru 3 zile.

Edited by iladi, 01 October 2018 - 10:17.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate