Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Igiena si civilizatia

* * * * - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
152 replies to this topic

#37
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,822
  • Înscris: 14.10.2008
Cu talc ma dadeam cand eram mic fiindca ma opaream des vara.

Inghinal ma tund cu forfecuta cam la 3 luni. De ras la dus ma rad si pe piept, nu ma suport paros pe nicaieri(pana la 25 de ani nu aveam par pectoral), desi nu sunt efeminat sau "pe invers".

La fete nu suport par axilar nebarbierit-mare, macar ras sau putin crescut imi place. Jos nu ma pronunt inca pentru ca nu am avut de-a face(nu am ajuns in punctul cel mai intim), dar ar fi preferabil sa nu fie prea stufos.

Parul inghinal pute si el, trebuie toaletat, nu lasat tufa de Venetia.

Edited by Neaceasca85, 09 September 2018 - 20:21.


#38
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 22.10.2006

Quote

- macar lunar rade-te sau tunde-te la sub brat si inghinal (da, si barbatii).

Asta e un concept oarecum nou printre masculii romani.
Parul acumuleaza secretiile axilare si inghinale => mirosuri ce se adauga la cel de cur nespalat.

Acum exista aparate precum Philips BodyGroom, dar pe vremuri era foarfeca si lama.
Mama ce senzatii aveai dupa ce te radeai si dadeai cu spirt!

Poveste pentru tineri:
Spoiler

Edited by Ahasverus, 09 September 2018 - 20:41.


#39
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Pentru ca sint nu doar comod, dar si descurajat de comportamentul noii generatii, nu am mai deschis acest subiect, il tot gindesc de cel putin trei ani :D dar am renunțat sa imi bat capul.
Bravo pentru subiect, cineva trebuia sa il deschida :peacefingers:

Cu stersul ,,ala ", este foarte valabil la duamne", DAR, INVERS, sa nu se infecteze :)
Dinspre găurică, spre căcălică.

Nu sint de acord cu băutul :nonobad:
Adica, ca bautura nu este buna  :lol:

Edited by crisstonne, 09 September 2018 - 20:49.


#40
bilti

bilti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 14.11.2006
mie imi place sa mananc cu mana.

#41
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,822
  • Înscris: 14.10.2008
Si mie, dar cu o mana proaspat spalata. Si folosesc in mare parte Protex, nu prea imi plac alte sapunuri. Sampoane antimatreata medicinale ca am dermatita seboreica (ma tund cu nr. 1 o data pe luna), deodorant Axe Africa, iarasi, nu imi plac altele.

#42
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

 bilti, on 09 septembrie 2018 - 20:27, said:

mie imi place sa mananc cu mana.

Arab ?!

#43
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Deci pe langa altele mentionate baza e si spalatul dintilor.  Undeva deabia la 22 a fost mentionat! Si prima oara am vazut bideu la Hotel Ilyria din Lubliana cu o zi sa sar gardu in It. in 97. Habar n-aveam ce nevoie au aia de 2 wc-unu cu gaurica mica!  Mi-am spalat picioarele,ca un bun viitor clandestin.  Si la wc cu gaura mare(care avea 2 butonele) dupa fapta cautam snuru sa trag apa! Va-s mai zice din descoperiri in vest cand vii din...… …..

#44
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
sunt curios de doua chestii, cum faceau cavalerii, cu armurile lor grele, treaba mare ?.... Si cum fac cei care escaladeaza Everestul, banuiesc ca dureaza cateva zile sa ajungi pana in varf si inapoi.:|

#45
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015
Ce-as mai lipi eu lista aia pe geamul autobuzelor, troleibuzelor, tramvaielor...

#46
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016

 Neaceasca85, on 09 septembrie 2018 - 20:20, said:

Cu talc ma dadeam cand eram mic fiindca ma opaream des vara.

Inghinal ma tund cu forfecuta cam la 3 luni. De ras la dus ma rad si pe piept, nu ma suport paros pe nicaieri(pana la 25 de ani nu aveam par pectoral), desi nu sunt efeminat sau "pe invers".

La fete nu suport par axilar nebarbierit-mare, macar ras sau putin crescut imi place. Jos nu ma pronunt inca pentru ca nu am avut de-a face(nu am ajuns in punctul cel mai intim), dar ar fi preferabil sa nu fie prea stufos.

Parul inghinal pute si el, trebuie toaletat, nu lasat tufa de Venetia.
Si eu ma opaream des de la frecare, am crescut la tara, si nu voiau ai mei sa-mi cumpere bicla, si ma puneau sa calaresc fara sa, ca nu stiam de ea. Si cand ma cautai eram oparit. :))

#47
bilti

bilti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 14.11.2006

 crisstonne, on 09 septembrie 2018 - 20:28, said:

Arab ?!


roman. dar mananc asa doar acasa sau la apropiati. si doar anumite feluri de mancare. ex: ceafa cu os,mici, t-bone, peste, cartofi la cuptor samd.

#48
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 22.10.2006

 jimi91, on 09 septembrie 2018 - 20:37, said:

sunt curios de doua chestii, cum faceau cavalerii, cu armurile lor grele, treaba mare ?.... Si cum fac cei care escaladeaza Everestul, banuiesc ca dureaza cateva zile sa ajungi pana in varf si inapoi.Posted Image
Iti spun eu: cavelerii cruciati aveau legament de castitate, iar pentru asta aveau o metoda foarte frumoasa.
Aveau niste pantaloni de piele subtire, adesea de oaie, pe care nu ii scoateau de pe ei toata viata. Si in rarele ocazii cand se spalau sau ii ploua, ei nu scoatau aceasta pielita.

Asta in sine asigura repulsia si castrarea (pantalonii intrau la apa).

#49
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Q7vGzhYYHh8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ce inseamna sa fii barbat in ziua de azi, sa futi si tu ceva :))

la min 2:28

#50
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

 Steetch, on 09 septembrie 2018 - 20:39, said:

Ce-as mai lipi eu lista aia pe geamul autobuzelor, troleibuzelor, tramvaielor...

... metrou.

#51
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 Ahasverus, on 09 septembrie 2018 - 20:46, said:

Iti spun eu: cavelerii cruciati aveau legament de castitate, iar pentru asta aveau o metoda foarte frumoasa.
Aveau niste pantaloni de piele subtire, adesea de oaie, pe care nu ii scoateau de pe ei toata viata. Si in rarele ocazii cand se spalau sau ii ploua, ei nu scoatau aceasta pielita.

Asta in sine asigura repulsia si castrarea (pantalonii intrau la apa).

pai daca aveau pantaloni toata viata, cum faceau treaba mare?

#52
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Aia in metal tot deja ii vad cu portita la cur ca la soba!Posted Image

#53
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 22.10.2006
Ma, tu esti prost sau asa esti normal?
Turul pantalonilor normal ca il coborau, dar cam atat!
In partea de jos pielea de oaie se strangea cu timpul si se lipea.
Erau foarte stramti (ca niste colanti pe o grasa) si prea putini elastici.

Cu timpul afecta circulatia sanguina in zona inghinala.

#54
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,338
  • Înscris: 29.07.2013
Mai sunt de adaugat pe lista aia, un pachet de servetele in buzunar, atunci cand ai guturai, batista a devenit desueta si, oricum, denota o igiena precara un flostomoc de carpa scortos si mototlit,
Pe cat posibil nu-ti sufla nasul in public si fii foarte atent la cum inchei procedura, mai ales daca porti mustata.

"Dresul glasului", cand vrei sa indepartezi flegma din gat comite-l tot intrun loc ferit de public si fii atent ce faci cu "rezultatul", eventual foloseste un servetel in loc sa inghiti :)
Nici ragaitul si nici basitul in public nu-ti creeaza o aura placuta celor din jur.

Fii foarte atent cu ciorapii, cateodata putoarea lor te poate pune in situatii perfect neplacuye :)

Legat de bideu, am reusit sa-l inghesui in baie, la bloc. Am dat afara masina de spalat, am pus o cada pe colt si-a incaput micutul. Din pacate creeaza dependenta, imi vine peste mana sa savarsesc opera intro toaleta in care nu exista posibilitatea spalarii iar daca, fortat de imprejurari, o comit, ma simt murdar pana dau de "izvorul tamaduirii":)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate