Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Problema drivere windows 7

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

nu neaparat, eu aveam aceeasi problema ca el
Aia e altceva. Oricum 100% ii merg porturile USB 2.0.
Doar daca are vreun kit de windows modificat se poate intampla sa aiba driverele USB 2.0 scoase .

Edited by eiffel, 08 September 2018 - 17:49.


#20
jully1994

jully1994

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,401
  • Înscris: 27.02.2012

View Posteiffel, on 08 septembrie 2018 - 17:01, said:

Driverele sunt aici - https://www.msi.com/...-driver&Win7 64
Astea sunt ptr 64 de biti - daca ai pus versiunea asta. Daca e cea pe 32 de biti ( sper sa nu ) atunci selectezi Windwos 7 pe 32 de biti.

Iti merge USB-ul - atfel nu puteai instala - daca nu ai unitate optica atunci clar ai instalat de pe USB. Dar foloseste un port USB 2.0, nu 3.0. Nu ai drivere ptr 3.0.

Primele driverele le pui pe cele de la Intel - ptr chipset.
Restul le pui in ce ordine doresti.

Se muta pe drivere.
Nu neapărat, spun din proprie experiență. Poate sunt toate porturile 3.0 și au funcționat în mod compatibilitate 2.0 în timpul instalării. Sau a avut integrate driverele USB 3.0 în Setup și după primul boot de pe HDD nu le-a mai văzut (poți folosi Setup-ul de 8.1 să instalezi 7 din install.wim, multe de pe torrent vin așa, mai ales dacă sunt AIO).

View Postjimi91, on 08 septembrie 2018 - 17:39, said:

nu neaparat, eu aveam aceeasi problema ca el pe un laptop mai vechi, exista o solutie, sa instalezi direct de pe HDD, faci o partitie bootabila, nu mai stiu exact pasii, dar merge Posted Image...in orice caz, omul nu stie sa explice ce probleme are

E ușor. Dacă ai deja un Windows de la Vista în sus, copiezi pe altă partiție primară kit-ul (sau dezarhivezi ISO) și adaugi cu EasyBCD o intrare în boot din X:\sources\boot.wim

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate