Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

recuperare bani de la posibil scammer pe ebay

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,631
  • Înscris: 07.02.2003

View PostTruculMagic, on 08 septembrie 2018 - 15:03, said:

Am luat asa ceva si isi face treaba Posted Image
Asta e bun sa-l tii la masina sa vezi daca ai tensiunea aiuirea pe baterie...e unul din cele mai simple aparate multifunctie... am si eu unul pe aici pentru backup. Din pacate e foarte slab si imprecis fata de uni-t-uri true rms.
Daca ma intrebai de el acu 30 ani ar si spus ca e super, eu avand dinalea cu ace si nu prea grozave :)

Edited by andreic, 08 September 2018 - 17:48.


#20
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 23.12.2015
Pana la Paypal poti sa-l raportezi la ebay (vezi https://www.ebay.com...ed?id=4042&st=7 )

Let the seller know your item hasn't arrived
If the estimated delivery date for your item has passed, and you still haven't received your item, let the seller know. To get started, select the item that's not arrived above, or follow these steps:
Go to Purchase history.
Select More actions beside your item and then I didn't receive it.
Tick the box beside I want a refund or I want the item.
You have the option of adding a message to the seller.
Select Send request.

Practic daca in 30 de zile dupa ce trebuia sa-ti vina nu a venit deschide raporteaza-l la ebay.

#21
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,516
  • Înscris: 02.09.2006

View PostSerafim606, on 08 septembrie 2018 - 12:56, said:

Si cand te gandesti ca gaseai si pe Aliexpress... Ce aveti ma in cap de cumparati de pe ebay cu depozit din China? De pe eBay iei din UE ca sa nu astepti 2 luni. Va meritati soarta.
Desigur, aliexpress are depozite in toata europa? Dar tu ce ai ma in cap de scrii asemenea povesti de incepator??
iar ebay este mult mai sigur decit ali, inclusiv plata prin paypal este mult mai sigura in cazul in care solicita returnarea banilor.
Da dreptate cumparatorului chiar daca uneori e discutabila problema, nu trebuie sa insisti prea mult, banii vin inapoi mult mai repede fata de ali!

#22
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View PostSerafim606, on 08 septembrie 2018 - 15:06, said:

Trompeta aia de o ai tu e vreo 15-18 lei in tara. Asteptarea de 2 luni nu se justifica pentru 5 lei amarati.

Nu stiu ca nu am cautat , era transport gratuit si m-am gandit ca prinde bine una sa fie in casa. Nu sunt electrician sa imi iau scula de 70$ Posted Image

View Postandreic, on 08 septembrie 2018 - 17:47, said:

Asta e bun sa-l tii la masina sa vezi daca ai tensiunea aiuirea pe baterie...e unul din cele mai simple aparate multifunctie... am si eu unul pe aici pentru backup. Din pacate e foarte slab si imprecis fata de uni-t-uri true rms.
Daca ma intrebai de el acu 30 ani ar si spus ca e super, eu avand dinalea cu ace si nu prea grozave Posted Image

Decat deloc e bun si asta. Oricum nu l-am folosit niciodata si nici nu stiu cand o sa-l folosesc, daca in atatia ani nu am avut nevoie. Dar macar daca am ceva problema la ceva instalatia masinii, vad daca am sau nu curent pe cablu Posted Image
Si mai interesant mi s-a parut ca avea peste 1500comenzi... nu am cautat o firma anume, am luat care era printre cele mai populare, m-am gandit ca o fi ceva de capul lui, chiar daca nu arata cu precizie.

PS: Pot sa merg la vecina dotat sa ii rezolv problemele Posted Image

Edited by TruculMagic, 08 September 2018 - 19:38.


#23
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,516
  • Înscris: 02.09.2006

View Postandreic, on 08 septembrie 2018 - 17:47, said:

Asta e bun sa-l tii la masina sa vezi daca ai tensiunea aiuirea pe baterie...e unul din cele mai simple aparate multifunctie... am si eu unul pe aici pentru backup. Din pacate e foarte slab si imprecis fata de uni-t-uri true rms.
Daca ma intrebai de el acu 30 ani ar si spus ca e super, eu avand dinalea cu ace si nu prea grozave Posted Image
nu stiu ce inseamna slab, dar precizia sigur este mai buna de 2%, ceea ceste foarte bine pentru majoritatea aplicatiilor amatoricesti si buna parte din cele profesionale. Dar daca e prea ieftin, nu se face sa-l folosim!

#24
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,631
  • Înscris: 07.02.2003
Adica comutator prost, neliniaritate in domenii la voltaje.... pe alternativ e chiar praf... da la chestii simple merge 830 si 838-ul dar sunt dintr-o generatie veche si nu poti cere prea mult de la ele. Nu stiu daca are 2%, poate 5% pe alternativ.

Edited by andreic, 09 September 2018 - 00:40.


#25
Maximus77

Maximus77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 26.01.2007
Se pare ca totusi a trimis ceva.

Posta din hong Kong zice ca a plecat.

08-09-2018 17:39 HONG KONG Handed over to carrier / Left for destination

O sa astept sa vedem ce vine. Poate mi-am facut grji degeaba.


#26
ovydiks

ovydiks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 31.07.2018

View PostMaximus77, on 09 septembrie 2018 - 08:22, said:

Se pare ca totusi a trimis ceva.

Posta din hong Kong zice ca a plecat.

08-09-2018 17:39 HONG KONG Handed over to carrier / Left for destination

O sa astept sa vedem ce vine. Poate mi-am facut grji degeaba.

Poate...sau poate ti-a dat tracking no. de la alt pachet, mi s-a intamplat treaba asta.Oricum, daca ai platit prin paypal iti recuperezi banii si daca valoarea e asa mica iti faci griji degeaba.

#27
justthink

justthink

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 22.06.2006
Am comandat destule chinezarii pana acum de pe ebay. Nu mi-am luat teapa pana acum doar ca de obicei dureaza livrarea. Mai urmareste tracking-ul ala ca o sa se updateze si cand intra in tara si o sa vezi la ce oficiu postal ajunge. Daca ai ghinion or sa ti-l opreasca la posta vamala si ai de stat la coada ca sa il ridici.

#28
Maximus77

Maximus77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 26.01.2007
Tin ochii pe el: a intrat 'coletul' in tara 12.09.2018 01:47 Sosit in Romania
Acum este in prelucrare la BSI Bucuresti. Sint curios sa vad la ce oficiu ajunge.

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
A venit pachetul?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate