Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 

Cardul de credit (sau debit) cu cel mai mare cash-back

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
933 replies to this topic

#145
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,389
  • Înscris: 26.01.2019
Alt sistem cashback: www.icashback.ro

Cum functioneaza:
1 Utilizatorul isi creeaza cont pe website
2 Cand utilizatorul vrea sa cumpere ceva pe un website partener icashback (functioneaza doar online) utilizatorul trebuie sa acceseze website-ul folosind link-ul de pe www.icashback.ro, in timp ce este conectat in contul sau (in acest moment, in browser se seteaza un cookie care contine identificatorul utilizatorului)
3 La finalizarea comenzii, website-ul partener detecteaza prezenta cookie-ului setat la pasul 2 si trimite un fisier catre www.icashback.ro prin care comunica faptul ca utilizatorul a facut cumparaturi in valoare de X ron etc.
4 In maxim 24h (teoretic, practic dureaza ceva mai mult), in contul utilizatorului pe www.icashback.ro apare data cumparaturii, numele website-ului partener, valoarea CB-ului (Y% din X) si starea CB-ului ("asteapta aprobare")
5 Dupa o perioada, CB-ul e confirmat de website-ul partener si trece in starea "platit" (exista mai multe stari intermediare)
6 Tot CB-ul care a ajuns in starea "platit" este cumulat intr-o suma "CB platit"
7 Oricand se poate solicita retragerea oricarei sume de minim 50 RON din suma disponibila "CB platit" intr-un cont IBAN la alegerea utilizatorului.
8 La retragerea unei sume, icashback retine un comision de 15% din suma. Nu exista alte comisioane.

Functionalitatea de mai sus (inclusiv contul utilizator din www.icashback.ro) functioneaza corect (nu este doar o poveste).
Website-ul www.icashback.ro nu e foarte bine organizat, unele informatii se gasesc in locuri neintuitive (insa dupa un timp te obisnuiesti).

Magazine partenere: https://www.icashbac...recomandam.html . Exemplu: expandati categoria "IT&C" din coloana din stanga paginii si apoi apasati pe link-ul "Parteneri" => se va deschide lista cu toti partenerii din categoria IT&C. Apasati pe un partener pentru a ajunge in pagina acestuia unde gasiti: (1) CB oferit, (2) termeni si conditii, (3) link-ul pe care trebuie sa-l folositi cand vreti sa faceti cumparaturi pe acest website pentru a primi CB. Atentie: nu toti partenerii listati ofera CB (nu intrebati ca n-am inteles...); un partener ofera CB doar daca in pagina lui scrie explicit ca ofera CB si cat CB ofera. Ex: pcgarage.ro e listat pe site dar nu ofera cashback pentru ca........ da! Posted Image
Lista de parteneri se schimba destul de des; ex: un partener dispare azi si re-apare peste doua saptamani pentru ca......... da! Posted Image

Detalii despre comisionul perceput de icashback la retragerea de bani: https://www.icashbac...i-comision.html

Intrebari frecvente: https://www.icashbac...-frecvente.html

Puteti primi CB si de pe website-uri straine (ex: www.booking.com are CB = 4%)
Daca vreti sa aflati rapid daca un anumit website este partener, accesati prima pagina icashback si introduceti numele website-ului in casuta de cautare (aflata intr-o locatie foarte neintuitiva pe pagina).

Eu folosesc sistemul; in 95% din cazuri merge perfect; din cand in cand mai rateaza CB-ul (in sensul ca desi am facut toti pasii corect, totusi CB-ul nu se inregistreaza pentru ca...... da! Posted Image )

P.S. Website-ul icashback nu este deloc "sexy" si nici foarte bine organizat. Doar functioneaza.

P.S.2 Ofer informatii daca aveti intrebari. N-am nicio legatura cu website-ul, sunt doar unul din utilizatori.

P.S.3 Daca vreti sa va inregistrati ca recomandare din partea mea: https://www.icashbac...ter.html?by=626 (n-am habar daca functioneaza). Daca nu, atunci nu! Posted Image

Edited by darkangel2, 27 May 2019 - 22:04.


#146
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,143
  • Înscris: 10.04.2006
Au 15 magazine in total, dar iti arata 2451.

#147
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,389
  • Înscris: 26.01.2019

 Nenea Zap, on 27 mai 2019 - 22:18, said:

Au 15 magazine in total, dar iti arata 2451.
In categoria IT&C sunt 34 de magazine.
Screenshot cu "15"?

#148
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,961
  • Înscris: 29.04.2006
discutia deja devine offtopic, sunt cred destule subiecte pe tema asta...

#149
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
Astea cu magazine partnere sunt frecție, prea mult efort.

#150
DrJekyll

DrJekyll

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.10.2011
Ca să revenim iar ontopic, ce părere aveți în legătură cu cardul CEC?Din ce am citit, nu au cashback dar are furnizorul cardului(MasterCard) un sistem de cadouri, vouchere....cum si ce fel...poate știe cineva? Tx.

#151
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,143
  • Înscris: 10.04.2006
Eu am auzit despre cardul cec că îi poți pune limită de 15k euro și să cumperi mașină direct cu cardul

#152
ORLANDOM1977

ORLANDOM1977

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 02.04.2014
Au PANA LA 24 de rate fara dobanda, indiferent de comerciant.Nu este cu parteneri cum este la toti ceilalti.Acesta este avantajul principal.
Cumperi inte 100 si 300, 3 rate; intre 300-600 6 rate..... peste 2400 ai 24 de rate.


Cadouri, vouchere = praf, nu ai ce cumpara : cani, manusi etc

 DrJekyll, on 30 mai 2019 - 01:57, said:

Ca să revenim iar ontopic, ce părere aveți în legătură cu cardul CEC?Din ce am citit, nu au cashback dar are furnizorul cardului(MasterCard) un sistem de cadouri, vouchere....cum si ce fel...poate știe cineva? Tx.


#153
mihail75

mihail75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 18.02.2005
tot cardul premium de la unicredit mi se pare cel mai bun. 800 de lei inapoi in 5 luni mi se pare mai mult decat ok si nu am facut decat sa fac plati obisnuite, cumparaturi, facturi, achizitii online, rezervari vacanta etc. Eu un astfel de card cautam, nu sa stau sa ma uit dupa magazine partenere sau sa intru pe cine stie ce site-uri si sa inregistrez plati. F. multumit, sper sa nu faca figuri si sa nu prelungeasca oferta dupa 30 iunie.

#154
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,143
  • Înscris: 10.04.2006
Exactly my thoughts.
Și eu tot cam aceleași sume le am la cashback.
Sunt curios dacă după 12 luni primesc și acei 500 ron bonus

#155
Fuzz

Fuzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 14.11.2018
Cei care sunteti deja clienti Unicredit Premium, ati primit ceva informari ca se prelungeste oferta ?

#156
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,961
  • Înscris: 29.04.2006
e cam devreme acum, probabil in apropierea finalului de luna

#157
nmihaic

nmihaic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 30.06.2012

 Nenea Zap, on 03 iunie 2019 - 22:58, said:

Exactly my thoughts.
Și eu tot cam aceleași sume le am la cashback.
Sunt curios dacă după 12 luni primesc și acei 500 ron bonus
Ce bonus mai este unu la un an?

#158
gigelvasile

gigelvasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 13.08.2012
Este vorba de bonusul de 1%, max 500 lei, din valoarea totala a cumparaturilor facute in ultimele 12 luni, daca ai cel putin o tranzactie in fiecare luna.

#159
zoozoo

zoozoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 18.07.2007
Salut! Doresc sa cumpar in rate fixe de pe emag. Cat mai multe rate. Ce card imi recomandati? M-am uitat si la cardul emag raiffeisen, care are cashback, are cineva sa-mi mtrimita un cod de recomandare. Ambele parti vor primi cate 50 pucte = 50 lei.

Merci!

#160
Fuzz

Fuzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 14.11.2018

 zoozoo, on 04 iunie 2019 - 23:39, said:

Salut! Doresc sa cumpar in rate fixe de pe emag. Cat mai multe rate. Ce card imi recomandati? M-am uitat si la cardul emag raiffeisen, care are cashback, are cineva sa-mi mtrimita un cod de recomandare. Ambele parti vor primi cate 50 pucte = 50 lei.

Merci!

Pe emag sunt listate toate cardurile cu plata in rate, nu pot lasa link direct dar gasesti in partea de jos a site-ului emag.

Cele mai multe rate vad ca le ai cu cardul emag, 36. Mai ales ca ai si cashback pe el, e cel mai recomandat pentru scopul solicitat de tine.

#161
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,961
  • Înscris: 29.04.2006

 zoozoo, on 04 iunie 2019 - 23:39, said:

Salut! Doresc sa cumpar in rate fixe de pe emag. Cat mai multe rate. Ce card imi recomandati? M-am uitat si la cardul emag raiffeisen, care are cashback, are cineva sa-mi mtrimita un cod de recomandare. Ambele parti vor primi cate 50 pucte = 50 lei.

Merci!
salut,

ti-am trimis eu un cod de recomandare prin PM

#162
nmihaic

nmihaic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 30.06.2012
Cei 3%cash back de la first bank știu că oferta expira in 19iunie o mai prelungesc?
Au mai avut până acum oferte de acest gen?

Văd că cei de la UniCredit și tot 3% dar au taxa de administrare 200lei pe luna
Cei de la first bank au 40 parcă da e gratis dacă si salariu la el(inc's nu știu dacă merge cu rulaj in cont).

Edited by nmihaic, 16 June 2019 - 15:09.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

vali_geodezu

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate