Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

sot vs. parinti

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#19
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005

View PostSerafim606, on 27 august 2018 - 16:42, said:

Nu e completa. Evita sa zica si despre parintii ei.
si despre ea...
Doamne ce uamenii...toti sunt rai, numai ea si parintii ei sunt buni.

Desi relatiile erau tensionate  dinaintea casatoriei, totusi te-ai casatorit....nu cumva datorita unor motive mai puternice decat iubirea gen avere, bani, viata usoara, confort ? Astea vin la pachet cu altele, gen violenta, betii, inselat

Edited by tehnics, 27 August 2018 - 16:58.


#20
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018

View Postanelleh, on 27 august 2018 - 15:49, said:

poveste suna cam asa:

sunt impreuna cu sotul meu de 6 ani (de un an casatoriti). totul a fost foarte fain pana acum un an jumate cand actualul meu sot m-a ajutat cu o suma mare de bani (inainte sa ne casatorim). parintii mei aveau nevoie urgenta de bani pentru rezolvarea unor probleme si nu puteau face credit. el mi-a dat mie banii pentru a-mi ajuta parintii cu conditia ca ei sa imi treaca apartamentul pe numele meu. intre timp relatiile dintre parintii si sotul meu s-au deteriorat iar ei s-au razgandit in privinta apartamentului si nu au mai vrut sa il puna pe numele meu. banii cu care m-a ajutat atunci i-am dat inapoi insa certurile au ramas. totul din cauza acelui apartament.

in prezent, mi-a interzis sa mai vorbesc cu cineva din familia mea, imi verifica telefonul (apeluri, sms-uri) ca sa nu vorbesc cu ei; cardul (ii tot zice ca poate le dau bani parintilor); este violent si imi vorbeste foarte urat; imi jigneste familia; stam in casa lui si au fost zile in care m-a dat afara din casa.

avem aceleasi discutii in fiecare zi si anume de ce parintii nu si-au tinut promisiunea si nu au pus apartamentul pe numele meu si considera ca minciuna trebuie pedepsita prin razbunare. ai mei nu l-au jignit niciodata si l-au primit intotdeauna cu bratele deschise.
ii sunt recunoscator pentru ca a fost langa mine la greu insa cred ca am ajuns prea departe cu toate astea. relatia noastra s-a degradat foarte mult, i-am spus ca ii inteleg punctul de vedere si ca are dreptul sa fie suparat dar sa ma lase pe mine sa vorbesc cu ei.

imi tot spune sa ii aduc dovezi ca trag cu casa noastra si nu cu parintii mei, ca i-am vrut doar banii... insa tot ce mi-a dat atunci i-am returnat. suntem intr-un cerc vicios si nu stiu ce sa fac mai departe.
Daca datoria s-a returnat efectiv nu mai are nici un motiv de scandal.Faptu cu promsiunea ? pai orice poate promite insa price om se poate razgandi pt ca nu mai vrea sa nu mai poate promite. E simplu. Sotul tau nu vrea sa inteleaga asta pt ca umba dupa bani, el in capul lui si-a
facut niste calcule ca fie o sa inchireze/vanda acel apartament si cu acei bani se va duce la alte femei sau ii va juca la cazino.
Oricum sa stii ca are o atitudine spurcata si ca lui i-au luat mintile, banii.

Edited by WinstonMontana, 27 August 2018 - 17:01.


#21
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Divort, in cele din urma.
Cu toate etapele intermediare pe care le doresti tu. Sau nu.
Iti este cunoscut da ?! "Ma bate, da' ma iubeste" (inca nu s-a ajuns acolo, la bataie, da' crezi ca mai e mult ?!)

Edited by trollerul_de_serviciu, 27 August 2018 - 17:07.


#22
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,337
  • Înscris: 29.07.2013

View Postanelleh, on 27 august 2018 - 15:49, said:

... au fost zile in care m-a dat afara din casa.

Inteleg ca de mai mult de doua ori a facut gestul asta si tu inca locuiesti cu el sub acelasi acoperis ?!

Atunci problema e la tine, nu la el !

#23
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018

View Postdorel_superstar, on 27 august 2018 - 17:17, said:

Deci trebuie sa i dai la buci si apoi sa cauti alta ,
=)))))) cred ca n ai citit bine :)

#24
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

View Postarg, on 27 august 2018 - 15:52, said:

cred ca ai o problema cu: eu, el, noi, ei

ma intreb ce se va intampla cand vor aparea 1-3 bebei in schema...

Nu ajung pina acolo :)

#25
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 19.09.2005

View Postcrisstonne, on 27 august 2018 - 17:23, said:

Nu ajung pina acolo Posted Image
cum era bancul ala:
sotita: ce fac copiii?
sotul: al meu si cu al tau il bat pe al nostru!

View PostCostyNn96, on 27 august 2018 - 17:21, said:

=)))))) cred ca n ai citit bine Posted Image
sau a citit printre randuri mai bine decat noi.

Edited by arg, 27 August 2018 - 17:27.


#26
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 29.07.2017

View Postcrisstonne, on 27 august 2018 - 17:23, said:

Nu ajung pina acolo Posted Image
Colegu, nu intelegi cum functioneaza femeile. Multe fac copii in ideea ca le va consolida relatia.
Adica daca oricum nu ne intelegem hai sa facem un copil, poate va aduce armonie in familie.

#27
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017

View Postarg, on 27 august 2018 - 17:28, said:

au a citit printre randuri mai bine decat noi.
Mazel tov.
O sa avem un nepotel???
Mergem la biserica?
Sau il lasam asa,  bitonc?

Edited by OPEDI, 27 August 2018 - 17:33.


#28
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

View Postgreenlife, on 27 august 2018 - 17:30, said:


Colegu...

Da, ai nimerit la fix, ma scuzi, multumesc de iluminare :arigato:
Nici sa gatesc nu stiu :) ))

#29
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007

View Postgreenlife, on 27 august 2018 - 17:30, said:

Colegu, nu intelegi cum functioneaza femeile. Multe fac copii in ideea ca le va consolida relatia.
Adica daca oricum nu ne intelegem hai sa facem un copil, poate va aduce armonie in familie.
fratioare, sa-ti dea dumnezeu sanatate, mare adevar ai grait!

Edited by rich1974, 27 August 2018 - 17:43.


#30
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013

View Postanelleh, on 27 august 2018 - 15:49, said:

este violent si imi vorbeste foarte urat; imi jigneste familia; stam in casa lui si au fost zile in care m-a dat afara din casa.


suntem intr-un cerc vicios si nu stiu ce sa fac mai departe.
dupa toate lucrurile astea tu inca mai cauti motiv sa stai cu el.. sa nu mai spun ca tu cauti support moral plus intelegere de pe la alti oameni gen noi de pe forum poate si altii si asta pentru ca nu esti sufficient de matura sa intelegi ca bataia, faptul ca iti interzice sa vorbesti cu ai tai si ca te da afara din casa cand vrea el sunt motive bune sa-l lasi cu ochii in soare... macar acu cat nu ai un copil cu el, asta daca nu ai facut.

insa eu nu te vad ca te gandesti la o despartire ci mai mult la o intelegere intre tabere, iti place si tie confortul banilor si aia e, mai merge o bataie din cand in cand

Edited by flavius18, 27 August 2018 - 17:56.


#31
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 19.09.2005
O fi vreuul dinala de considera ca nevasta trebuie tinuta doar in puf...
puf o palma, puf un pumn

#32
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,490
  • Înscris: 21.04.2014

View Postanelleh, on 27 august 2018 - 15:49, said:

el mi-a dat mie banii pentru a-mi ajuta parintii cu conditia ca ei sa imi treaca apartamentul pe numele meu. intre timp relatiile dintre parintii si sotul meu s-au deteriorat iar ei s-au razgandit in privinta apartamentului si nu au mai vrut sa il puna pe numele meu. banii cu care m-a ajutat atunci i-am dat inapoi insa certurile au ramas. totul din cauza acelui apartament.


Ai semnat vreun contract in scris in sensul asta ? Daca nu, n-are decit sa astepte pina cind parintii tai vor intocmi un testament si pina vor trece amindoi in nefiinta. Asa ar fi normal.  
Conditia pusa ar fi putut sa fie o garantie pentru el, in cazul in care nu i s-ar fi restituit imprumutul de bani. Dar din ce spui, inteleg ca i-a recuperat.
Acum de ce mai insista ca apartamentul sa fie pe numele tau ? Ca sa-ti lasi parintii pe drumuri, daca iti va cere el lucrul asta ?

Odata ce a fost violent cu tine, fizic si verbal, poti sa fii sigura ca va continua sa se comporte despotic fara nici o jena. Cauta-ti un serviciu, daca nu ai, si lasa-l sa faca spume in casa lui !
Pleaca si nu te uita inapoi, fiindca nu a pierit saminta barbatilor !   Posted Image

#33
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 19.09.2005
Asta cu violenta e relativa...
Uneori unul din soti mai deraiza si datoria celuilalt e sa-l puna la loc pe sine.

Edited by arg, 27 August 2018 - 18:09.


#34
shmecherul

shmecherul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 22.11.2006
Voiam sa dau un raspuns ontopic, numai ca, vazand ca initiatoarea topicului are un singur post, cel din deschidere, ma abtin. Troll.
Daca totusi este adevarat, fereste-te de copii, vorba confratelui crisstonne.

Edited by shmecherul, 27 August 2018 - 18:22.


#35
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,148
  • Înscris: 19.09.2005
Il intoxicam.

#36
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

View Postarg, on 27 august 2018 - 18:18, said:

Il intoxicam.

Îl zăpăcim...
... ăăă, nu mai ai semnatura veche :lol:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate