Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

sot vs. parinti

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#55
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 03.08.2013

 honeybee, on 27 august 2018 - 19:42, said:

Criss, eu nu ziceam de tine. Ii explicam lui Serafim, ca sotul Hellenei nu e chiar usa de biserica, cum crede el. Daca era sa faca un gest de caritate pentru parintii ei, de dragul ei, atunci nu mai punea nici o conditie. Posted Image
si de capul ei ce este cand accepta asemenea conditii de la unu cu care a stat 6 ani plus ca e sotia lui de 1an. urat e ca nu o vad online sa-si dea cu parerea si de aici trag concluzia ca topicul este la misto.

#56
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,182
  • Înscris: 13.01.2011

 honeybee, on 27 august 2018 - 19:42, said:

Criss, eu nu ziceam de tine.

Albinuțo", nu te banuiesc de nimic :D ))
A fost retoric, ce am zis, te-am citat ca mi-a picat mie bine, sa explic ;)

#57
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,348
  • Înscris: 21.04.2014

 flavius18, on 27 august 2018 - 20:09, said:

si de capul ei ce este cand accepta asemenea conditii de la unu cu care a stat 6 ani plus ca e sotia lui de 1an. urat e ca nu o vad online sa-si dea cu parerea si de aici trag concluzia ca topicul este la misto.

Probabil ca ea il iubeste neconditionat si spera sa-i iasa sotului din cap ideea fixa, ca parintii ei pot fi santajati emotional - asa cum procedeaza el cu dinsa acum.
O sa apara, ai rabdare ! Posted Image

#58
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 03.08.2013

 honeybee, on 27 august 2018 - 20:38, said:



Probabil ca ea il iubeste neconditionat si spera sa-i iasa sotului din cap ideea fixa, ca parintii ei pot fi santajati emotional - asa cum procedeaza el cu dinsa acum.
O sa apara, ai rabdare ! Posted Image
daca este asa cum spui tu, atunci eu ma bucur ca o tine ala la usa si ii mai sparge si mufa din cand in cand. astfel de femei cu astfel de gandiri isi merita soarta.
dupa mine trebuia sa fie demult la notar si cu bagajelu la mamica...

#59
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,348
  • Înscris: 21.04.2014

 flavius18, on 27 august 2018 - 20:43, said:

daca este asa cum spui tu, atunci eu ma bucur ca o tine ala la usa si ii mai sparge si mufa din cand in cand. astfel de femei cu astfel de gandiri isi merita soarta.
dupa mine trebuia sa fie demult la notar si cu bagajelu la mamica...

De ce te bucuri de raul altuia ?
Sotul nu nimereste notarul sau il tine ea legat cu catusele de pat ? Posted Image

#60
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 03.08.2013
asa ma bucur eu :)

ea nu nimereste notaru pentru ca isi risca confortul.

mi-e greu sa o inteleg pe tipa asta si probabil ca nu o voi intelege nici daca imi explica motivele ei... pentru ca in fata mea, la asemenea fapte nu exista motive.

si cam atat, ca am scris mai mult ca ea. ea doarme in patuc cu el :D

#61
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Daca relatia s-a deteriorat atat de grav eu cred ca ar trebui sa il paraseasca ca asta nu este barbat, este un animal si nu va fi niciodata fericita cu el, si mai mult ca sigur are vre-o amanta daca se comporta in halul asta cu ea si poate si ceva interese sa puna mana pe apartament sau o parte din el.
Femeia trebuie iubita si respectata nu batjocorita, din cate se vede el isi bate joc de ea in cel mai urat mod posibil.......
Cand te da afara unde dormi ? la parinti ?
Sfatul meu, paraseste-l si nu te uita in urma.

Edited by diegodanny, 27 August 2018 - 21:23.


#62
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
dar daca doar ii zice sa plece, nu o da efectitv afara Posted Image...daca femeia e intretinuta de el, nu prea are niciun cuvant de spus, mai ales daca nu are copii....iar in privinta imprumutului, sunt destul de sigur ca omite detalii destul de importante, in orice caz, nici ea nu e fara vina Posted Image

Iar ca sa ai pretentii la un apartament cand dai o suma mare, nu prea pare plauzibila povestea, de ce sa vrea apartamentul pentru un imprumut ? oare a investit bani in apartamentul parintilor?

Edited by jimi91, 27 August 2018 - 22:10.


#63
Marcel_P

Marcel_P

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,113
  • Înscris: 08.02.2013

 honeybee, on 27 august 2018 - 21:06, said:

............  sau il tine ea legat cu catusele de pat ? Posted Image

E legat, dar nu de pat, ci prin clauze contractuale abuzive! Probabil a semnat un contract de prestări servicii (muncă silnică) prin care se obligă să ducă în fiecare seară gunoiul la tomberon. Iar daunele interese prevăzute sunt mai mari ca rezerva de aur a BNR-ului. :)
Nu semnaţi nimic în dormitor, mai ales dacă una din părţi este semi-îmbrăcată cu ceva transparent! :yes:

#64
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,937
  • Înscris: 02.09.2005
boschetarilor, voi nu vedeti ca vorbiti singuri de 4 pagini? :)

#65
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,945
  • Înscris: 17.01.2012

 jericho, on 28 august 2018 - 08:24, said:

boschetarilor, voi nu vedeti ca vorbiti singuri de 4 pagini? Posted Image

ȘI MAI SUNT ȘI 16 ABONAȚI...

#66
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Din moment ce parintii  au inapoiat banii si tu i-ai dat sotului tau chiar ma mira ce mai vrea cu acel apartament?

Ce interes are mai exact? Nici macar banca nu cere apartamente asa cand are chef, atata timp cat banii sunt platiti nici o banca nu se atinge de bunurile cu care s-a girat.

#67
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
Ba, eu maine imi deschid un cont, ma gandesc la un subiect beton, il postez si apoi imi beau cafeaua cu nevasta-mea in timp ce voi ve-ti comenta 10 pagini.

PS. Defapt cred ca o pun pe nevasta-mea sa scrie postul ca are cont pe SP, ca sa nu ma mai chinui eu sa fac unul.

Edited by tehnics, 28 August 2018 - 13:46.


#68
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007

 OPEDI, on 27 august 2018 - 16:01, said:

eu cred ca parintii tai chiar sunt toxici.

Nu inteleg de unde ai tras concluzia asta, momentan tot ce stim e ca parintii au avut nevoie urgenta de niste bani (poate au avut o operatie de facut, nu stim de ce). In rest eu citesc numai despre barba-su ca e bou.

@anelleh: Eu nu stiu cum de te mai intrebi ce sa faci dupa ce povestesti ca asta te-a dat afara din casa si iti interzice sa faci chestii (mai ales sa vorbesti cu parintii, care sa fim seriosi, nu e chiar cea mai periculoasa activitate). Nu e sot vs parinti, este sot vs tine, si te-as sfatui sa te alegi pe tine.

#69
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,182
  • Înscris: 13.01.2011

 tehnics, on 28 august 2018 - 13:45, said:


PS. Defapt cred ca o pun pe nevasta-mea sa scrie postul ca are cont pe SP, ca sa nu ma mai chinui eu sa fac unul.

Așadaaaar... tu esti tu sau nevasta, cind ai postat aici ?!  :roflmaofast:

#70
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Unii pot să aibă totul și să le de-a cu piciorul. Indiferent cat de mult au greșit părinții tăi asta nu e comportament de om civilizat, nu te respecta si apreciază cum trebuie. Pune mai presus de tine banii și răzbunarea.

Am crescut în familie unde violenta era la ordinea zilei, crede-ma nu iti dorești să trăiești și să iti crești copii intr-un mediu de genul acesta. Pentru copii impactul emoțional e foarte puternic. Mă gândesc că e greu să îl lași și să îți găsești pe altcineva mai ales când încă ții la el dar mai bine acum decât mai târziu când e și mai greu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate