Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Recomandare maternitate privata

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
Sonic3R

Sonic3R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 02.02.2011
Salut,

Eu și soția avem un bebel si căutam o maternitate privată. Ce îmi recomandați ? Puteți să îmi spuneți și prețul pachetului de naștere ?

Mulțumesc

#2
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Bucuresti, Carei, Botosani?

#3
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015

 Sonic3R, on 22 august 2018 - 21:07, said:

Salut,

Eu și soția avem un bebel si căutam o maternitate privată. Ce îmi recomandați ? Puteți să îmi spuneți și prețul pachetului de naștere ?

Mulțumesc

Iti recomand sa analizezi cu atentie diverse postari, inclusiv pe Facebook, pentru a nu va trezi si f**uti, si cu banii luati.

Topicul asta nu l-ai vazut - ultima pagina?

https://forum.softpe...e/page__st__234

Edited by Steetch, 22 August 2018 - 21:34.


#4
Sonic3R

Sonic3R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 02.02.2011

 nicu131, on 22 august 2018 - 21:21, said:

Bucuresti, Carei, Botosani?
București

#5
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
Stii ca daca exista orice mica complicatie va trimit pe toti pachet la stat, nu? E doar sfaraiala asta cu privatul, doar sa te lauzi si eventual ceva fitzosenie pentru 2-3 zile.

#6
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Regina Maria, Medicover, Sanador...

Nastere naturala sau cezariana?

De obicei vorbesti cu ginecologul ce si cum...

#7
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,671
  • Înscris: 10.10.2011

 Adm, on 22 august 2018 - 21:35, said:

Regina Maria, Medicover, Sanador...

Nastere naturala sau cezariana?

De obicei vorbesti cu ginecologul ce si cum...
pai exact ce a zis adminul. prima data trebuie gasit doctorul si ala iti spune exact ce ai de facut. dar ca sa fiu mega on-topic , eu sunt din cluj , sotia a nascut la novogyn. e super ok clinica. vreo objdemilioane.

Edited by zile_san, 22 August 2018 - 21:45.


#8
cristianpx

cristianpx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 23.07.2016
Medicul care a urmarit sarcina nu este in Bucuresti ? Sau... nu este in sistemul de sanatate de stat  ?

#9
Sonic3R

Sonic3R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 02.02.2011
Știu care sunt alea private. Eu ziceam de recomandare

Nu contează tipul de naștere.

Medicul este din București. Și el zice că are contracte cu mai multe maternitati mai puțin regina Maria

Edited by Sonic3R, 22 August 2018 - 21:49.


#10
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
Bai nene deloc nu va descurcati. Nevasta-mea a fost la una privata toate examinarile, la aceeasi doctorita. Asa ca am intrebat-o pe doctorita unde imi recomanda sa nasca si ea mi-a spus la stat. In loc de nouajde milioane (vorba lui zile_san) am dat in total treijde milioane si a nascut la stat cu camera separata in care era tot ce trebuie (tv, frigider, baie...) inclusiv cu copilul in camera in alea 3 zile. Deci exact cu ce iau ochii astia de la privat.  Apropos, in aceeasi perioada era si nevasta lui Prigoana internata, nascuse si ea. Tot la stat...

Intreaba doctorul care a urmarit sarcina si vezi ce spune.

#11
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Da' la stat ce are?

#12
cristianpx

cristianpx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 23.07.2016
Exact cum spune si IpsilanteCucuruz , cam asa stau treburile.

In cazul in care vrei sa fi un sot model in fata sotiei , iar sotia la randul ei sa se laude unde a nascut ...atunci mergi cam la orice privat. Toti sunt cu ochii sa te arda si au diverse metode ,cunosc cel putin 2 cazuri.

Orice maternitate privata in caz de urgenta nu au echipamente si te trimit la stat. La cati bani incaseaza ar putea avea insa nu stiu care este motivul insa asta este alta discutie.

Sotia a nascut relativ curand la stat iar toata distractia a fost in jur de 3000 in conditii decente.

Oricum dupa nastere o sa tot ai nevoie de bani pentru diverse (si o sa vezi ca sunt destule), iar daca vrei sa dai bani ,da pe ceva util nu le aduce venituri unor clinici care nu iti ofera mare lucru la un pret exorbitant.

Sper sa faci o alegere inteleapta, nastere usoara si sa va dea D-zeu un copil sanatos si voios !

#13
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,671
  • Înscris: 10.10.2011
imp e sa fie mama si copilul ok nu unde naste. am exemplu recent ( acum 7 zile a venit barza ) la niste prieteni. acum 2 ani muierea a nascut la stat, acum la privat ca a zis ca ea nu mai vrea sa treaca prin asa ceva... fiecare cum il taie capul

#14
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
E misto tare in Romania asta - vrei sa faci o nunta? Toata lumea e dispusa sa te arda, incepand cu nasii, preotul si terminand cu seful de local.  
Vrei sa nasti, nicio problema, schimba 3000 de euro si se rezolva (de parca am fi la Frankfurt).. Vrei sa dai copilul la scoala?  Cum sa nu... poftiti in fata...
Vrei sa mori, nicio problema - pune un ban deoparte...

Viata asta a omului e un sir de intamplari de footout bani in stanga si'n dreapta.

Inainte vreme cum nasteau femeile la tara, in conditiile de igiena si de dotare care erau la dispensarul satesc ?

Edited by rosix, 22 August 2018 - 22:49.


#15
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005

 Sonic3R, on 22 august 2018 - 21:07, said:

Mulțumesc
Ai un mesaj privat, cu placere.

#16
Sonic3R

Sonic3R

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 02.02.2011
@ipsilante: cum se numește spitalul ăla de stat?

Edited by Dany_Darke, 24 August 2018 - 10:08.


#17
romanasu

romanasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 26.05.2005
dati fratilor spagi mai mici la doctorii de la stat, pt ca stricati piata - ii invatati prost. Daca cere omul de la obraz, mergi la altul daca poti. Daca o baga pe aia cu cat vrei tu, ii dai ceva modic, sa se simta omul bagat in seama; nu ii dai bani cat pt o vacanta de o saptamna pt o ora de munca.

La stat poti sa iti iei rezerva privata de o persoana, la pret de hotel de 4 stele; sau salon comun, gratis, cu mici/mari dezavantaje.

Se plangea odata un ginecolog de la privat pt ca a primit doar 3 milioane la o nastere; proaspata mamica platise in jur de 60 la clinica privata si i s-a facut mila de ginecolog si i-a mai dat si spaga :))

#18
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
1. Soția are o sarcină nu voi aveți un bebel.

2. Colegii te-au sfătuit cum au știut ei mai bine, nu e nimeni invidios că dai bani la cine vrei tu. Zici că îți cumperi avion. Mare brânză 100 de milioane. Alții au ceas de banii ăștia. Sau mai scump.

Nu e frumos să dai peste nas colegilor care te învață de bine, după ce le ceri părerea unor oameni pe care nici nu îi cunoști despre locul unde să vină copilul tău pe lume.

3. Dacă apare vreo complicație (Doamne ferește, nu doresc, e doar un exemplu) - nici o clinică privată de așa ceva nu are resursele tehnice necesare pentru a rezolva situații grave.

Dacă tot faci ceva bun, interesează-te și de prelevare de celule Stem.

Naștere ușoară soției...

Edited by waterman, 23 August 2018 - 12:33.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate