Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Achizitionare camera supraveghere

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Pabl00

Pabl00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 26.08.2015
Salutare, sper ca am nimerit categoria cat de cat.

As dori sa cumpar o camera de supraveghere pentru exterior, ceva mai ieftin 2-3-400 lei maxim cu tot cu periferice, daca e nevoie. Am probleme cu niste vecini cu 'mana lunga', recent mi-au disparut unele lucruri. Cainii ii cunosc, garduri usor de sarit. Stau la tara, deci vreau sa o montez in exterior, probabil unde e umezeala/praf (sau in cel mai rau caz ajung picaturi de ploaie).

Daca se poate, as vrea sa fie pe wi-fi, dar nu e neaparat necesar. Pot cumpara cablu ethernet, router-ul e la 20m departare de locul respectiv, deci mai greu.
Sa vada in lumina mai slabuta (las bec aprins noaptea, dar totusi)
Sa inregistreze macar 5-6 ore, sau daca e posibil sa inregistreze cat am PC-ul aprins, direct pe hdd la PC ori pe vreun card, desi accesul e mai greu unde vreau sa o pun. (nu ma prea pricep, sper ca se poate asa ceva).
Sa fie cat de cat directionala, ca fixa e cam problema uneori.
Claritatea nu ma intereseaza chiar tare, ii recunosc usor pe cleptomanii astia. Unul de 150kg si unul de 40, dovezi am nevoie :)
Daca ar putea trimite si alerte cu poze sau sa verific in timp real de pe android, ar fi cireasa de pe tort :))


Am dat un search pe forum, dar nu am gasit un raspuns dorit.

Multumesc anticipat, imi cer scuze daca am gresit categoria.

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
nu ai gasit pe forum pt ca aria de electronica inseamna cu totul altceva. nicidecum camere de supraveghere.

revenind la problema ta, tocmai claritatea e factorul important pt tine. la politie nu merge cu "lasa ba ca il stiu eu pe ala, mergi de-l baga la bulau ca garantez eu pt el". imaginea trebuie sa fie cat mai clara pt a identifica faptasul. iar daca nu este unul de 150 sau 40 si este unul de 90, fara a vedea cine este individul, ce faci? ii cauti pe toti de 90 care ar fi putut intra la tine?

#3
Pabl00

Pabl00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 26.08.2015

View PostDany_Darke, on 21 august 2018 - 11:36, said:

nu ai gasit pe forum pt ca aria de electronica inseamna cu totul altceva. nicidecum camere de supraveghere.

revenind la problema ta, tocmai claritatea e factorul important pt tine. la politie nu merge cu "lasa ba ca il stiu eu pe ala, mergi de-l baga la bulau ca garantez eu pt el". imaginea trebuie sa fie cat mai clara pt a identifica faptasul. iar daca nu este unul de 150 sau 40 si este unul de 90, fara a vedea cine este individul, ce faci? ii cauti pe toti de 90 care ar fi putut intra la tine?
Stiam eu ca am gresit, imi cer scuze iar. Multumesc pt. mutare.

Pot rezolva cu el, fara violenta, desigur. Sunt alte lucruri implicate aici, omul face rau voit tuturor, toata ulita il uraste, 7-8 familii mai exact. Stiu, suna ciudat, dar ocheste bine momentul cand nu suntem acasa/ noaptea tarziu. Minte nu prea are, doar atat il duce capul. Dovada ca e el sau acolitul lui, asta ma intereseaza. Ideea e ca se poate si cu o claritate ceva mai scazuta, nu fac pretentii aici.

Edited by Pabl00, 21 August 2018 - 12:02.


#4
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007
Sunt deja cateva threaduri cu sfaturi in ce priveste achizitionarea unui sistem/camera supraveghere pe aria asta.

Ce distanta e de la locul unde va fi montata camera pana la aria de interes(pe unde crezi ca intra hotul)?

#5
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Banuiesc ca o pui undeva ascunsa daca o pui pe exterior, nu? :)

#6
Pabl00

Pabl00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 26.08.2015

View Postradu2014, on 21 august 2018 - 12:04, said:

Ce distanta e de la locul unde va fi montata camera pana la aria de interes(pe unde crezi ca intra hotul)?

Maxim 25 metri.

View Posthwplanet, on 21 august 2018 - 12:22, said:

Banuiesc ca o pui undeva ascunsa daca o pui pe exterior, nu? Posted Image

Da, am un loc. O voi putea ajusta, va fi ferita de ploaie, iar ca sa o gasesti trebuie sa te uiti atent.

#7
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
eu in locul tau pun gard electric decat sa cheltui banii pe camere care oricum nu fac nimic. Unchimiu si-a pus camera de la balcon spre locul de parcare ca sa isi supravegheze masina. De 3 ori in 8 luni a fost sparta, politia nu stie ce sa faca, chiar si cu fata lor pe camera.

#8
Spike250

Spike250

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 30.03.2017

View Postbusiness11, on 21 august 2018 - 13:39, said:

eu in locul tau pun gard electric decat sa cheltui banii pe camere care oricum nu fac nimic. Unchimiu si-a pus camera de la balcon spre locul de parcare ca sa isi supravegheze masina. De 3 ori in 8 luni a fost sparta, politia nu stie ce sa faca, chiar si cu fata lor pe camera.

Eu stiu caz cu persoana care a dat la altcineva euro falsi, a fost surprins pe camera si politia nu a facut nimic desi a fost inaintata o plangere

#9
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
hai sa revenim ontopic. acum nu dezbatem de ce sa puna sau nu camere, omul doreste sa puna si intreaba ce anume. e strict alegerea lui de ce o face

#10
Pabl00

Pabl00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 26.08.2015
Nu va fi nevoie de politie, nici de violenta. Camera va avea folosire pe viitor pt. altceva, daca se opresc respectivii. Nu vad de ce as pune gard electric, nu vreau cazemata.

Revenind. Niste recomandari, va rog? O voi cumpara online.

#11
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007
Hikvision, IP, 2MP (minim), IR minim 30 m si sa aiba functiile EXIR/SMART IR si WDR + card 64 GB clasa 10.

#12
Pabl00

Pabl00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 26.08.2015

View Postradu2014, on 23 august 2018 - 00:47, said:

Hikvision, IP, 2MP (minim), IR minim 30 m si sa aiba functiile EXIR/SMART IR si WDR + card 64 GB clasa 10.

Multumesc mult, ma apuc de cautat. O zi frumoasa!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate