Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Reclame care vă enervează vs. reclame care vă plac

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1947 replies to this topic

#1729
MrAdiz

MrAdiz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 04.05.2021
Era o reclamă mișto la Hornbach una cu fierăstrău si căsătorește cu el
Aveți link la reclamă asta?

#1730
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Aia cu Loganele rosii. Da, dar este mai digerabila decat altele, doar ca este enervant de lunga.

#1731
MrAdiz

MrAdiz

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 04.05.2021
Îmi place astea
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0Sxqrrr5JQo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bXGuq18RHFs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Dar urăsc aia de la catenă 🤬

#1732
ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.04.2020
De acord, MrAdiz. Te calcă pe nervi aia la Hepatena

#1733
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,577
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lNcMCwuBw_E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

like it :D

#1734
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Melodie din vremea lui Nokia 3310 (sau Motorola StarTac, ca alwa era clamshell) pentru un telefon din 2021... :scratchchin:

#1735
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 25.12.2013
NU suport reclamele la Carrefour cu familia aia "moderna", unde sotul e un tampitel si sotia il tine sub papuc. La sfarsitul reclamelor, ei striga "doamna". Cine naiba e doamna aia ? Soacra lor ? Nu se spune cine e

#1736
ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.04.2020
@beavis03 Are dreptate și pufonel, melodia este I Want It That Way de la Backstreet Boys, de prin 1997. Nu prea se potrivește cu clipul, fiind vorba și de sloganul ,,Sărbătorile încep cu Galaxy". Trebuiau să pună o piesă din 2020-2021 (cum au făcut la promourile cu melodia de la BTS) sau o piesă de Crăciun. Oricum, piesa de la Backstreet Boys e foarte tare. Au unele piese de acum mulți ani care chiar îmi plac (și nici nu am crescut cu ei măcar, având acum de abia 16 ani)

#1737
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Reclama de la Samsung este faina si mesajul melodiei este unul potrivit, la modul ca acel telefon este "suparat" ca nu l-a ales cineva si a ramas singur in acel magazin. Chiar imi place unde nu incearca sa-ti vanda direct acel telefon prin evidentiere de functii si alte detalii.

#1738
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,577
  • Înscris: 10.04.2009
^ da, asta imi place si mie la o reclama, sa nu incerce sa "scoata ochii" cu ce are produsul respectiv mai bun

iar cu Backstreet Boys, Spice Girls, Fugees, Notorious B.I.G, Destiny's Child, TLC, N Sync, No Doubt practic am crescut (am 34) :D

de cate ori vad reclama asta la Samsung imi aduc aminte de vremurile cand MTV-ul era ce trebuie la noi, acela american, nu gunoiul preluat apoi de trustul PRO

#1739
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Da, adevarat, aceeasi varsta o am si eu si tot ce tine de posturile de muzica este perfect corect, exceptand VH1 si Mezoo, acum asta se cauta telenovele cu tenta muzicala, la fel si History si Discovery.

Legat de reclame: vocea isterica de la reclamele Altex, vorbeste ala de parca ar avea pe urma o haita de lupi infometati.

Edited by connectorxp, 29 December 2021 - 15:15.


#1740
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,444
  • Înscris: 10.08.2005
nu-mi place asta

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/o88FHLuriCE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
nu am 3 ani, nu-mi captezi atentia cu cantece pentru copii, "ding dong"

#1741
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Un pic de bascalie fina la adresa lui Musk (dar si a "marului muscat", sorry) :D Plus ca imi place Lenny Kravitz :P
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/01hCTou3uT4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1742
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,568
  • Înscris: 15.06.2007
Mi-as dori sa existe si la protv  patratelu' ala mic, skip ads in 5 sec..  ca pe yt.


#1743
ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.04.2020
@beavis03, @connectorxp Așa este. Backstreet Boys au făcut doar muzică bună . Și da, acum observ și eu că se potrivește cu reclama, am privit mai atent reclama și am constatat același lucru. În reclamele de la Altex vocea este a lui Nico (Nicoleta Creciunesc) care era la Pro FM. Mie nu mi se pare că urlă

#1744
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Este un el, care vorbeste ca disperatul, Nico este ok, dar nu gasesc ceva la indemana pe net, dar pe TV dau acele spoturi scurte cu cate o oferta de moment.

#1745
bleujandarm

bleujandarm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 02.06.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-Gqe6stdhHY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Singurele reclame din ultimii ani de comunism, si astea doar in pauzele  meciurilor de fotbal, evenimente  pentru care televiziunea emitea in afara orarului 19-22

#1746
ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.04.2020
@connectorxp Probabil să știu reclama. Să fie aia cu ,,analiza ofertelor?". Cel mai probabil aia este. Nu prea dau atenție la reclame

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate