Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Reclame care vă enervează vs. reclame care vă plac

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1925 replies to this topic

#1765
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,224
  • Înscris: 13.06.2004
Că au apărut noi reclame:
1a) Aia de la "E-Toro" cu oamenii care zboară e aşa şi aşa. Mai reuşită decât alea 2.
din alea vechi de la "E-Toro":
1b ) aia cu ăla care se bucură că nu mai găsesc bonă, e cretină, deşi îl înţeleg pe ăla de ce se bucură - probabil cina aniversară a socrilor era foarte plictisitoare;
1c) aia care se bucură că nu a mai prins ăla bilete, mi-ar plăcea să se întoarcă, s-o vadă şi să arunce cu apă pe ea;

2) Nu era îndeajuns "E-Toro" (care nu ştiu de ce sunt aşa de disperaţi), că a mai apărut o cretinătate de platformă (măcar de ar fi industrială) care-şi face reclamă.
Şi cretină e faza aia cu ăla care zice "Eu investesc în mine" şi lumea se uită ciudat la el. Ce prostie. Oare s-ar putea face soft care să dea pe mute când apare o reclamă;

3) Aia cu puştiul şi "Pepsi" e o.k.;
4) Idem cea cu noua "Dacie" cu 7 locuri, deşi e cam trasă de păr;

5) Destul de cretină e aia cu băiatul şi "Orange" de pe 28 Martie. Lansează un serviciu nou sau pentru ce e reclama aia?

#1766
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
1c - bine i-a facut :naughty: Defapt ma mir ca geek-ul ala si-a gasit gagica...

#1767
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,224
  • Înscris: 13.06.2004
Enervante:
1) Aia cu ˝Chipsuri? Sunt "Lays" rumeniţi în cuptor". Enervantă vocea invidiei ăleia şi lasă impresia că e proastă;
2) Aia cu baba şi tânărul care merg la nu ştiu ce hyperdugheană şi baba o dă cu cumpărat numai produse la reducere.
Bună... deocamdată trebuie să mă gândesc dacă am mai văzut o reclamă nouă reuşită.

#1768
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,224
  • Înscris: 13.06.2004
La reclame bune... alea de la "Redbull"  ... reuşesc să aibă idei pentru povestea cu "îţi dă aripi".    :rolleyes:

#1769
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
sunt enervante reclamele la Hochland, au rime cretine, aia cu "sa avem o primavara asa cum ne place, cu liniste si pace". Si mai e inca una cu "leurdă si miei care zburdă" Posted Image

#1770
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,729
  • Înscris: 06.11.2018
Reclama noua Jumbo în care se repetă Jumbo de multe ori...

#1771
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Si pe mine ma enerveaza recama aia de la Jumbo, imi aduce aminte de rahatul ala imputit cu joburi


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4jVZhtCpZbw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/a93EiNLT5N0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by MembruAnonim, 12 April 2022 - 19:07.


#1772
ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.04.2020
Idem. Cred că e cea mai enervantă reclamă de la înființarea termenului ,,reclame". Cred că zice ăla ,,Jumbo'' de 385 de ori!!! Nici măcar reclamele din anii 1990-2010 nu sunt așa de stupide ca aceasta de la JUMBO (și o spune unul de 16 ani, care nu a prins reclamele acelea vechi, ci doar le-a văzut pe net și chiar sunt ciudate rău de tot...)

#1773
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,224
  • Înscris: 13.06.2004
Pe aia la "Jumbo" am văzut-o şi eu ieri. În loc să-i iasă un tren din gură, mai bine i-ar intra unul în moacă. De fapt le-ar intra, că şi ăla care a făcut reclama...
De ce sunt ciudate rău de tot reclamele alea vechi? Recunosc că privindu-le cu ochii de acuma (sau ar trebui să zic cu mintea de acuma) unele mi se par ciudate, dar mare parte sunt doar halzii sau normale.   Posted Image
Hai cu 2 piese legate cumva de ce am zis la reclame   Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/c5VFUNJkvRM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pR26nzO4DNA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Apropos de U96, banc inventat de mine (merge şi pentru alte prostii):
Într-un u-boat marianurul de serviciu la periscop se uită prin periscop. La un moment dat face o faţă de speriat.
- Ce s-a întâmplat? întreabă căpitanul. Vreun convoi Aliat cu vapor mare cu provizii ca să ne bombardeze oraşele.
- Mai rău, Herr Kapitan. Uitaţi-vă şi dumnevoastră.
Se uită şi căpitanul.
- Chiar mai rău decât credeam. O navă cu reclame proaste. Pregătiţi torpilele. Multe torpile!
Un marinar cam bolnav şi sleit trece pe acolo.
- Nave de transport Aliate de trebuie torpile multe?
- Nu, o navă cu reclame proaste.
- Atunci vin şi eu să vă ajut, zice ăla bolnav parcă dintr-o dată vindecat.
A few moments later:
- 6 sunt îndeajuns?
- Da, foc!   Posted Image   :samui:

Edited by djl, 18 April 2022 - 11:04.


#1774
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Am citit pe sărite topicul și încă sunt siderat de faptul ca lumea inca se uita la TV și, mai mult, și la reclame.

#1775
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,224
  • Înscris: 13.06.2004
De ce nu s-ar mai uita lumea la televizor?  :huh:   De exemplu, dacă vrei să faci zapping, hmm, e mai uşor la televizor sau la P.C. La canalele de streaming nu ştiu dacă poţi face asta... pe un P.C./laptop poţi să deschizi 2-3 taburi de YouTube, dar va trebui să comuţi la mute.
Poate tu ai ed-blocăr şi nu-ţi intră alea de pe internet.

#1776
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,822
  • Înscris: 18.12.2007

View Postro_explorer, on 18 aprilie 2022 - 11:09, said:

Am citit pe sărite topicul și încă sunt siderat de faptul ca lumea inca se uita la TV și, mai mult, și la reclame.

Ei, lasa, treci peste.
Si eu sunt siderata de multe chestii dar fiecare cu ale lui :)

#1777
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006

Quote

Vreun convoi Aliat cu vapor mare cu provizii ca să ne bombardeze oraşele.
Pai daca bombardeaza cu provizii e de bine. Au oamenii faina, drojdie, hartie igienica etc. Chiar daca le sparge vreun geam cand arunca pachetele, macar au oamenii cum sa supravietuiasca :P

#1778
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,224
  • Înscris: 13.06.2004
Provizii... inclusiv bombe   Posted Image    :samui:
On: noua reclamă la "MaxBet". Cu Dorian "Pârţ" Popa.
În schimb, la "Red Bull" nu cred că am văzut până acuma vreo reclamă nereuşită.

Edited by djl, 21 April 2022 - 14:12.


#1779
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,426
  • Înscris: 10.04.2009
reclamele de la Jumbo si MaxBet sunt cele mai cretine si lipsite de inspiratie!

cum zice si colegul @ALEXTheTrap22, nici in anii '90 nu erau asa lipsite de noima reclamele, precum astea doua :|

Popa ala nu apuca 50 de ani la cate substante si-a injectat... e umflat cu pompa la fel ca puii vanduti in supermarket...

#1780
ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.04.2020
Doar ce am văzut una pe Antena Unu mai devreme cu Pampers, ziceau ăia ,,cacadandana". Toată lumea o fi fost bebeluși, dar să dai o reclamă care spune ,,CACAdandana", și la ora 11:50, asta ar însemna ca CeNzurA să le dea un avertisment sau somație. Bine măcar că a dispărut aia cu Jumbo repetat de 80 de ori

#1781
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,426
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1eXGXPDS2CA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

altă porcărie colosală :|

se copiază unii pe alții? cine face cea mai imbecilă reclamă?

pentru că le iese extrem de bine :)

#1782
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/L8G3jjYp_Cw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate