Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Samsung Galaxy Watch (urmasul lui Gear S3)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1247 replies to this topic

#1225
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
A pățit careva sa nu mai funcționeze senzorul de altitudine si barometrul? In weekend am fost la munte la 1350 m si am observat ca totul era mort pe ceas, in meniul de service senzorul dadea FAIL , am încercat un factory reset si nimic, acum dupa 1 zi de la întoarcere vad ca si-a revenit și funcționează... vroiam să-l trimit in service fiind luat numai in Ianuarie 2021

#1226
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
Întrebarea e mai degrabă cui îi merge senzorul de altimetru :lol:
Cred ca majoritatea userilor au probleme cu asta.
Eu aveam perioade în care urcam zilnic 100+ etaje conform ceasului.
Dar pentru că în rest merge bine, nu mi-am bătut capul cu trimisul în service.

#1227
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Înțeleg dar ar trebui sa funcționeze,  eu am mai avut la lansare Galaxy Watch timp de 1 an și a funcționat perfect,  la fel pe Galaxy Active 2 un an cat l-am ținut a funcționat perfect.

#1228
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,442
  • Înscris: 06.06.2006

 Nenea Zap, on 25 mai 2021 - 00:03, said:

Întrebarea e mai degrabă cui îi merge senzorul de altimetru :lol:
Cred ca majoritatea userilor au probleme cu asta.
Eu aveam perioade în care urcam zilnic 100+ etaje conform ceasului.
Dar pentru că în rest merge bine, nu mi-am bătut capul cu trimisul în service.
Altimetrul functioneaza dupa ce se calibreaza. Prost.
Urcatul de scari nu are treaba cu altimetrul, si cu pasii (cum se fac ei, si cat de bine ii interpreteaza ceasul).

#1229
florinetzul

florinetzul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 11.05.2009
Salut. Am un gt2 si m-ar interesa sa il schimb cu samsung watch. Merita schimbul? Principalul motiv al schimbului ar fi acela ca la deconectare/reconectare cu tel nu imi arata eventuale notificari. Am tel samsung.

#1230
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,442
  • Înscris: 06.06.2006
Fiecare are dezavantaje si avantaje
Samsung are mai multe optiuni dar tine bateria mult mai putin.
La Gt2 tine bateria mult dar are f7nctionalitati limitate
Numai tu stii daca merita sau nu schimbarea.
Eu am reverse firless charging pe tel si nu ma afecteaza prea mult durata bateriei la ceas, de exemplu.

#1231
florinetzul

florinetzul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 11.05.2009
Adevarat gt2 ma tine bateria cel putin 10 zile. Cit tine la samsung real? Am auzit de la 1 zile (fff putin) la 4 zile (e decent). Faza cu notificarile ma dezamageste ff mult la gt2, in rest nu am ce sa reprosez.
Eu am s20 ca tel , deci as putea sa il incarc de la tel ceasul dar nici sa ma tina 1 zi...

#1232
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

 kretzu77, on 25 mai 2021 - 20:29, said:


Altimetrul functioneaza dupa ce se calibreaza. Prost.
Urcatul de scari nu are treaba cu altimetrul, si cu pasii (cum se fac ei, si cat de bine ii interpreteaza ceasul).
Nu mai puteam nici să-l calibrez arătat 0 m altitudine,  iar in meniul de service *#0*# la acel senzor dădea Failed.

Legat de GTR2 eu am avut diverse ceasuri smart de la Amazfit din păcate cum zicea un coleg mai sus ai avantaje si dezavantaje, pentru mine cel mai mare dezavantaj a fost partea de notificari și modul lor de a fii afișate,  la volan este dificil sa citești sau sa ajungi sa vezi mai multe mesaje, la Huawei este un pic mai bine dar foarte prost implementat si la ei,  momentan folosesc un ceas Huawei cu WearOS mai vechi si Galaxy Watch și sunt f mulțumit pe partea asta. Daca e sa vb de restul fiecare se uita la ce-l interesează,  design, baterie care durează mai mult, funcții fitness etc...dar sincer eu am început sa ma uit si la aplicațiile aferente la fiecare ceas si dintre toate Amazfit/Zepp este ceea mai ok , într-o aplicație faci /vezi tot fara alte extra pluginuri instalate etc...

#1233
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

View PostAndySoft, on 24 mai 2021 - 20:08, said:

A pățit careva sa nu mai funcționeze senzorul de altitudine si barometrul? In weekend am fost la munte la 1350 m si am observat ca totul era mort pe ceas, in meniul de service senzorul dadea FAIL , am încercat un factory reset si nimic, acum dupa 1 zi de la întoarcere vad ca si-a revenit și funcționează... vroiam să-l trimit in service fiind luat numai in Ianuarie 2021
Până la urmă am trimis ceasul in service și azi s-a întors.  Din fericire pt mine mi-au dat un ceas nou cu folie pe el, acum totul funcționează perfect sa vedem in timp cum se comporta.

#1234
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006

View PostAndySoft, on 25 mai 2021 - 08:48, said:

Înțeleg dar ar trebui sa funcționeze,  eu am mai avut la lansare Galaxy Watch timp de 1 an și a funcționat perfect,  la fel pe Galaxy Active 2 un an cat l-am ținut a funcționat perfect.
La mine inca merge. Singura chestie ca sa arate ok este il calibrezi intr-un loc ok. Adica daca in zona in care esti pe gps este un deal abrupt conteaza daca esti in varful lui sau la baza, trebuie sa stai intr-un loc in care altitudinea este aceeasi pe o raza de 20-30m. Mai conteaza putin si vremea, sa fie cat de cat constanta.

Legat de pasi de regula ia oarecum ok, faza este ca daca urci un deal abrupt uneori crede ca urci trepte, practic el ia pasi la care se modifica altitudinea, daca este constanta mergi normal, daca creste inseamna ca urci. Conteaza si cat de repede creste.

Practic trebuie tinut cont ca atunci cand faci calibrarea ai pozitia pe gps si de acolo stie altitudinea si presiunea atmosferica apoi jongleaza cu ele.

#1235
altair_xms

altair_xms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 29.10.2007
cureaua de la un Galaxy Watch 46 poate fi folosita la un Galaxy Watch3 45 ?

#1236
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

View Postaltair_xms, on 16 iulie 2021 - 17:09, said:

cureaua de la un Galaxy Watch 46 poate fi folosita la un Galaxy Watch3 45 ?
Se poate folosi orice brățara de 22 mm , da se poate folosi si ceea de la GW 46.

You can use a 22mm width band with:

Galaxy Watch3 (45mm)

Galaxy Watch (46mm)

Gear S3 Frontier

Gear S3 Classic


Edited by AndySoft, 16 July 2021 - 22:17.


#1237
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Daca este cineva interesat am un Galaxy Watch 46mm cu garanție Orange pana in 2023 la vânzare,  detalii in PM daca este cineva interesat.

#1238
altair_xms

altair_xms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 29.10.2007
pe GW avem posibilitatea instalarii vreunei aplicatii Pay ?

#1239
altair_xms

altair_xms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 29.10.2007
de o saptamana nu mai merge altimetru/barometru .... incercat reinstal app/setat altitudine manual ...nik
cred ca tre sa-mi iau altul, pacat ca bateria tine mai bine de 4 zile cu toate on, ceva antrenament 1-2h pe zi (fara vb in general)

Edited by altair_xms, 29 October 2021 - 20:19.


#1240
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

View Postaltair_xms, on 29 octombrie 2021 - 20:19, said:

de o saptamana nu mai merge altimetru/barometru .... incercat reinstal app/setat altitudine manual ...nik
cred ca tre sa-mi iau altul, pacat ca bateria tine mai bine de 4 zile cu toate on, ceva antrenament 1-2h pe zi (fara vb in general)
S-a stricat senzorul nu mai ai ce sa-i faci, am pățit la fel.

#1241
altair_xms

altair_xms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 29.10.2007
magie ... de la ultimul update azi merge ... poate din cauza ca sunt in NL

#1242
valix5

valix5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 08.10.2007
Update disponibil pentru descărcare. 😁

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate