Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Control bagaje tranzit Bulgaria spre Grecia

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
castelan

castelan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 24.05.2017
salut. vi s-au cautat in bagaje sau ati fost intrebati daca aveti alimente cu carne de porc la tranzitarea pe la vecinii din bulgaria? s-au confiscat? si nu ma refer la carnatii proaspeti.....

#2
andrei_221

andrei_221

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,777
  • Înscris: 22.12.2006
nu te intreaba. dar sunt afisele alea mari in vama cu diversele pericole asociate carnii.... sa te simti tu singur sa nu plimbi carnatii si fleica pana in Grecia.

#3
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Ba te verifică chiar foarte bine.



#4
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,081
  • Înscris: 20.12.2007
A trecut vreun polițist cu cățelul pe lângă mașini? Sa nu fi adulmeca ala ceva.
In alta ordine de idei dacă cineva mi-ar fi controlat mie portbagajul la ieșirile mele în Bulgaria și-ar fi pus întrebări la colecția de cuțite, bata de baseball plus baston telescopic, fierăstrău, foarfecă de vie, diverși saci, frânghie și banda adeziva. Basca o punga cu lumânări, tămâie, catuie, chibrit plus arzător, cărbune.

Edited by Kokoshmare, 16 August 2018 - 21:47.


#5
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Cred ca se uita si la mutra omului, ce masina are + daca e incarcata cu varf.

Pe mine nu m-au cautat niciodata la bagaje la Bulgari sau Greci.


La Turci s-au facut ca cauta ceva, dar le-am zis ca ii pun sa le calce, daca fac cute la haine si s-au speriat!

#6
castelan

castelan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 24.05.2017
nu la carne proaspata ma refeream....si nici la arsenale de arme albe....un salam bun, o sunca de calitate plus snitele sau alte gustari de drum...

multumesc de ajutor.

Edited by castelan, 17 August 2018 - 08:52.


#7
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Și la mine au cerut să desfac portbagajul să se uite. E de la pesta porcină le e să nu le dăm și lor.
Când am tranzitat eu vama acum 3 săptămâni se uitau bulgaritătă la toate mașiniletătă.

Așa prietenește vă învață fratele.

Pe căldurile ăstea nu mai plecaț cu parizeru-n portbagaj că e și la greci mâncare în magazine și prin restaurante.
Nu de alta dar faceți vreo toxiinfecție alimentară de vă săturați.

Edited by waterman, 17 August 2018 - 09:30.


#8
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,873
  • Înscris: 16.04.2007
Orice cazare care include chicineta, are aragaz electric, macar o oala si-o tigaie.
Nu va mai chinuiti cu caratul lor din Ro Posted Image

Anul acesta in Sarti, am avut vecini ( evident ) sarbi. Faceau astia niste prajeli de " imparfumau " toata vila.
Noroc ca doar la pranz se credeau la Master Chef, seara mancau pe la taverne.

On-topic: nici pe noi nu ne-au verificat vreodata in portbagaj. Nici in Bg si nici in Gr.

Edited by cristiany, 17 August 2018 - 10:43.


#9
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
In 14 ani nu m-a controlat niciodata vama bulgara dar saptamana trecuta m-a controlat de 2 ori. Odata la Bechet si a doua oara la Silistra. Deci, din cauza pestei porcine se fac controale. Era o știre acum vreo 2-3 saptamani in care se anunța ca vama bulgara a confiscat 200t de  produse alimentare din carne de porc din portbagajele turiștilor. Deci, parerea mea, nu va luati alimente din carne de porc cu voi, mai ale ca preturile in Grecia la Lidl sunt aproape ca si la noi.
https://www.lidl-hel...articleId=14512

#10
castelan

castelan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 24.05.2017
freddy12- multumesc frumos pentru raspuns , meriti o bere rece sau un suc.Posted Image Posted Image

Edited by castelan, 17 August 2018 - 12:29.


#11
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010

 castelan, on 17 august 2018 - 12:29, said:

freddy12- multumesc frumos pentru raspuns , meriti o bere rece sau un suc.Posted Image Posted Image
He, he, o bere rece in Thassos in septembrie... poate reușesc sa ajung.��🍺

Edited by Freddy12, 17 August 2018 - 13:04.


#12
castelan

castelan

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 24.05.2017
Azi am trecut și nu a întrebat nimeni nimic. Într-adevăr mi-au spoit mașină cu ceva mirosind a clor.Dar atenție la perisabilitatea preparatelor de carne.....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate