Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Coleg de serviciu (multinațională) se droghează, a fost proxenet în trecut și hărțuiește sexual colegele

* - - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
49 replies to this topic

#19
baser

baser

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 27.03.2018

View PostKarhu, on 16 august 2018 - 09:44, said:

I-ai furat si fotocopiat actele, sau de unde stii?

Exact la acest gen de raspuns ma refeream.

Daca am dovezi, ma intreaba "pai cum de ai asa dovezi, le-ai furat?"

Daca nu am dovezi, atunci nu pot sa depun plangere ca nu va fi luata in considerare.

Realitatea este ca tipul se da mare, si mi-a trimis pe email actul lui de internare in spital pentru dependenta de droguri, intr-un act de bravura
care sa-mi arate ca el trece prin orice, e dur, si nu ii e frica de nimic, ca a avut o viata dura

Iar contractele si documentele mi le-a aratat el, tot ca sa se dea mare.

Care Sunt atunci optiunile?

Edited by baser, 16 August 2018 - 09:49.


#20
meshgheru_andu

meshgheru_andu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 09.05.2009
Iti iei un avocat din state si succes la proces, pe la nou nu prea sunt cazuri de astea. Am uitat, sa joci la loto ca iti trebuie o multime de bani.

#21
baser

baser

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 27.03.2018
Declaratii false in acte de inregistrare publice, parca era de Cod Penal, si asta se poate verifica usor, insa vor verifica autoritatile, daca depun plangere pentru asta?

Edited by althea, 16 August 2018 - 10:37.
citat+răspuns la un mesaj sters


#22
meshgheru_andu

meshgheru_andu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 09.05.2009
Fetita / domnisoara, mergi la autoritati si depune plangere. Daca crezi ca va atenta la viata ta iti angajezi bodyguard si astepti sa vezi ce fac autoritatile.
Pana atunci exista doar incertitudini.

#23
baser

baser

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 27.03.2018
As vrea sa merg pregatita, sunt intr-o stare de sanatate destul de fragila, si mi-este teama ca nu se va intampla nimic, la fel ca in trecut acum 12 ani cand am prezentat dovezi pentru amenintarile cu moartea primite, si am fost ignorata si mi s-a spus ca "sunt probleme mai mari si mai prioritare decat cuvinte spuse de cineva"

#24
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018

View PostCostyNn96, on 16 august 2018 - 09:26, said:

ce coleg mai e asta daca ....deja ati trecut la alt nivel Posted Image
friends with benefits cumva?Posted Image)))
Colegu ca colegu'.... da' ce multinationala este aia care nu verifica ce acte dau viitori angajati pentru angajare :)))

#25
baser

baser

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 27.03.2018

View Posttico18, on 16 august 2018 - 09:59, said:

Colegu ca colegu'.... da' ce multinationala este aia care nu verifica ce acte dau viitori angajati pentru angajare Posted Image))

Nu i-a verificat nici CV-ul, pe care l-a scris ca o compunere libera inventata de asemenea - perioadele cand era internat in spital pentru dezintoxicare de droguri,
de exemplu el le are trecute in CV drept experienta la companii mari din strainatate...

Este o foame mare de personal calificat in Romania la acest moment, nu sunt candidati, si sunt  mai multe posturi libere decat candidati eligibili

Edited by baser, 16 August 2018 - 10:02.


#26
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,453
  • Înscris: 01.12.2001
Daca ai 8400 lei cash in casa, ai salariu mare la multinationala aia.
Iti trece supararea. Gasesti pe altul.

#27
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,050
  • Înscris: 25.06.2007

View Postbaser, on 16 august 2018 - 09:54, said:

Declaratii false in acte de inregistrare publice,
Contractul de munca nu e act de inregistrare publica.
In plus, cine iti face asa ceva fara sa prezinti un act de identitate, ca sa-ti vada numele, CNP-ul, adresa etc?

#28
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View Postbaser, on 16 august 2018 - 09:39, said:

Am certificat medical - e suficient. Martorii ar fi fost extra bonus..... dar ramine marturia ta.
Cum pot proba faptul ca mi-a furat banii din casa? Marturia ta....
Cum pot proba ca se drogheaza? - nu mia intreba cum probezi TU - nu e treaba ta.
Treaba ta este sa faci reclamatie si sa povestesti faptele.
Este treaba politiei/procuraturii sa probeze.
Probeaza prin analiza de singe acum sau prin aceste acte medicale mai vechi (doar sa nu se fi prescris fapta).
Plingerile anonime nu prea se iau in considerare pe nicaieri.
Trebuie semnate cumva, uneori ramin anonime (adica datele tale nu vor fi facute publice.... teoretic...), alteori nu (asa e legea, faptul ca se scurg informatiile e altceva).
Ce treaba are antifrauda...... ?!
Functie superioara, prieten cu sefii.... pai neah, asta e..... presupun ca nu sint chiar toti niste jigodii.
Faceti reclamatie la personal mai multe persoane din firma.
Iar reclamatia la politie, presupun ca nu au cum s-o musamalizeze cei din firma ta....

#29
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Am mai vazut Filmul asta. Se numeste Revenge 2017, de curiozitate esti si tu la fel de buna ca tipa pe nume Matilda Anna Ingrid Lutz ca sa-ti spun cum sa te razbuni? Nu va ganditi la prostii, nu buna ca aspect fizic, si buna la bataie !!!!! ca buna la aspect fizic inseamna ca esti deja daca sa culcat ala cu tine Posted Image

Quote

mi-a furat o suma de 8400 lei cash din casa, ca in situatia de mai sus, nu stiu

Nuuu cred.... 8400 de lei? asa putin? Bine ca nu te-a furat cu totul ! Daca eram eu te furam cu totul sigur tu valorezi mai mult decat 8400 de lei, sunt convins.

Edited by hwplanet, 16 August 2018 - 10:16.


#30
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 06.07.2005
Treaba cu bataia/hartuirea sexuala trebuie pedepsita, dar restul suna clar a razbunare. Stii ce se spune despre razbunare.

#31
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,050
  • Înscris: 25.06.2007
Cam suna a povesti vanatoresti...
Cum naiba prietenii/ sotii celor agresate verbal nu i-au rupt picioarele la plecarea de la serviciu?
Mai degraba initiatoarea e suparata ca nu a primit beneficii pe masura serviciilor prestate.

#32
baser

baser

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 27.03.2018

View Posthwplanet, on 16 august 2018 - 10:08, said:

Am mai vazut Filmul asta. Se numeste Revenge 2017, de curiozitate esti si tu la fel de buna ca tipa pe nume Matilda Anna Ingrid Lutz ca sa-ti spun cum sa te razbuni?

daca vrei sa ajuti cu idei, iti multumesc.

individul mi-a facut extrem de mult rau si fizic si psihic, insa are atitudinea de "sunt prieten cu toti, am influenta peste tot, nu-mi pasa"

#33
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postbaser, on 16 august 2018 - 10:01, said:

Nu i-a verificat nici CV-ul, pe care l-a scris ca o compunere libera inventata de asemenea - perioadele cand era internat in spital pentru dezintoxicare de droguri,
de exemplu el le are trecute in CV drept experienta la companii mari din strainatate...

Este o foame mare de personal calificat in Romania la acest moment, nu sunt candidati, si sunt  mai multe posturi libere decat candidati eligibili
Nu ai raspus-stiai despre problemele alea sau nu?

#34
baser

baser

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 27.03.2018

View PostKarhu, on 16 august 2018 - 10:15, said:

Cam suna a povesti vanatoresti...
Cum naiba prietenii/ sotii celor agresate verbal nu i-au rupt picioarele la plecarea de la serviciu?
Mai degraba initiatoarea e suparata ca nu a primit beneficii pe masura serviciilor prestate.

Despre ce vorbim?

Nu am vazut situatii de genul asta in zona companiilor multinationale, sa fie cineva asteptat la iesirea de la firma
si sa fie atacat fizic pentru cuvinte de hartuire sexuala.

Unde ai vazut asa ceva? Se intampla asa ceva in realitate?

Lovirile in loc public cu martori par a fi de Cod Penal foarte mult

#35
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Singurele cai legale - reclamatie la personal si/sau politie.
Nelegale - deja ti-am zis mai sus.
Restul sint cuvinte in vint.

#36
Eekstein

Eekstein

    White Supremacist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,056
  • Înscris: 28.10.2016

View Postbaser, on 16 august 2018 - 09:18, said:

Este un coleg de servici la multinationala la care lucrez, care de cand s-a angajat a fost foarte prietenos, si s-a imprietenit cu toata lumea,
si este intr-un departament unde are un salariu mai mare comparativ cu media noastra a celorlalti.

Va multumesc mult
Despre ce fel de multinationala e vorba ?

E gametester ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate