Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

ONEPLUS 6T

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
1679 replies to this topic

#37
hayabusa

hayabusa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 07.12.2004
Na, depinde de gust, dar mie nu imi place deloc notch-ul ala! e mult mai misto 6-ele. Nu conteaza ca la 6T e mai mic, ci arata aiurea, ca o crapatura pe ecran. O sa vedeti...
in plus, scanerul in screen e mai putin intuitiv decat un scaner pe care sa-l simti fizic , pe spate de ex(si sa vedem daca are acuratetea celui clasic). Eu as ramane tot la 6

#38
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Mie notch-ul nou imi place, dar nici asta de pe 6 nu ma deranja, ca e destul de micut si discret. Acuma unul ca pe Pixel 3 XL sau Pocophone probabil m-ar deranja mai tare, dar mno...
Cat despre senzorul in display, singurul lucru ce mi se pare mai fain e ca il poti debloca usor si cand e pe masa, ca altfel si ala de pe spate imi placea, ca era foarte rapid.

Pe mine ma cam lasa rece astea 2 upgrade-uri de la 6, ce ma intereseaza e camera, bateria si speaker-ul.

#39
vladarges

vladarges

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 22.03.2009

 nick5roo, on 11 septembrie 2018 - 11:53, said:

Salivati? Posted Image
Vă prezint 6T!
Eh,fie vorba intre noi consider ca ala-i Oppo R17 cu wallpaper.A se vedea ora reala in stanga 11:43 si screenshotul omniprezent acum pe Google cu ora 11:00 si data de 17 Octombrie.

#40
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Păi e ora de lansare pe data de... :P
Normal că e o reclamă, spoiler...

#41
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008

 nick5roo, on 11 septembrie 2018 - 11:53, said:

Salivati? :P
Vă prezint 6T!
https://www.mobilissimo.ro/stiri-telefoane/primele-fotografii-reale-cu-oneplus-6t-sunt-aici?utm_source=android_app&utm_medium=app&utm_campaignnews

#42
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Posted Image
[ https://i.imgur.com/nRpmkMu.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#43
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Hai mai nu mai postati si voi toate rahaturile de "leak-uri" fake facute de indieni agramati...
"Specification"
"Real" in loc de rear?
2 camere pe fata? UNDE?? O sa aiba un notch si la baza display-ului sau cum?
Si camerele de pe spate (daca vor fi 3) sigur nu vor fi 16+20, ci 12+20.
Iar Snapdragon 855 doar la anul.

#44
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
@Gif2D  Da-ti doo palmi! Posted Image

#45
vladarges

vladarges

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 22.03.2009
Chill,man.D'aia-s leakuri si teasere,sa intretina hype-ul,fie ca-s true si nebagate in seama,fie ca-s exagerate si dezbatute.Asa se intampla si inainte de saloanele auto,cand toti "maestrii in fotosop" incep sa faca randari ale aspectului masinilor bazate pe imaginatie si ce inteleg ei din desingul acoperit de camuflaj.Asta e farmecul,sa ne dam cu parerea daca va costa 3800 de lei sau 1500,daca va avea 5 camere semidecomandate sau 3 si mezanin.Si prin asta iti dai seama ca lumea intretine asteptarile cu sufletul la gura cu poze false,specificatii exagerate,etc.Si revenind la subiect,asa cum a spus si un antescriitor putin mai sus,seria T a adus mereu doar cateva sclipiri mai mult sau mai putin importante,atata incat sa te faca sa scoti banii din buzunar desi sa nu merite,sau sa merite,depinde de la caz la caz.Nu va fi adus nimic exagerat in plus,ca altfel nu-si va mai avea rost OP7 din vara lui 2019.Ce cred eu ca va avea 6T?
-Desing asemanator cu Oppo R17 (6.4 inch vs 6.28 cat are OP6)
-Notch-ul tip tear drop
-2 sau 3 camere
-Baterie cu 300-400 mhA mai mare
-Aceleasi configuratii 6GB RAM/64 GB ROM&8GB RAM/128/256GB ROM
-Android 9.0 Pie,nu cred ca se vor mai preta la 8.1
-Senzorul de amprenta integrat in ecran(deja confirmat)
-Un pret cu 50 maaaxim 70 euro mai mare ca OP6.
ATAT!Nimic mai mult!Niciun 855,niciun 5G,atat!Aa da,si cred ca lansarea va avea loc spre sfarsitul lui Octombrie,mijlocul lui Noiembrie.
O sa vedeti ca am dreptate Posted Image Let the bets begin!

#46
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Hmm, nu cred ca o sa vina cu 9.0 direct din cutie. Adica m-as bucura, dar nu cred. Nici un "T" de pana acum nu a venit cu versiunea de Android lansata anul respectiv.
Pe langa lista ta mai adaug camera, care sigur va fi schimbata intr-un fel sau altul.

#47
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,002
  • Înscris: 13.09.2007
Pentru că au fost lansate în noiembrie. Dacă vine în ianuarie sau februarie 6T sau cum s-o numi, șansele sunt foarte mari să vină cu 9.

#48
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014

 marselcj, on 11 septembrie 2018 - 16:28, said:

Pentru că au fost lansate în noiembrie. Dacă vine în ianuarie sau februarie 6T sau cum s-o numi, șansele sunt foarte mari să vină cu 9.
Nu cred ca o sa vina in ianuarie sau februarie. 6T-ul va veni acum, in octombrie-noiembrie.

 diva_hipsterova, on 11 septembrie 2018 - 16:29, said:

Mate 20 va veni cu android 9,deci este posibil
Pai clar este posibil, Xperia XZ3 se lanseaza in 5 octombrie si vine cu Android 9 direct din cutie.
Dar poate OnePlus nu vrea sa ii puna 9 din cutie sa nu trebuiasca sa ii dea atatea update-uri. :))

#49
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,002
  • Înscris: 13.09.2007
Eu nu cred nimic. Am zis ce am citit, ce ați citit și voi, ce zvonuri sunt... Ele zic că va ieși pe piață la începutul anului. Dacă tu ai alte surse, zi-ne și nouă.

Și sincer să fiu, mai mult mi-aș dori să iasă peste 4, 5 luni, pentru că șansele să vină cu 855 sunt și mai mari. Dacă iese într-o lună, două, atunci e clar cu ce procesor va fi echipat.

#50
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Mie imi este tot una :) Abia am 3 luni cu OP6.....teoretic il schimb cand va aparea OP8. Practic...mai vedem....

#51
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014

 marselcj, on 11 septembrie 2018 - 17:54, said:

Eu nu cred nimic. Am zis ce am citit, ce ați citit și voi, ce zvonuri sunt... Ele zic că va ieși pe piață la începutul anului. Dacă tu ai alte surse, zi-ne și nouă.
Pai inseamna ca nu ai citit ce am citit si noi. :))
Cel mai nou leak sugereaza data de 17 Octombrie ca fiind reveal date... Nu stiu daca asa va fi sau nu, dar asta e cel mai proaspat leak "legit" chiar de la OnePlus.
https://www.gsmarena...-news-33183.php

#52
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Listat din greșeală!
https://www.slashgea...ident-11545118/

#53
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,002
  • Înscris: 13.09.2007
Mda, le-a scăpat. 🤭
Nu arată rău. 👍

#54
silver_eye

silver_eye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 15.03.2006
Le-a scapat o laie, asa cum scapa prietena prosopul cand iese de la baie, infierbantata...Ups
Versiunea de Android  cu care vine out of the box nu mai e o chestie atat de cautata, atata vreme cat baga update-uri si revizii...SIIIIII din cutie nu are bug-uri
Sunt interesat ce SOC o sa aiba, imi aduc aminte nebunia cu 4G de pe vremea Samsung S3, au mai trecut 2 ani pana cand m-am putut folosi de 4G, ergo...mai avem pana la 5G deci nu o sa vina cu 855, mai degraba cuc eva revizie noua la 845, overclock samd,
...de altfel tot mapamondul mai are pana la 5G, planurile sunt sa inceapa roll-out-ul din 2019 si cam 2020 sa fie cat decat disponibil. Operatorii nu au interes sa investeasca asa repede intr-o tehnologie noua atata vreme cat cea veche nu si-a scos banutii.

Camerele spate sper sa fie ce trebuie, cu OIS , telewide samd,

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate