Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Caderea ingerilor

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
148 replies to this topic

#109
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 29 august 2018 - 11:19, said:

crima nu este fara iertare fiindca daca te gandesti putin mortul daca a fost bun va trai cu Dumnezeu, ii faci un bine
mentalitate de Balaceanca. :)

#110
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
unul dintre apostoli inainte sa moara, s-a bucurat ca il va intalni pe Dumnezeu, il cred

Isus s-a bucurat ca se va duce la Dumnezeu, nu mai caut citatul

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ltNLsEiIq0c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#111
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
iar sfintii carora unii demni de Balaceanca le-au luat gatul ca sa "le faca un bine", striga de sub altar de la Dumnezeu:""Pana cand, Stapane, Tu, care esti sfant si adevarat, zabovesti sa judeci si sa razbuni sangele nostru asupra locuitorilor pamantului?" (Apoc.6:10)"  Posted Image

Dupa cum vezi, viata e valoroasa si nu se trateaza asa cum cred unii demni de dopat cu Zyprexa. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 29 August 2018 - 19:07.


#112
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
esti terminat in fata lui Dumnezeu daca iti place viata

Ati auzit ca v-am spus: "Ma duc, si Ma voi intoarce la voi." Daca M-ati iubi, v-ati fi bucurat ca v-am zis: "Ma duc la Tatal"; caci Tatal este mai mare decat Mine. (Ioan.14:28)

#113
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 29 august 2018 - 19:18, said:

esti terminat in fata lui Dumnezeu daca iti place viata

Ati auzit ca v-am spus: "Ma duc, si Ma voi intoarce la voi." Daca M-ati iubi, v-ati fi bucurat ca v-am zis: "Ma duc la Tatal"; caci Tatal este mai mare decat Mine. (Ioan.14:28)
esti fiul lui Cain, ucigasul, fiu al Diavolului care e un ucigas de la inceput daca iti place moartea.Posted Image

Dumnezeu iti porunceste:"Iau azi cerul si pamantul martori impotriva voastra ca ti-am pus inainte viata si moartea, binecuvantarea si blestemul. Alege viata, ca sa traiesti, tu si samanta ta, (Deut.30:19)"

#114
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
crestinule, sunt muritori de foame, bolnavi de boli incurabile, accidente, morti, bolnavi de tot soiul...daca te bucuri de viata esti de balaceanca

#115
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 29 august 2018 - 19:28, said:

crestinule, sunt muritori de foame, bolnavi de boli incurabile, accidente, morti, bolnavi de tot soiul...daca te bucuri de viata esti de balaceanca
"caci un caine viu face mai mult decat un leu mort. (Ecl.9:4)"  :)
Evanghelia mortii pe care o predici nu este Evanghelia lui Isus Hristos. Nu acesta este CrestinismulPosted Image

#116
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
https://www.sperantapentruromania.ro/


ce facem cu astia crestinule ?

#117
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 29 august 2018 - 19:36, said:

https://www.sperantapentruromania.ro/


ce facem cu astia crestinule ?
"vindecati pe bolnavii care vor fi acolo si sa le ziceti: "Imparatia lui Dumnezeu s-a apropiat de voi." (Luc.10:9)"

Pentru ca astazi Crestinismul a decazut unde a decazut, nu exista crestini urmasi ai lui Isus care sa faca ce le-a spus El. Asa ca nu ne ramane decat sa dam ce putem fiecare pentru ca Institutiile lumesti sa-i faca de rusine pe crestini, facand acele miracole in locul lor. :)

#118
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
pai tu ce faci ? nu esti crestin ? eu sunt inchinator lui usa

#119
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 29 august 2018 - 19:42, said:

pai tu ce faci ? nu esti crestin ? eu sunt inchinator lui usa
nu am primit acest dar al vindecarilor, deci nu pot.

tu da, esti inchinator lui usa. Posted Image
cand n-o sa te mai inchini, o sa astepti Imparatia lui Dumnezeu sa vina sa faca ordine distrugand toate aceste imparatii omenesti care se pun in locul lui Dumnezeu ca dand directie, sens si stabilitate lumii, iar oamenilor printre care si tie, va place. :)

Edited by Dude_2nd, 29 August 2018 - 19:45.


#120
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
eu ma lupt cu toti demonii mei sa fiu perfect, sa fac ceva pentru ei..nu stau, ma chinui, nu ma bucur de viata cand altii sufera

#121
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
chinuie-te sanatos. :)

""Bucura-te de ea, cerule! Bucurati-va si voi, sfintilor, apostolilor si prorocilor! Pentru ca Dumnezeu v-a facut dreptate si a judecat-o." (Apoc.18:20)"

#122
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018

View Postlegit10, on 29 august 2018 - 11:19, said:

cand omori un pacatos te faci partas la crima cu Dumnezeu...chiar daca este posibil ca Dumnezeu sa nu omoare niciodata si doar sa te lase in mainile lui satan

crima nu este fara iertare fiindca daca te gandesti putin mortul daca a fost bun va trai cu Dumnezeu, ii faci un bine
Tu vorbesti serios?? Adica il faci pe Dumnezeu criminal? Ce ai simti daca ai afla ca te cauta cineva sa te omoare pentru ca sa ajungi mai repede la Dumnezeu...daca ai fost bun? Daca nu ai fost, asta e, ghinion, el ti-a vrut numai binele.

View Postlegit10, on 29 august 2018 - 19:36, said:

https://www.sperantapentruromania.ro/


ce facem cu astia crestinule ?
Vrei sa spui ca poate ar trebui omorati sa ajunga la Dumnezeu? Au suferit mult si poate sint buni.

Edited by arsmundis, 29 August 2018 - 21:04.


#123
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
asta ai inteles ? ajuta-i cu bani daca nu poti sa faci minuni, neinformatule

faptul ca unii mor in conditii sadice, este o realitate, nimeni nu o poate nega, chiar daca Dumnezeu nu o face, el isi da acordul, altfel nu s-ar intampla

#124
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
dude, tie ce dreptate iti va face Dumnezeu ?

Cine isi iubeste viata o va pierde; si cine isi uraste viata in lumea aceasta o va pastra pentru viata vesnica. (Ioan.12:25)

Edited by legit10, 30 August 2018 - 05:41.


#125
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 30 august 2018 - 05:40, said:

dude, tie ce dreptate iti va face Dumnezeu ?

Cine isi iubeste viata o va pierde; si cine isi uraste viata in lumea aceasta o va pastra pentru viata vesnica. (Ioan.12:25)
iar dai versuri a proasta, numai sa te agati si tu de un pai sa nu te duci la fund... Posted Image

deci nu pricepi nimic; nici ca aceasta "urare a vietii" este in contextul celor 3 tineri din Babilon.
Tu te inchini Fiarei...dar iti urasti viata, ceea ce e o prostia fara sens Posted Image

View Postlegit10, on 30 august 2018 - 04:26, said:

asta ai inteles ? ajuta-i cu bani ...
...lasa tu vrajeala... Posted Image
vrajeala de doi bani, de tipul:"Iuda Iscarioteanul, fiul lui Simon, care avea sa-L vanda, a zis:"De ce nu s-a vandut acest mir cu trei sute de lei si sa se fi dat saracilor?""

Edited by Dude_2nd, 30 August 2018 - 06:14.


#126
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
prietene iuda (nu mai caut citatul ) tinea banii de aia era interesat nu ca ii pasa de saraci...spune ioan clar

esti de rea intentie, exact tu pui citate care nu au nicio legatura

ce vrei mai exact decat ce spune Isus sa iti urati viata ? cum altfel sa iti spuna mai clar ?

am terminat cu tine, esti afemeiat, rau, mincinos

Zicea lucrul acesta nu pentru ca purta grija de saraci, ci pentru ca era un hot si, ca unul care tinea punga, lua el ce se punea in ea. (Ioan.12:6)

Edited by legit10, 30 August 2018 - 07:11.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate