Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Nou serial Star Trek cu Patrick Stewart, capitanul cheliuta (Picard :P)

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
222 replies to this topic

#163
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018

 adisluc, on 09 octombrie 2022 - 20:54, said:

Premiera sezonul 3 Star Trek: Picard joi, 16 februarie 2023, exclusiv în S.U.A. pe Paramount+...''

WTF! Worf e "pacifist" acum? Astia sunt dusi cu pluta rau de tot

#164
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,576
  • Înscris: 05.11.2009

 danX, on 21 octombrie 2022 - 20:07, said:

din toate seriile actuale de Star Trek, Picard mi-a placut cel mai tare.
Au readus TNG-ul cu plusurile si minusurile lui in secolul actual dpdv cinematografie.
Personal mi-a placut cum au combinat dramele personale cu umorul de situatie, lalaielile specifice TNG si timeline-urile alambicate.
Pana si Guinan a iesit bine....
Iar restul de cameo-uri din TNG-ul original au intrat la fix, chiar si Wesley Crusher a dat bine acolo iar Deanna Troi nu mai e  curvistina de serviciu.
Mi-ar fi placut sa apara si Ferengi, dar in rest ... gigea.

Comparativ cu Voma Woke numita Discovery si povestea fara capatai din Strange New Worlds, Picard mi se pare godlike.

asta se intampla in sezonul 2? ca sa stiu daca il pun pe lista (sezonul 2). Ca sezonul 1 l-am vazut chinut, ba chiar ultimul episod nu am mai rezistat sa il vad (chiar daca o aparut riker).. Si in sezonul 1, nu am vazut nimic tng, iar picard-ul din acest serial e doar o umbra a picard-ului din tng..

#165
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,354
  • Înscris: 22.10.2007
Nu-l pune, in sezonul 2 isi bat efectiv joc de picard, chiar n-ar fi trebuit sa existe, fanii au cerut cu totul altceva si au primit aberatiile unui om la sfarsitul vietii.

#166
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,576
  • Înscris: 05.11.2009
si interpretarea a fost chinuita, cel putin in primul sezon nu am vazut nimic din pasiunea afisata de Patrick Stewart in multe din episoadele din tng. Sau nimic din siguranta (atat a actorului cat si a personajului) din tng. In tng picard era creionat ca factorul de echilibru al echipajului de pe Enterprise, cel care ii insufletea pe toti sa il urmeze.. In tng, am vazut doar un ins plin de regrete si de cercitudini paralizatoare,

#167
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,354
  • Înscris: 22.10.2007
In s2 regretele si toate cele devin tema principala, e urat rau de tot.

#168
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,861
  • Înscris: 06.10.2003
S-au chinuit să înghesuie toți actorii cunoscuți și disponibili din seriile anterioare și le-a ieșit o laie. Sau, mă rog, o fi în acord cu political corectness-ului de azi unde toți sunt victime și traumatizați.

Sincer, mi-a plăcut mai mult Strange, New Worlds.

#169
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,576
  • Înscris: 10.04.2009
Actrița Annie Wersching a murit duminică dimineața, din cauza cancerului.

https://www.digi24.r...-de-ani-2232643

#170
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016
,,...Comicbook.com este mândru să prezinte trailerul oficial pentru Star Trek: Picard Sezonul 3, pe Paramount+, al treilea și ultimul sezon al serialului de televiziune Star Trek: Picard îl prezintă pe Jean-Luc Picard/Patrick Stewart în timp ce acesta se reunește cu fostul echipaj de comandă al USS Enterprise, care este vânat de un nou inamic misterios, Vadic.
Deci, cum îl va amenința Vadic pe Picard și echipa lui... și care fețe cunoscute din Star Trek The Next Generation își vor face în sfârșit debutul în cel de-al treilea și ultimul sezon al Star Trek: Picard? Aflați în timp ce vă aducem trailerul oficial pentru sezonul 3 din Star Trek: Picard...''
(Sezonul trei incepand cu data de 16.02.2023)

Star Trek: Picard | Season 3 Official Trailer - Paramount+
(30.01.2023)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KMyQkazS1hA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#171
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,576
  • Înscris: 05.11.2009
iarasi aceeasi tampenie cu phew, phew, cu lupte de nivel galactic etc. Vrem un tng care sa nu fie sub forma de desene animate (lower decks va saluta baieti) si preferabil nu de la Seth MacFarlane (The Orville tocmai ce o trecut prin zona)..

#172
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006

 shiva, on 31 octombrie 2022 - 21:49, said:

Sincer, mi-a plăcut mai mult Strange, New Worlds.
Daaa, SNW e noul Star Trek Adevărat, tocmai mă re-uit la primul sezon că mi s-a făcut dor de el. (Şi pe locul 2 e Orville aproape-Star-Trek-adevărat.)

Picard a fost o tragedie până acum, aproape la fel de întunecat şi deprimant ca Discovery, singurele părţi bune au fost cele din jurul Dr. Jurati, care beneficiază şi de singura actriţă convingătoare din tot cast-ul (înafară de ăi' bătrâni zic). Practic ar putea să şteargă tot ce e fără Jurati, să-l redenumească în "Star Trek: Jurati" şi ar fi un (mini)serial chiar bunicel. :lol:

#173
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 25.01.2002
ei bine, sezonul 3... cel putin un "client" va avea. eu is ala...

il astept cu nerabdare.

#174
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 28.07.2008
Cum sezonul 1 si 2 le-am văzut pe Prime video, poate cineva confirma ca sezonul 3 se va gasi tot aici?

 tEo, on 02 februarie 2023 - 23:08, said:

ei bine, sezonul 3... cel putin un "client" va avea. eu is ala...

il astept cu nerabdare.
Nu esti singur.
Foarte multumit de cele 2 sezoane, din motive pe care nu le detaliez acum

#175
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
E pe Paramount+

A fost primul episod deja.

#176
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Mda, a fost primul episod..doar name-dropping si fan-service. Povestea din primul episod este echivalentul a 5min dintr-un episod de TNG, partea aia cu "answer to distress call".

Mai urmeaza inca 2-3 episoade pana apare tot echipajul din TNG. Parca l-am vazut pe La Forge Worf si Data(?) in trailer.

#177
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
În sfârșit,  vom avea un sezon clasic Star Trek. Poveste coerentă care se desfășoară gradat, fără kkturi emo la tot pasul (până și Raffi este tolerabilă). Va fi finalul pe care nu l-am primit in Nemesis.
Se vede că este scris de cineva căruia îi pasă de franciză, nu de epigoni ca de-alde Kurtzman.  
Este făcut pt fanii vechilor serii/filme. Pt cei care s-au obisnuit cu jeguri precum kelvin time line, picard sez. 1/2, std, snw... așteptați următorul sezon din Sexually Transmitted Diseases.

#178
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,576
  • Înscris: 05.11.2009

 octav727, on 17 februarie 2023 - 14:53, said:

În sfârșit,  vom avea un sezon clasic Star Trek. Poveste coerentă care se desfășoară gradat, fără kkturi emo la tot pasul (până și Raffi este tolerabilă). Va fi finalul pe care nu l-am primit in Nemesis.
Se vede că este scris de cineva căruia îi pasă de franciză, nu de epigoni ca de-alde Kurtzman.  
Este făcut pt fanii vechilor serii/filme
. Pt cei care s-au obisnuit cu jeguri precum kelvin time line, picard sez. 1/2, std, snw... așteptați următorul sezon din Sexually Transmitted Diseases.

ioi.. matale imi faci inima sa bata tare...

#179
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005

 Atreides7, on 11 februarie 2023 - 13:06, said:

Cum sezonul 1 si 2 le-am văzut pe Prime video, poate cineva confirma ca sezonul 3 se va gasi tot aici?
...

Vazut ieri S3E01 pe Prime Video. Un pic ciudat, era reclama mare sa-l vezi pe Paramount - dar cautat cu titlul am putut alege S3E01 fara sa am treaba cu Paramount.

Bun episodul...

#180
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018

 octav727, on 17 februarie 2023 - 14:53, said:

Poveste coerentă care se desfășoară gradat

Ce poveste? Primul episod a fost echivalenul a 5 min dintr-un serial TNG. Beverly Crusher a transmis un mesaj de ajutor iar Picard si Riker s-au dus sa o salveze...to be continued!

Cam tot episodul e plin de tampenii. Picard trebuie sa o salveze pe Crusher fara Starfleet asa ca au nevoie de o nava dar nu de la Starfleet. Picard cere lui Worf o nava klingona. Nu lui Worf? Poate alti klingoni ii sunt datori lui Picard sau Riker. Daca nu klingoni poate la refugiatii romulani salvati de Picard, poate astia mai au o nava. Nope...

La Forge era capitan (avea nava lui in Voyager) dar acum s-a lasat si e director de muzeu. Pur si simplu Picard si Riker nu mai stiu pe nimeni din Starfleet care sa-i poata ajuta. Asa ca aleg nava cu cel mai antipatic capitan posibil dar cu Seven-of-Nine ca si prim ofiter. Intre capitanul Shaw si Seven-of-Nine exista o sinergie ca si intre Picard si Riker sau Kirk si Spock. Glumesc, mai un pic si se iau la bataie. Trebuie sa nu fi vazut nimic din Star Trek sa crezi ca asa ceva ar putea exista pe o nava din Starfleet.

In alta poveste paralela(care precis se intalneste cu cea a lui Picard mai tarziu) are loc un atentat. Ceva tehnologie secreta a fost furata iar Section 31 trimit cei mai buni agenti sa o recupereze si sa-i opreasca pe teroristi. Nope, o trimit pe Raffi care incearca sa se lase de droguri...

Totusi sunt si parti bune. Badguys care o vaneaza pe Crusher par sa aiba multe resurse dar sunt totusi fair-play si trimit doar 2-3 generic-badgusy. Din nou badguys joaca fair-play si asteapta pana cand Picard si Riker ajung pe nava lu Beverly. Capitanul Shaw e si el "dragut" si-l lasa pe Picard sa fure o naveta si dar pleca(?) din zona fix in momentul can apare nava cu badguys.

Wil Wheaton e ocupat acum si nu a mai putut juca in sezonul asta rolul lui Wesley Crusher. What now? Ce facem cu personajul asta nou care-i pe nava  gasita de Picard? Asistenul lui Crusher? Coleg? Nu!  Beverly Crusher a mai avut inca un fiu cam de aceiasi varsta cu Wesley Crusher si nu a aparut in TNG....perfect!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate