Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Lacul Sarat?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
AlynutzTigerAtlantic

AlynutzTigerAtlantic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 10.01.2013
Merita sa te duci la Lacul Sarat?(Braila)
Cam care sunt preturile pe acolo?Ce fel e acolo?

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
https://www.google.c...t accommodation

https://www1.agerpre...stenii-12-50-03

#3
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Merita sa te duci la Lacu Sărat din Brăila.
Nu stiu ce preturi sunt, dar nu cred sa fie mari ca pe litoralul romanesc.
E o statiune balneara, deci bine pt. sanatate; insa nu sunt cine stie ce atractii turistice; manastirile si Bisericile te pot pliciti plictisi, poate Gradina Publica sa te imbie putin.
Dar Muzeul Brăilei iti poate parea frumos ! acum depinde ce fel de persoana esti.

Edited by super8, 31 July 2018 - 17:38.


#4
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015
Sa te duci pentru ce? ca sa stai pe net toata ziua? Nu, nu merita in cazul tau. Pentru ca nu te vad umbland hai-hui intr-un oras care nu prea are ce sa-ti ofere.

#5
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Ca brăilean pot să-ți spun că merită, per total. Dar e o stațiune în care nu s-a prea făcut mare lucru. Oricum, dacă vrei plajă, apă sărată și nămol foarte bun (se zice că e mai bun decât la Techirghiol), atunci merită. Ca distracții alternative și vizite (peste ce ți s-a sugerat deja) ai avea: pescuit la Dunăre, la Balta Brăilei, vizite în Insula Mare a Brăilei. Apoi, Munții Dobrogei sunt și ei foarte aproape: treci cu bacul și ești ca și acolo. Au zone cum n-ai să întâlnești în altă parte. Dealtfel, Dobrogea e unul dintre ținuturile extraordinare ale țării.
De făcut ai ce în câteva zile ce le petreci pe-aici.

#6
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Nu uita sa vizitezi Galatiul
Faleza, Biserica Precista, Padurea Garboavele, herghelia, si restul le gasesti pe net

#7
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
A fost prima si singura tabara in care am fost ca elev . Prin ....anii '83-'84 ..parca. Retin trei lucruri :
- m-am umplut de paduchi
- inotam printre cacati care pluteau pe apa .... stiti bancul ala tampit cu romanul care se caca in butoiul cu apa al unui neamt si cand vede ala "comoara" intreaba consternat : was is das ? ..la care romanul raspunde : vas is das ca vas is das , da' sa-l vezi pe vasisdoi cum pluteste in butoi , ca o nava de razboi . Ma simteam la lacul sarat ca printre nave de razboi .
- am facut sex prima data in viata cu una dintre invatatoare . M-am cam facut de ras dar mi-am rupt ata . Am venit din tabara ca un erou , admirat de colege si invidiat de colegi .

#8
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

 super8, on 31 iulie 2018 - 17:33, said:

E o statiune balneara, deci bine pt. sanatate;

Pt. ce boli?

 gumball3000, on 31 iulie 2018 - 17:30, said:


OK, scrie aici:

"Aici pot fi tratate bolile reumatismale degenerative, inflamatorii, bolile ginecologice, dermatologice, endocrine, afecțiuni ale sistemului nervos periferic, stări post-traumatice, afecțiuni respiratorii."

si

"Pacienții au la dispoziție proceduri pentru următoarele grupe de afecțiuni: afecțiuni reumatismale degenerative — spondiloza cervicală, dorsală și lombară, artroze și poliartroze; afecțiuni reumatismale inflamatorii; afecțiuni reumatismale abarticulare — tendinoze, tendomioze, tendoperiostoze, periartrita; afecțiuni postraumatice — redori articulare posttraumatice, recuperare după imobilizări în aparat gipsat, după operații pe mușchi, articulații și oase, entorse și luxații; afecțiuni dermatologice — unele forme de psoriazis, ichtioze, cheratodermii, neurodermite; afecțiuni neurologice periferice; afecțiuni ginecologice — insuficiență ovariană, cervicite cronice; afecțiuni endocrine — hipotiroidie benignă, hipoovarită puberală; afecțiuni ale aparatului locomotor — reumatismale degenerative, inflamatorii, posttraumatice după fracturi, entorse, luxații.
Bolile asociate care pot fi tratate aici sunt cele dermatologice, endocrine, de nutriție, boli profesionale de uzură, precum munci grele în mediu toxic, trepidații, muncă de noapte, frig și umiditate prelungită. "

Braila ar putea oferi cazare, mai asa, pt. oraseni Posted Image Aveti hoteluri demne de numele lor?

Edited by Piscopescu, 31 July 2018 - 21:48.


#9
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018
merita, o familie cu 4 membrii nu cheltuie mai mult de 100 de lei cu o zi de plaja acolo (o masa inclusa)

 gumball3000, on 31 iulie 2018 - 17:30, said:

Poza din acest link nu este cu statiunea Lacul Sarat, poosibil sa fie lacul Amara

#10
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
E poosibil pe dracu. Vezi ca s-a inventat o chestie numita Google Maps, cu vedere din satelit. Te chiombesti pe acolo si poate te prinzi, ticuta! (ptiu, drace, vapoare la Amara, nu, nu se prinde, n-are cum la asa spirit de observatie).
Apropo, vezi ca ai uitat sa mai pui macar un i (mai bine 2 sau 3) la membrii. Cred ca ai chiulit la niste ore in scoala, asa-i?

@initiator: merita daca te duci strict pentru tratamente si ignori restul. Si ca veni vorba, Amara e fix ca Lacul Sarat, atit in ale tratamentelor cit si in ale altor atractii (cam lipsa, adica).

#11
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017
Lacul Sarat: celebru lac din România ar putea să dispară din nou. Primarul nu face nimic, dar spune că ”muncește foarte mult”

Edited by leusteanul, 19 August 2019 - 20:10.


#12
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017
Lacul din România care s-a transformat într-o „mare de sare”

Din Lacul Sărat a rămas o mare întindere de sare. Lacul are aproximativ un kilometru pătrat şi 60-70 la sută din suprafaţa este albă.

Edited by leusteanul, 15 September 2019 - 15:47.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate