Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale
 Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 

La voi in oras/cartier se poate dormi cu geamul deschis?

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#73
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015
Chiar si cu usa deschisa.  Cu plase peste tot si cu senzori de miscare.

#74
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,857
  • Înscris: 21.06.2016

View Postadisz, on 24 iulie 2018 - 10:38, said:

Cum se poate ca i-ai uitat pe dobitocii patentati pe doua roti,care si de-a dracu" ambaleaza motoarele printre blocuri?De fapt nu de-al dracu',ci doar din prostia caracteristica acestor jeguri umane.
Cu scuzele de rigoare pentru exceptiile acestei faune de trogloditi in fata carora imi ridic palaria.


N-am prea mai sint.
Acum vreo 5-10 ani erau prima sursa de zgomot si stres noaptea... pe la doua dai turatii fara toba. Dar nu i-am mai auzit.

Ma gindeam sa dechid si eu un topic d-asta, eu cred ca 50% din stresul si incruntarea romanilor vine de la conditiile nasoale rau de somn, si zgomotul e prima problema. Sint multe studii medicale care leaga zgomotul de stres si boli.

Nu, nu e asa la orase, orasele mari din alte tari nu au aceleasi probleme, la noi sint chestii specifice. De exemplu ciinii vagabonzi care latra si pisicile care se f*t si miorlaie. Motocicletele fata tobe si hirburile auto care fac intreceri. Baietii pe strazi pina la 3 noaptea in fiecare noaptea in mijlocul saptaminii, cu petul si saminta (desi si astia de vreo 5 ani s-au imputinat dramatic). Tramvaie multe. Aere conditionate zgomotoase.
E o combinatie de factori, altii au numai unele dar noi le avem pe toate.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate