Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Reziliere abonament cu despăgubire?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
marianculturistul

marianculturistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 09.09.2005
Am un abonament la digi mobil de 2 euro/ luna, pe un an și expiră în noiembrie contractul.
An incercat sa reziliez acum si cică am sa le dau 100 ron taxe. Deoarece mai am 4 luni× 9 ron am preferat sa nu reziliez anticipat  .
E corectă taxa cerută? Este la limita putin mai mică decât totalul abonamentului pe un an.


#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,383
  • Înscris: 01.12.2001
Dupa cum ai in contract (semnat).

#3
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postmarianculturistul, on 19 iulie 2018 - 22:34, said:

Am un abonament la digi mobil de 2 euro/ luna, pe un an și expiră în noiembrie contractul.
An incercat sa reziliez acum si cică am sa le dau 100 ron taxe. Deoarece mai am 4 luni× 9 ron am preferat sa nu reziliez anticipat  .
E corectă taxa cerută? Este la limita putin mai mică decât totalul abonamentului pe un an.
Peste 10-15 zile iti spun daca taxa este corecta sau nu.

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Renunti la Digi Mobil?

#5
marianculturistul

marianculturistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 09.09.2005

View PostMembruAnonim, on 19 iulie 2018 - 23:08, said:

Renunti la Digi Mobil?
Renunț ca nu merită, semnal de cacao.

#6
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 21.08.2008
Unde sunt eu semnalul este așa cum trebuie. Știu că și în Craiova este anumite zone în Craiovița Nouă unde densitatea populației este mai mare și numărul de abonații Digi.Mobil de asemenea, acolo apar unele întreruperi.
Dar în general calitatea convorbirilor/descărcărilor Digi.Mobil este bună,

Semnalează zona în care întâmpini probleme!

#7
Alex871

Alex871

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 04.01.2012
eu i-am facut una cu pamantu!am cerut transfer la cartela si a doua zi am facut cerere de portare la Vodafone de unde am venit!

#8
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,213
  • Înscris: 23.08.2014

View Postmarianculturistul, on 19 iulie 2018 - 22:34, said:

Am un abonament la digi mobil de 2 euro/ luna, pe un an și expiră în noiembrie contractul.
An incercat sa reziliez acum si cică am sa le dau 100 ron taxe. Deoarece mai am 4 luni× 9 ron am preferat sa nu reziliez anticipat  .
E corectă taxa cerută? Este la limita putin mai mică decât totalul abonamentului pe un an.
Daca e cuprinsa in contract, da.

View Postmarianculturistul, on 19 iulie 2018 - 23:12, said:

Renunț ca nu merită, semnal de cacao.
Inca unul realist:)

View PostKoal, on 20 iulie 2018 - 00:42, said:

Unde sunt eu semnalul este așa cum trebuie. Știu că și în Craiova este anumite zone în Craiovița Nouă unde densitatea populației este mai mare și numărul de abonații Digi.Mobil de asemenea, acolo apar unele întreruperi.
Dar în general calitatea convorbirilor/descărcărilor Digi.Mobil este bună,

Semnalează zona în care întâmpini probleme!
Intr-un oras, nu ar trebui sa ai probleme cu semnalul la o retea care se respecta.

#9
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
Deci in Romania nu avem retele care se respecta. Qed.

#10
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

View Postfqx, on 20 iulie 2018 - 06:01, said:

Intr-un oras, nu ar trebui sa ai probleme cu semnalul la o retea care se respecta.
Dar nici sa pierzi complet semnalul, sau sa ai semnal 40-50% pe 2G la 2km de oras. Stau la 2km de un oras cu 120k locuitori, iar semnalul se prezinta cam asa: 40-50% pe 2G in reteaua Orange, cam la fel in 3G pe Vodafone si aproape full in 4G pe Digi.

Totul se bazeaza pe cerere si oferta. Daca exista cerere pentru Digi atunci investesc si in echipamente, dar daca dupa un studiu efectuat de ei reiese ca majoritatea prefera sa plateasca de 10 ori mai mult la Orange, uneori considera ca nu renteaza investitia. Iar multi prefera Orange doar pentru telefoanele alea "moca" la prelungire pe 24 de luni.

Edited by Hider141, 20 July 2018 - 08:15.


#11
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,213
  • Înscris: 23.08.2014

View PostHider141, on 20 iulie 2018 - 08:13, said:

Dar nici sa pierzi complet semnalul, sau sa ai semnal 40-50% pe 2G la 2km de oras. Stau la 2km de un oras cu 120k locuitori, iar semnalul se prezinta cam asa: 40-50% pe 2G in reteaua Orange, cam la fel in 3G pe Vodafone si aproape full in 4G pe Digi.
Care e orasul ala de 120 k locuitori unde orange are acoperire doar 2G?

#12
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Citeste mai atent ce am scris:

View PostHider141, on 20 iulie 2018 - 08:13, said:

Dar nici sa pierzi complet semnalul, sau sa ai semnal 40-50% pe 2G la 2km de oras.

Si ca sa nu mentin suspansul, e vorba de Baia Mare, judetul Maramures.

Am migrat in urma cu ~3 ani la Digi fiindca pe Orange se intrerupeau convorbirile daca nu stateam lipit de geam, sau nu ieseam in curte. Si nu e vorba de telefon, fiindca se intampla exact la fel pe diverse modele de iPhone, Galaxy Note, Sony Xperia si alte telefoane cu semnal puternic. Exact la fel patesc si musafirii, desi au trecut 3 ani de atunci, si au fost sesizati cei de la Orange de nenumarate ori.

Edited by Hider141, 20 July 2018 - 08:26.


#13
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postmarianculturistul, on 19 iulie 2018 - 22:34, said:

Am un abonament la digi mobil de 2 euro/ luna, pe un an și expiră în noiembrie contractul.
An incercat sa reziliez acum si cică am sa le dau 100 ron taxe. Deoarece mai am 4 luni× 9 ron am preferat sa nu reziliez anticipat  .
E corectă taxa cerută? Este la limita putin mai mică decât totalul abonamentului pe un an.
Da,pentru lipsa semnal poti rezilia fara taxe.
Pentru acest lucru,fa o reclamație la ANPC.

#14
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018

View PostNimcid25, on 20 iulie 2018 - 15:13, said:

Pentru acest lucru,fa o reclamație la ANPC.
Si la ANCOM, daca ANPC tine cu ursul.

#15
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View PostInginerul_, on 21 iulie 2018 - 09:20, said:

Si la ANCOM, daca ANPC tine cu ursul.
ANPC este suficient.

#16
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014

View PostHider141, on 20 iulie 2018 - 08:22, said:

Citeste mai atent ce am scris:


Si ca sa nu mentin suspansul, e vorba de Baia Mare, judetul Maramures.

Am migrat in urma cu ~3 ani la Digi fiindca pe Orange se intrerupeau convorbirile daca nu stateam lipit de geam, sau nu ieseam in curte. Si nu e vorba de telefon, fiindca se intampla exact la fel pe diverse modele de iPhone, Galaxy Note, Sony Xperia si alte telefoane cu semnal puternic. Exact la fel patesc si musafirii, desi au trecut 3 ani de atunci, si au fost sesizati cei de la Orange de nenumarate ori.

Ciudat. In ultima delegatie in orasul vostru consoarta si cu mine am avut 4g full pe orange...



Amândoi telefoane samsumg
Eu s7 edge, ea j7

#17
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Cred ca am subliniat de 2 ori ca e vorba de o distanta mica de Baia Mare. In oras evident ca este 4G, dar degeaba daca ies 2km din oras si nici macar un amarat de 3G nu sunt in stare sa furnizeze.
Am avut sambata niste musafiri si chiar si in curte erau nevoiti sa umble sa caute zona unde prindeau o farama de 3G la Orange, in timp ce pe Digi am, asa cum am spus, 4G full sau aproape full iar pe Vodafone am 3G stabil.

Edited by Hider141, 24 July 2018 - 11:34.


#18
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014

View PostHider141, on 20 iulie 2018 - 08:22, said:

Citeste mai atent ce am scris:


Si ca sa nu mentin suspansul, e vorba de Baia Mare, judetul Maramures.

Am migrat in urma cu ~3 ani la Digi fiindca pe Orange se intrerupeau convorbirile daca nu stateam lipit de geam, sau nu ieseam in curte. Si nu e vorba de telefon, fiindca se intampla exact la fel pe diverse modele de iPhone, Galaxy Note, Sony Xperia si alte telefoane cu semnal puternic. Exact la fel patesc si musafirii, desi au trecut 3 ani de atunci, si au fost sesizati cei de la Orange de nenumarate ori.

Ciudat. In ultima delegatie in orasul vostru consoarta si cu mine am avut 4g full pe orange...



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate