Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Internet prin radio pt supraveghere video

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Mulțumesc @ndor, astea sunt super ! Binențeles că o să cumpăr camere de supraveghere cu DVR, măcar aici m-am informat de mult timp, dar lipsa internetului era problema, că nu știam cum să-l transfer în zonă, neavând decât opțiunea telefoniei mobile, era bine dacă exista vreo opțiune de abonament de internet prin satelit, de la cel care îmi dă televiziune, dar poate pe viitor, nu se știe. Voi cumpăra două antene din cele pe care mi le-ai indicat, bănuiesc că astea recepționează și alte legături de internet ! Posted Image

#38
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu iti recomand totusi sa incerci cu fibra ca prima solutie. Poate ca va fi un pic mai scump ca si investitie initiala, dar fiind o solutie foarte fiabila pe termen lung, o sa fi mult mai castigat pe parcurs (deci mult mai ieftin de intretinut).

View Postglyce90, on 08 iulie 2018 - 22:30, said:

Mda , recitind primul post .. realizez ca am lasat impresia ultimului habarnist .  Trebuia sa intreb simplu doar de echipament radio potrivit pt camera si nu mai citeam cateva aberatii p-aici . Sa recapitulam : 1. nu sunt clona
2. Am avut 3 variante mari si late dintre care 1 imposibila . fibra , radio sau cablu utp 500m peste lac [ la sugestia tehnicianului , ca tot m-ati intrebat de ce nu apelez la firma de paza. cand l-am auzit ..i-am spus ca-i o gluma proasta]
3. Am mers pe cea mai simpla si [ momentan ] nepotrivita alegere , radio . Marea mea greseala este ca am cumparat 2 ap-uri slabe , crezand ca vor fi suficiente.[ sa zicem ca aici am parut intr-adevar habarnist :) ] De aici startul topicului . am cerut un sfat pentru achizitia altor ap-uri potrivite .
4. Stiu ca cea mai buna solutie pentru acest caz este fibra optica , dar m-am gandit ca n-ar fi ok sa trag cel putin 200 de m prin apa . Cu siguranta nu m-as baga singur la o instalare de fibra , ci as cauta o persoana specializata . Ma rezum la instalarea unor ftp-uri Posted Image
5. Va multumesc pentru ca v-ati facut timp sa imi oferiti niste sfaturi . De asemenea , le multumesc si celor care m-au trollat putin Posted Image
6. ndor , daca tot sunt pe dinafara cu retelistica si daca te intereseaza loco m2 la 150 de lei , iti vand eu 2 Posted Image
7. hightec-sys , oricine ai crede c-as fi .. banuiala e putin eronata Posted Image dar spune-mi in privat , m-ai facut curios Posted Image poate bem o bere la o pescuiala
8. Admin , din punctul meu de vedere se poate da T/C . Seara frumoasa tuturor

Edited by MembruAnonim, 09 July 2018 - 10:45.


#39
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Am găsit modelul de antenă Mikrotic RBLHG-5nD , la 60€ cu transport inclus, este mai ieftin decât cel vândut pe la noi Mikrotik RBLHGG-5acD ! Posted Image

Edited by Viorelsolar, 09 July 2018 - 11:05.


#40
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,354
  • Înscris: 21.04.2005
1- Sa inteleg ca stai in Italia si livrarea se face loco .
Altfel , o sa constati dupa cat de ieftine au fost si cat de rentabil e sa cumperi asa ceva de pe ebay.
2- Nici macar nu sunt acelasi model cu ce am recomandat eu .

#41
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
@ndor, am peste 100 de cumpărături de pe ebay cu plata paypal, deci nu văd nici un risc cel puțin pentru mine, prețul este 60€ cu transport inclus, o primești într-o săptămână, iar antena wireless vândută de italian, parcă are procesorul mai bun și consumul mai mic ! Posted Image

Edited by Viorelsolar, 09 July 2018 - 19:47.


#42
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,354
  • Înscris: 21.04.2005
Nici o problema .O sa ma conformez la ce scrie in avatarul tau . Eventual mai  discutam despre ele dupa ce le cumperi .

#43
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,280
  • Înscris: 27.10.2007
scuze daca reinviu un topic, dar @initiator, nu ne-ai spus solutia finala pe care ai mers ?! chiar sunt curios daca ai gasit ceva wirelles care te multumeste.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate