Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ford focus difuzoare aftermarket

  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Just_driving

Just_driving

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.05.2018
Bună ziua.
Detin nu de mult un Ford Focus II din 2010,modelul 1.6 tdci limousine turnier: https://imgur.com/a/rXqimsJ
Am pe el boxele originale,adica 2 spate si 2 fata(cu 2 twetere) si Navigatia LS RNS 5” https://imgur.com/a/PBMAECA
Deoarece am terminat cu descrierea vin cu cererea Posted Image
A-si dori sa inlocuiesc difuzoarele stock cu unele aftermarket,mai puternice bineinteles.
Am inteles ca au niste „carcase” de plastic in care sunt lipite si care le ajuta sa nu iasa deloc aerul rezultand un sunet placut in comparatie cu cat de jalnice sunt difuzoarele.
Problema este urmatoarea: de unde pot achizitiona acele carcase(dar sa fie sigur pentru modelul acesta) si ce difuzoare sa folosesc?
Dispun de maxim 300 de lei pentru acele carcase,cele 4 viitoare difuzoare si cele 2 viitoare twetere.
Daca a-si reusi sa le schimb si sa gasesc niste difuzoare bune sunt deschis si la achizitionarea unui amplificator pentru ele,numai sa se auda mai bine.(pentru aceasta configuratie,adica cu tot cu un amplificator sunt dispus sa cheltui maxim 500 de lei)
Astept parerile dvs.
Va multumesc!

Edited by Just_driving, 07 July 2018 - 13:34.


#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Vorbeste cu cei de la beloud (www.be-loud.ro/). Cred ca seamana cu ce am eu pe SKoda, distantiere le spune si au rolul de a aduce difuzorul mai aproape de fata usii. Eu am vorbit cu ei si mi-au trimis tot, inclusiv cabluri. M-au costat vreo 400 difuzoarele, setul. Se aud mai bine decat ce avea masina. Ideea este ca nu stiam ce difuzoare sa iau, sa faca treaba buna cu playerul masinii si un amic mi-a recomandat site-ul. Nu vreau sa se constituie reclama. Cauta unde vrei tu.

#3
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 27.03.2006
Cu 300 / 500 de lei nu vei simti nici o diferenta, mai bine le lasi pe cele originale, banuiesc ca sunt cele premium cu mebrana albastra.

#4
andrey23

andrey23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 11.07.2007
Trebuie desfăcut si văzut despre ce este vorba. Eu aveam 6 difuzoare si am mai cumparat 2 tweetere de pe fata de la o masina dezmembrata si le-am pus în spate in dreptul la geamul mic si deocamdata sunt multumit.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate