Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet
 Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele
 Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 

Scriere CD audio

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
dekro

dekro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.08.2002
Ce program este cel mai bun de scris CD audio din format MP3.
Ma intereseaza cel mai mult calitatea cd-ului audio final.

          Va multumesc. :help:

#2
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001
Din mp3 n-o sa iasa niciodata calitate buna la CD audio.

Oricum, NERO, dar e pretentios, pentru ca refuza mp3-urile codate gresit, citit help pentru asta si ce intelege Fraunhofer prin "gresit", sau Feurio care este super scula si accepta mai multe de la mp3-urile voastre.

Greets,
Speedo

#3
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
dekro...cauta si vezi ca s-a mai discutat subiectul asta!!!!

#4
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Si pentru ca tot am mai trecut pe aici......uite ce recomand eu numai pentru AUDIO!
http://www.softnews....p?threadid=8719
Sincer nu exista ceva mai profi ca el! Insa iti trebuie ceva rabdare pina il cunosti!

#5
dekro

dekro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.08.2002
Recomandarea ta AIWAMAN este peste puterile mele.Sint incepator in chestiile astea.
   Pina la urma cred ca o sa trag tot cu Nero,asa cum am facut si pina acum.Calitatea MP3-lor pe care le trag sind de calitate buna.

         Va multumesc pentru sfaturi.

               Cu respect.

#6
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,767
  • Înscris: 07.02.2003

Quote

Originally posted by dekro
Recomandarea ta AIWAMAN este peste puterile mele.Sint incepator in chestiile astea.
  Pina la urma cred ca o sa trag tot cu Nero,asa cum am facut si pina acum.Calitatea MP3-lor pe care le trag sind de calitate buna.

        Va multumesc pentru sfaturi.

              Cu respect.

Nero e foarte bun la decodare, foloseste engine Fraunhofer si merge bine mai cu toate care respecta specificatiile stantart Mpeg. Exista versiuni mai vechi de genul 5.0.x.x care au probleme la decodarea mp3-urilor defecte, adica luate de pe net prost, cu rupturi in fisier... se opreste cind da de una dinaia dar versiunile dupa 5.5.x.x sunt ok, au rezolvat problema.

Cit despre calitate, un MP3 trebuie sa fie facut minim 192 kbps si preferabil cu Lame 3.91 sau 3.93.1 (freeware) care suna cam cel mai bine si au si componente spectrale peste 16 kHz

Ultimul care ar trebui folosit la codare MP3 este Xing (AudioCatalyst) versiunea noua care se simte la ureche sunetul metalic si ai nevoie de bitrate mare ca sa faca fata sa se mai si auda acceptabil.

Ai putea monitoriza calitatea aproximativa a unui MP3 folosind programul EncSpot prin www.mp3.org sau alte site-uri... trebuie sa cauti. Programul citeste vreo 1000 frame-uri si analizeaza si-ti spune clar daca e bun de ceva calitativ.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate