Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Mini Countryman S E All 4 - 2018

- - - - -
  • Please log in to reply
594 replies to this topic

#37
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Like asa, cu jumatate de click :) ... un Mini nu e mini fara benzi negre pe capota :) ...

#38
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Acuma fiecare are gusturile lui , fiind masina ta , e minunata :)

#39
cris26

cris26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 08.03.2015
E bengoasa rau masinuta, felicitari si drumuri bune!

#40
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Baxoane tu ce conduci de critici Mini-ul colegului cu tot cu benzile ălea ?
Sper că nu Logan că dacă ai Logan postul tău este nul. Invalid automat.
Sunt răutăcios azi.

Edited by exceswater, 04 July 2018 - 07:34.


#41
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Superba! Sa o stăpânești sănătos și alergi cu placere! :)

#42
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

View Postexceswater, on 04 iulie 2018 - 07:34, said:

Baxoane tu ce conduci de critici Mini-ul colegului cu tot cu benzile ălea ?
Nu, e ok. Nu trebuie sa placa tuturor. Știam de la bun început ca mașina e polarizanta. Cat timp se critica în mod civilizat nu e nici o problema.

Am citit mai multe jurnale din secțiune și majoritatea își configurează si cumpără mașini prin prisma practicalitatii. În cazul asta practicalitatea e pe locul 3 așadar e de inteles sa fie și reacții contra la unele aspecte.

La urma urmei, mașina am cumpărat-o pentru mine deci trebuie sa îmi placa mie :).

Edited by ro_explorer, 04 July 2018 - 08:06.


#43
Friend310

Friend310

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 18.03.2018
Extraordinara mașina! Sa o folosești fericit!

Multumim pentru jurnal.

#44
bani002

bani002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 03.11.2006
Foarte frumoasa masina! Sa o stapanesti sanatos!
Reprezinta o pata de culoare in trafic, fata de celelalte masini destul de fade.
Te invidiez pentru faptul ca poti sa cumperi masina pe care o vrei tu, si nu in functie de necesitatile familiei.
Apropo, destul de tarziu a venit criza de varsta a doua!

#45
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

View Postbani002, on 04 iulie 2018 - 10:45, said:

Apropo, destul de tarziu a venit criza de varsta a doua!
Eh .. inca sunt tanar (cred eu) Posted Image ... Nevasta-mea spuna ca nu o sa ma maturizez niciodata.

Revenind Posted Image ...

Am fost azi la o tura prin Stockholm ca sa iau pranzul la unul din restaurantele vegetariene preferate, "with a view", cum ar zice americanu'.
Attached File  IMG_20180704_123045.jpg   1.39MB   102 downloads

Am plecat de la birou cu bateria 80%.
Traseu dus: 18Km, 80% electric (pe autostrada masina a decis ca e mai eficient in regim termic): consum mediu : 1.3L/100Km.
Traseu intors, strict urban pana la punctul unde am oprit sa il las pe prietenul cu care am iesit la masa: 5Km, 100% electric, consum 0L/100Km
A doua parte a traseului de intoarcere, 13Km, 59% electric (s-a terminat bateria Posted Image ): consum mediu: 3.1L/100Km

Acum masina e la incarcat, aplicatia de monitorizare de pe mobil imi spune ca va fi incarcata 100% la 16:10, numai bine ca sa fie gata pentru mers spre casa.

Nu e rau, zic eu ... consum mediu de cca 2L/100Km pentru o masina de 1.7tone cu 200 CP la bord Posted Image ...

Cand am parcat ca sa il las pe amic, in fata sediului unde lucreaza era o parcare cu incarcatoare publice ... am descoperit de ce a durat atat sa o livreze ... se pare ca cererea e mare Posted Image. Doar masina cea mai din dreapta nu era hibrida.

Attached File  IMG_20180704_131516.jpg   1.42MB   131 downloads

Edited by ro_explorer, 04 July 2018 - 14:22.


#46
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Hai, că alianța BMW - Toyota incepe sa dea "roade". Dacă nu mă înșel , e un sistem în care și-au băgat mâinile" și cei de la Toyota. Și la cat de lăudate sunt sistemele hibride de la Toyota, nu are decât să te bucure și mai mult mașinuța asta. Și eu mă uit și oftez când văd un Countryman. E una din putinele mașini făcute de BMW și care sa îmi si placa f mult. Drumuri bune și să te bucuri sănătos ea! :)

Edited by LauCalin, 04 July 2018 - 15:22.


#47
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,229
  • Înscris: 12.12.2011
Se pare că la tine Mini e la "putere ". Cel puțin, în poza postată.

Să o stăpânești sănătos!

O adevărată jucărie pe 4 roți!!

#48
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Da .. si cand parcam tocmai pleca unul rosu, exact ca al meu :)
Mi-a zis dealerul ca sunt extrem de populare dar am zis ca e doar "shit dealers say" ... se pare ca asa este, intr-adevar.

#49
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 01.12.2005
Ma scuzati, aveti timp la pranz de mers 18 km, mancat, apoi iar 18 km..ma inclin, cum ar zice cineva... Posted Image
In Bucuresti cu o faza de genul ti-ai mancat toata ziua de munca Posted Image
Revenind on-topic, felicitari pentru masinuta. M-am uitat cu atentie la poze (se apropie oare criza de 40 ani? Posted Image ) si parca imi place. interiorul negru nu e deloc pe gusltul meu (da' asta n-are importanta, ca nu e masina mea), prefer culorile deschise... Ca sa dau un exemplu, anul trecut dealerul Skoda (da, inca am masina "practica", mai am totusi ceva de rumegat pana la "mid-life" si fi-mea e inca la stadiul in care caram totul dupa noi) mi-a zis ca numara pe degetele de la o mana Skodele cu interior bej, cum comandasem....

Oricum, masina se integreaza perfect in mediul Stockholm-ului, iar orasul ala e unul care mi-a ramas in suflet - senzatia de liniste, spatiu, relaxare...

#50
elbjorn

elbjorn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 02.09.2016
36 de kilometri ii faci sub o juma de ora pe autostrăzile din Stockholm.

Cât de oras, numai liniștit nu mi se pare. Deh, anii din Dalarna și-au lăsat amprenta.

Masina e super fun, iar în contextul financiar descris de inițiator, e o prostie sa nu iti iei masina pe firma. Banii ăștia oricum ti-i ia statul.

Edited by elbjorn, 04 July 2018 - 15:49.


#51
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 01.12.2005
Pai da, la ei se poate! La noi 36 km ii faci in tzaspe ore... Tocmai de aia ziceam.
Mie mi s-a parut linistit in sensul ca nu era "zarva" asta in trafic - cred ca mai corect ar fi un oras cu muult mai putin stres!

#52
elbjorn

elbjorn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 02.09.2016

View PostSwatKat, on 04 iulie 2018 - 15:51, said:

...cred ca mai corect ar fi un oras cu muult mai putin stres!
Cred ca e mai simplu de atat. E o țară în care oamenii au bunăvoință. Si asta se vede in tot.
Dar deja dăm în poiana.


#53
inuendo0

inuendo0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 03.06.2007
Felicitări pentru jucărie si mulțumim pentru jurnal.
Întotdeauna mi s-a parut o mașină interesantă si diferita, "neplictisitoare" ca restul de 99% din mașinile pe care le vezi pe stradă.
Cu avantajele financiare si partea "semi-eco" esti asigurat pe termen mediu in ceea ce priveste "speranta de viata" a motoarelor cu ardere internă.
Etaleaz-o, ca merita, atat pe strada cat si pe aici.

#54
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008

View Postro_explorer, on 03 iulie 2018 - 20:00, said:


Tu crezi ca mi-am luat masina cu adn sportiv si cu peste 200 cai putere ca sa stau sa ma uit cat consuma la virgula? Un consum generic cu o abatere de +/- 0.5l/100Km este super ok ca date statistice. Posted Image ... De asta spun ca momentan nu pun baze pe ce masor ca fiind numere de baza. Mi-am luat jucarie, ma joc cu ea, nu e bibleou.

Nu,nu cred asta!Nu interveneam cu recomandarea daca nu as fi avut seria 2 hibrid(a carei platforma tehnica ai spus ca e identica cu a ta),care arata niste cifre de consum excelente,insa realitatea era total alta din pacate.Daca stau bine sa ma gandesc,cred ca a fost singura masina in ultimul timp condusa de mine la care era asa o diferenta mare.Ma opresc aici,sa o stapanesti sanatos,distractie faina cu noua jucarie,sa te poarte multi km fara incidente!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate