Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Chitara 3/4

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
vasilefi

vasilefi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 23.05.2013
Salut. Vreau sa iau o chitara clasica 3/4 pentru băiețel.  Am găsit pe olx Reghin la 200 Lei și Pro Arte la 250 lei. Reghin știu Cum sunt dar ce știți de Pro Arte? E marca Bună?
Vizual arata bine amândouă dar o sa le încerc înainte sa cumpăr bineînțeles.

#2
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Nu stiu cum sunt Pro Arte, eu Reghin am. Reghin sunt ok, sunt de traditie, daca e in regula cea de pe OLX, n-ar trebui sa ai probleme.
Trebuie sa te gandesti si daca merita sa investesti bani mai multi pe chitara. Daca e incepator, eu as zice ca e suficienta cea cu 200 lei. Daca va deveni expert, mai incolo ii poti lua una mai deosebita.

#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Cam atat costa o chitara NOU NOUTA iar pentru incepatori, mai ales copii, este buna ORICE chitara - NU conteaza marca.
Un second hand ar trebui sa fie MAXIM 150 lei dar, si asa este cam mult.
Vezi aici;
https://www.musicand...a-pentru-copii/

#4
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Uite aici: http://magazinulrapsodia.ro/
Sunt facute de Reghin  Posted Image

Edited by diegodanny, 02 July 2018 - 11:02.


#5
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Reghinul facea pe vremuri totfelul de chitari, si mai bune, si proaste rau. Cele mai ieftine erau de placaj ordinar. Rebuturile, primeau un abtibild in plus, erau botezate "Cristal", vandute la pret dublu decat una buna, le cumparau folkistii de fitze, ca ei oricum nu cantau la ele. Tastele puse aiurea falsau la greu, nu se puteau acorda corect, sus, intre corzi si grif puteai baga degetul, deci o chitara trebuie verificata de cineva care chiar se pricepe, inainte sa o cumperi. Pt un copil care acum vrea sa invete, nu cred ca e asa important, oricum, in curand va creste si va avea nevoie de una normala.

#6
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Vad ca cele 3/4 incep de la 225 lei pe site-urile de mai sus. Plus transport si sa stai cu gandul daca nu o sparge curierul sau nu...
Daca ai magazin fizic de unde sa cumperi, daca nu e prea mult 225 lei, pentru linistea ta poti sa iei noua.
Dar daca cea de pe OLX arata bine si suna bine, eu zic sa o iei pe aia. Daca si mai lasa din pret, e si mai bine. De inceput eu zic ca e in regula.

#7
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
https://www.emag.ro/...sort-priceasc/c
mai bine una noua...

#8
vasilefi

vasilefi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 23.05.2013
nu iau prin curier. o sa merg sa o vad ca am drum prin zona respectiva.
am vazut ca seamana din situl celor de la Reghin cu modelul Student care costa pe site 297 lei.
pe olx cine vinde o da si cu husa si cu un dispozitiv de acordat. nu ca ajuta prea mult dar e ceva.
important e sa nu aiba probleme , crapaturi sau defecte.
o iau pe cea de 200 daca o mai fi valabil anuntul.
cine vinde model 3/4 de obicei cred ca le da pentru ca odraslele lor nu mai vor sa invete
parintii vor sa faca muzicieni din micii lor printi si printese dar copii se plictisesc repede
nu ma astept sa fie prea uzate.
baietelul ma tot vede cum cant si ma tot bate la cap sa-i cumpar si lui

View Postd-ardeleanu, on 02 iulie 2018 - 13:18, said:


cred si eu dar de 3/4 au doar Fender... asa ceva vreau pentru mine
am un Reghin clasic din '83 crapat saracul, reparat, dar inca merge.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate