Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Imprimare coperta carcasa DVD.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
blackdevilgang

blackdevilgang

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.02.2018
Salut, mi-am achizitionat un Nikon D5300 de cateva luni. In urma cu cateva zile, am fost chemat la un spectacol sa filmez. Am filmat o ora jumatate, si cand am vorbit cu
organizatorul ce mi-a cerut sa vin sa filmez, i-am zis ca nu am experienta si daca are nevoie de ceva profesionist, nu ma incadrez. A zis ca e in regula, pot sa vin.
Initial a fost vorba de aproximativ 20 de dvd-uri cu video si poze(am avut un prieten care a facut poze). Eu m-am gandit ca o sa ii cumpar 20 de dvd-uri, pun filmarea si pozele si gata. Dar, m-am trezit cu un mesaj pe whatsapp, cu poze legate de dvd-uri de la alte spectacole, unde a avut contract cu studio, aproape la fiecare.
M-a rugat sa ii fac coperti pentru carcasele de la dvd, ceea ce nu am mai facut. As dori niste sfaturi legate de copertile de la carcase. La ce fel de magazin se poate realiza acest lucru(imprimarea personalizata a copertii carcasei) si ce pret ar fi? Desigur, eu voi face pozele pentru coperti, personalizate in photoshop, dupa ce voi lua masurile carcasei. Deci de poza nu este problema, doar unde as putea imprima aceasta coperta.

#2
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
- la orice centru de copiere/xerox care accepta lucrarea pe stick sau email
- la un prieten care are imprimanta color
- ai putea sa-ti cumperi chiar tu o astfel de imprimanta

#3
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Banii castigati se trec la investitii si data viitoare esti deja pregatit.

#4
soarce

soarce

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 02.10.2008
Coperta o poti tipari oriunde tiparesc poze, ai grija sa fie hartie speciala foto de calitate.
Designul copertii il faceti tot voi? Nu ti-a cerut sa faci si DVD-uri personalizate imprimate?

#5
blackdevilgang

blackdevilgang

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.02.2018

View Postsoarce, on 23 iunie 2018 - 01:01, said:

Coperta o poti tipari oriunde tiparesc poze, ai grija sa fie hartie speciala foto de calitate.
Designul copertii il faceti tot voi? Nu ti-a cerut sa faci si DVD-uri personalizate imprimate?

Mi-a cerut dar asta chiar nu am cum sa fac, cam cat ar costa?

#6
mberila

mberila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,665
  • Înscris: 20.11.2005
Pt. design poti folosi si un soft de genul ASTA

#7
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
TE DUCI CU MODELUL LA UN LABORATOR FOTO NU LA XEROX
Scuze ca am tipat dar vad numai raspunsuri aiurea.

1. Cu modelul de coperta te duci la un laborator foto si iti fac ei copertile si tot de la ei poti lua carcasele de DVD
Tot la ei poti imprima si pe DVD uri printabile.
2. Daca nu ti-a explicat de la inceput acest aspect, discuta cu el.
Ai vorbit de un pret pentru filmare si inscriptionare pe 20 de dvd uri. Acum se adauga costul carcaselor si al copertilor si al printarii DVD urilor.
Ori se duce si le face singur, ori le faci tu, ii iei bon si primesti SUPLIMENTAR banii pe asta.

Incearca sa va intelegeti omeneste.
Daca nu ai firma, etc, incasand banii de la el pentru chestia asta tocmai faci o mica evaziune fiscala.

De curios, care a fost pretul solicitat de tine pentru acea filmare de o ora si jumatate si imprimare pe 20 de dvd-uri ?

FIlmarea rezultata este editata sau pui pe DVD materialul brut ?

#8
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
A vazut rezultatele sa iti spuna macar ca e ok? Ca presupun de platit sau macar un avans nu e cazul, e foarte usor la sfirsit sa te trezesti cu totul facut (desi poate imperfect totusi munca si materiale) degeaba.

#9
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,403
  • Înscris: 08.02.2011
Nu prea cred ca "organizatorul" ala vrea sa plateasca avand in vedere ca nu a angajat un profesionist si da "mesaje pe whatsup", ce nu are bani sa sune sau cum ?

#10
blackdevilgang

blackdevilgang

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.02.2018

View Postmberila, on 23 iunie 2018 - 07:09, said:

Pt. design poti folosi si un soft de genul ASTA
Multumesc enorm pentru acest progam, este genial, interfata usoara, usor de lucrat.

#11
blackdevilgang

blackdevilgang

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.02.2018

View Postexceswater, on 23 iunie 2018 - 08:08, said:

TE DUCI CU MODELUL LA UN LABORATOR FOTO NU LA XEROX
Scuze ca am tipat dar vad numai raspunsuri aiurea.

1. Cu modelul de coperta te duci la un laborator foto si iti fac ei copertile si tot de la ei poti lua carcasele de DVD
Tot la ei poti imprima si pe DVD uri printabile.
2. Daca nu ti-a explicat de la inceput acest aspect, discuta cu el.
Ai vorbit de un pret pentru filmare si inscriptionare pe 20 de dvd uri. Acum se adauga costul carcaselor si al copertilor si al printarii DVD urilor.
Ori se duce si le face singur, ori le faci tu, ii iei bon si primesti SUPLIMENTAR banii pe asta.

Incearca sa va intelegeti omeneste.
Daca nu ai firma, etc, incasand banii de la el pentru chestia asta tocmai faci o mica evaziune fiscala.

De curios, care a fost pretul solicitat de tine pentru acea filmare de o ora si jumatate si imprimare pe 20 de dvd-uri ?

FIlmarea rezultata este editata sau pui pe DVD materialul brut ?
30 lei / DVD cu filmare Editata(doar taiata si cateva texte) + Fotografii

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate