Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Cerbul de Aur 2018, Brașov, 29 august - 2 septembrie 2018

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#55
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011
bad post

Edited by sandel1, 21 August 2018 - 08:26.


#56
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011
Tragerea la sorți pentru ordinea în concurs.
https://m.youtube.co...h?v=wEs1j40wyB4
Reprezentanții noștri au avut mânã bunã, mai puțin ghinionistul de serviciu.

#57
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
Si a inceput marele spectacol! Parerile mele dupa prima parte (intr-o ordine aleatorie):
  • Scenografia foarte inspirata, cu gaselnita de a "piti" orchestra dupa ecranul LED cand nu e folosita. Desi e relativ mica, pare mai mare. Totusi fgrafica e cam repetitiva, ma asteptam la mai multe efecte grafice.
  • prezentarea destul de buna, cel putin pana l-au "reincalzit" pe faimosul Ricky Dandel :ciocan: Defapt si reactia publicului din piata a fost cel putin modesta. Plus prostia de a anunta cu tot tamtamul un interpret si apoi de a da legatura pentru reclame :wallbash:
  • Sunetul destul de bun, desi as fi preferat ca vocea sa se auda putin mai tare si orchestra/negativul mai incet. Ce-i drept, am ascultat doar la difuzoarele TV-uylui, nu stiu cum s-a auzit pe o scula serioasa. O sa incerc sa ascult transmisia de ola RRA sau de ep net, unde am difuzoare mai serioase.
  • Imaginea foarte buna, mult travelling, inclusiv o macara. Poate taieturile ar fi mers sa fie mai scurte, sa mai dinamizeze putin emisia, dar per ansamblu e bine spre foarte4 bine.
  • Despre invitati: Gigliola Cinquetti a facut playback (parerea mea), Luminita Dobrescu mai bine ar fi facut :P In schimb Corina Chiriac a fost de nota 20. Daca avea norocul sa se nasca intr-o tara civilizata, era vedeta internationala. Dar asa... stiti bancul cu nebunul care isi da pumni si isi smulge parul din cap cand trebuie sa mimeze melodia "M-am nascut in Romania" :lol: De asemenea Nico m-a convins inca o data de calitatile sale vocale. Jos palaria!
Pana acum as da iun 9 festivalului, dar e de-abia la inceput.

Acum plec, sa-l vad pe Braganca, pe care nu-l stiam, desi fado-ul imi place la nebunie, mai ales cand am o anumita stare de spirit. Va mai plictisesc cu analizele mele si in zilele urmatoare!

#58
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
LE: Braganca asta e sub orice critica. E imbracat ca o corcitura intre contele Dracula si cocosatul de la Notre Dame, si e atat de afectat, ca zici ca i-a murit toata familia :bicycle: A incercart sa transpuna cateva melodii ale Mariei Tanase in stil fado, dar nuy prea i-a iesit. Sau poate sunt eu obisnuit sa ascult fado cantat de femei (Amalia Rodrigues, Dulce Pontes etc), dar astuia nu-i iese de nicio culoare.

#59
queens_

queens_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 14.02.2018
Lor le este frig pe scena sau de ce tot tremura?

#60
bowpack14

bowpack14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 29.04.2015
Dependentii de alcool de obicei trec prin faza "tremuratului " ,
in rastimpul dintre doua reprize  , indiferent de temperatura exterioara ...
Probabil ca nici "artistul " de pe scena nu mai resista fara degustarea nocturna ...

Insa tremuratul nu justifica terfelirea in public a steagului romanesc..,
indiferent de cit de tragice /dramatice  ar fi oracaielile / mormaielile asa zisilor "artisti"....
Stramosii nu s-au jertfit pentru ca niste jalnici comedianti /artisti sa se infofoleasca
pe scena in simbolul nostru national...

Edited by bowpack14, 29 August 2018 - 21:41.


#61
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 21.08.2008
Emoții și la Doru Tufiș și la Paulo Bragança de-asta tremurau.

E un spectacol extraordinar, peste așteptări! Îmi pare bine că am ales în seara aceasta să urmăresc programele TVR.

#62
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
@bowpack14: nu cred ca e vorba de alcoolism, doar emotii exagerat exprimate, Sincer insa, Braganca nu mi-a transmis nicio emotie. Doru Tufis a fost OK si mi-a adus aminte de o melodie pe care n-o mai auzisem de ani buni.

@Koal: intr-adevar e peste asteptari ceea ce am vazut la TVR in seara asta. Dovada ca inca mai exista profesionisti in televiziunea publica, dar se pierd printre trepadusii numiti de partidul de la putere (oricare ar fi el) sau ajunsi acolo pe diverse pile.

#63
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
Anul ăsta, după ceva pauză a revenit festivalul internațional "Cerbul de Aur" de la Brașov (Kronstadt).
Aseară nu am ajuns să mă uit, poate mă uit în seara asta. Ceva păreri din partea celor care s-au uitat aseară?   :rolleyes:

#64
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Fain, destul de dinamic. Si nostalgic, si Andra, pentru familie.

#65
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
aseara a fost un reminder al castigatorilor din anii trecuti

#66
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
Andra nu-mi place din principiu, asa ca mai bine nu ma pronunt. Probabil ca fanii ei au gustat momentyul, desi am vazut pe pagina de FB a lui Andrei Partos pareri gen "nu e buna decat sa cante manele pe la nunti" :naughty: Apropo, cum zicea si Geo pe alt topic: Bittman nnu mai are deloc voce, dar are inca prezenta pe scena :D

In rest, a fost cam o varza. Cred ca aui fost 3 momente dedicate memoriei Laurei Stoica. Si s-au repetat si melodiile in momentele astea... Nu puteau sa puna un singur moment cu 304 melodii ale ei, cum au facut la Dan Spataru? Ar fi fost mai inchegat showul.

In seara asta incepe concursul. Sa vedem cat de talentati sunt concurentii si cum se vad "pe sticla".

PS @djl, ai pierdut niste televizare cum iti plac tie, pe care au rulat imagini de arhiva :lol:

PS #2: observ cam multe locuri goale in piata...

#67
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
In seara asta parca e alt festival fata de ieri. Doar scena si orchestra au ramas la fel. In rest...

Prezentare total neinspirata a Iuliei Vantur, iar pe Garko l-au adus doar de decor. Bani aruncati pe fereastra de TVR. Macar sa-l fi pus sa prezinte piesele in engleza, metoda Ricky Dandel :P In plus, madam Vantur nu se oboseste sa vina sa prezinte fiecare concurent, ii ia cate 3 odata :ciocan:

Idee foarte proasta sa cante fiecare concurent cate o melodie, si sa revina si maine pentru a doua. In plus, ca sa fie vatza si mai varza, unii canta melodiile lor cu negativ, iar altii pe cele romanesti cu orchestra :w00t:

In schimb concurentii mi s-au parut OK, mult peste ce a fost la Eurovision. Sa vedem ce mai urmeaza.

#68
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011
Sunt curios dacã juriul a primit "recomandãri" pe cine sã premieze, dat fiind faptul cã sunt câțiva concurenți cu mare potențial și nu cred cã-și doresc sã mai rateze un Julio Iglesias sau o Christina Aguilera, deși e mare diferențã de valoare între cele douã nume.

#69
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011
Încã o bilã neagrã pentru organizatori prin faptul cã au creat încã un poll pentru premiul de popularitate, dupã ce au vãzut câte voturi a strâns belgianul.Posted Image

#70
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Nu urmăresc Cerbul De Aur dar l-am nimerit pe Edvin Marton, e excepțional. :D

#71
andreyyshore

andreyyshore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 23.02.2010
Ce mă bucur pentru albaneză, chiar a fost cea mai bună.

#72
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
Cateva concluzii personale dupa aceasta editie:
  • Scenografia si luminile au fost la nivel mondial. Buna ideea cu ascunderea orchestrei dupa ecranul urias cand nu era folosita.
  • Buna si transmisia TVR, mai putin niste cadre cam prea stranse pe niste parti anatomice ale lui Nicole Scherzinger si dansatoarelor ei. Nu sunt pudibond, dar se vedeau foarte bine si fara sa faca gros plan pe ele :P La fel baietii de la travelling au inclinat camerele ca la nunti, dar doar intr-un recital, nu a fost o chestie obisnuita. Si sonorul a fost bun, spre deosebire de unele editii din anii 2000 cand majoritatea interpretilor aveau probleme cu microfoanele
  • Acum partea nasoala: prezentarea. Iulia Vantur era total pe langa subiect, daca n-avea prompterul nu cred ca putea lega 2 vorbe. Iar Garko a fost doar de mobila (poate ne spune vreo colega de forum daca i s-a parut chiar asa extraordinar tipul :P ) Idee proasta cu prezentarea pe calupuri de 3, si idee la fel de proasta sa apara concurentii cu cate o melodie pe seara. Cred ca era mai bine sa cante 9 in prima seara si 9 in a doua, dar sa cante legat cele 2 melodii.
  • Nivelul concurentilor a fost bun spre foarte bun. As putea spune chiar mai bun decat la finala Eurovision. Mi-au placut belgianul, albaneza, italianca Tiziana Camelin (care n-a luat niciun premiu). De la noi Ovidiu Anton parca a cam exagerat cu tipetele, si e pacat pentru ca are o voce buna de rocker. Fetele nu m-au impresionat. Si apropo: cred ca a fost o idee foarte proasta sa se dea premiul pentru interpretarea piesei romanesti tocmai unei romance, cand strainii s-au straduit sa pronunte cat mai bine cuvintele in romana. Dupa mine premiul acesta trebuia sa-i revina belgianului Kaye.
  • Despre prima seara am scris la momentul potrivit. Au fost si aici ceva stangacii, si cativa absenti de marca: Angela Similea si Ioan Gyuri Pascu. Cred ca merita si Gyuri un moment in memoriam, cum au avut Anda, Laura Stoica si Dan Spataru.
  • Recitalurile au fost asa si-asa. Unele foarte bune (Amy Macdonald, James Blunt), unele asa si-asa (Flavius Teodosiu - el si formatia au fost la inaltime, pacat de fiica-sa, care a stricat tot showul :ciocan: ), altele de-a dreptul naspa (grecoaica si Nicole. La astea puteai lejer sa te uiti cu sonorul oprit, nu pierdeai nimic :bicycle:
Cam asta a fost. Desi nu cred ca se va mai tine editia de la anul, va dau intalnire atunci!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate