Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

Cafeneaua pasionaților de sport.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
1219 replies to this topic

#37
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Ce mă amuză la unii dintre este faptul că susțin, cu tărie, o fază litigioasă și apoi vine Var-ul și le "dă în cap",fiind exact pe dos. Ar trebui să se adapteze și ei Var-ului, cum încearcă și unii arbitrii reușesc.
Sper ca, anul ăsta, la Eurosport să revină comentatorul preferat al multora dintre noi: Hobana.
In curând va fi și turul Franței, care se anunță un spectacol al "apei plate îmbogățite cu minerale" în Kenya! Sper ca "organele" abilitate să extragă totuși mineralele.:)
PS: Dacă vreți să vedeți "circuitul apei în natură" vă sugerez să urmăriți documentarul Icarus, apărut anul trecut.
https://m.cinemagia....icarus-2275495/

View Postpufonel, on 25 iunie 2018 - 20:40, said:

Poate-i spune cineva lui TomuliCA CA si spaniolii si portughezii sunt "iberici". Nu poate sa spuna ceva gen "pe cand ibericii fac X, portughezii fac Y" :ciocan:
Din păcate, mulți spun că iberici sunt doar spaniolii, pentru că pe harta, ei văd doar Spania mai ales că și ocupă aproape toată peninsula.

Edited by matyred, 26 June 2018 - 12:46.


#38
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Eu mă gândesc de câți ani am avea noi nevoie ca să implementăm VAR-ul în Liga 1. Se vede la CM că e nevoie de un spațiu măricel pentru cei 4 arbitrii, monitoare, aparatură etc.

Îmi aduc aminte de Chindia - Voluntari, unde comentatorii au improvizat un pupitru în tribună, iar între Angheluță și Ștefănescu (parcă) și spectatori erau vreo 4-5 scaune libere. Noroc că era soare, că dacă era vreo torențială, nici de acolo nu puteau comenta.

Ori dacă nici pentru comentatori nu se găsește un loc pe stadioanele noastre, unde punem VAR-ul? În vestiare? La toalete? Într-o garsonieră din apropiere? În birourile LPF?

#39
johnnycrush

johnnycrush

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,070
  • Înscris: 26.12.2017

View PostWShow13, on 27 iunie 2018 - 12:49, said:

Ori dacă nici pentru comentatori nu se găsește un loc pe stadioanele noastre, unde punem VAR-ul? În vestiare? La toalete? Într-o garsonieră din apropiere? În birourile LPF?
In pom, LOL.
Acum serios vorbind, una di reticentele FIFA privind VAR-ul a fost tocmai aceasta: VAR-ul "costa" si din aceasta cauza e greu sa-l bagi in toate tarile.
Foarte probabil nu va fi Var in urmatoarea editie de Champions League din acest motiv. Unele tari inca nu si-l pot permite.

Edited by johnnycrush, 27 June 2018 - 13:04.


#40
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Eh, la Champions League e altă treabă, nu neapărat de bani... Ăia de la UEFA nu ar mai putea dicta rezultatele unor meciuri așa de ușor ca și până acum.

#41
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Cică pentru VAR, le trebuie 1.800.000 și LPF-ul nu are bani și ar vrea că FRF-ul să le de-a banii. Arbitrii sunt la FRF! La cât de buni sunt managerii de la LPF și FRF, vom avea VAR-ul, când vor termina a ăștia autostrada Transilvania!:) FRF-ul cred că ar fi dispuși să le de-a bani pentru LPF, dar vor dorii să dețină ceva "acțiuni" la LPF. Iar ăștia de la LPF sunt în conflict permanent cu FRF-UL, pentru că ăia vor să pună mâna pe acțiuni prin alte metode.
Nu avem VAR la liga 1 încă și principalul vinovat este LPF-ul, care ar trebui să renunțe la o parte din procentul lor din drepturile TV. Oare ar face așa ceva? Eu nu cred! Dacă mai era nea Mitică la Ligă, băga VAR-ul, pentru că câștiga el "capital" pe altă parte...capital de imagine, nu de altceva!

#42
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Zicea Buzarin despre camera VAR că nu ar fi în același stadion în care se desfășoară meciul. So, ce ziceam eu mai sus s-ar rezolva ușor. S-ar face o cameră la sediul FRF/LPF și ar fi folosită pentru toate meciurile.

Nu știu cât de reală este suma aia, dar pe lângă banii investiți în echipamente (pe care le-ar folosi câteva zeci de ani, evident xD), costul pentru arbitraj ar fi dublu la fiecare meci.

Deci nu vom avea VAR.

Edited by WShow13, 29 June 2018 - 22:52.


#43
johnnycrush

johnnycrush

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,070
  • Înscris: 26.12.2017

View PostWShow13, on 29 iunie 2018 - 22:50, said:

Zicea Buzarin despre camera VAR că nu ar fi în același stadion în care se desfășoară meciul. So, ce ziceam eu mai sus s-ar rezolva ușor. S-ar face o cameră la sediul FRF/LPF și ar fi folosită pentru toate meciurile.
Aia 4 pot fi si in alta locatie, dar ai uitat de monitorul de la marginea terenului Posted Image

Edited by johnnycrush, 30 June 2018 - 00:38.


#44
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Pentru ăla s-o face un loc. Dacă nu, un laptop.

Dar la cât plouă pe Național Arena pe cabluri și prize, mare lucru să pună un monitor la marginea terenului și să-l lase acolo. La noi merge și asa. :)))

#45
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Nici nu au nevoie de monitor. Găsesc ei în tribune, pe unul cu telefon mobil! Dacă joacă FCSB-UL, sigur Mache are vreo 2-3 telefoane la el...pentru fiecare rețea! :)
LPF-ul ar vrea VAR-ul, dar să vină banii de altundeva, nu din porția lor...și să nu uităm că anumite echipe nici nu vor să audă de așa ceva. Să nu uităm circul, de anul ăsta cu arbitrii străini, făcut de CFR.

#46
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Eu aș propune cluburilor să plătească VAR-ul din drepturile TV (nu în totalitate, ci un procent). Nu vor, dar se plâng de arbitraj? I-aș penaliza. Până la urmă arbitrajul video ar fi spre binele echipelor.

#47
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Da, și un procent din drepturile care le încasează LPF-ul, pentru că oricum freacă menta și nu fac mare lucru. Ăsta cu negocierea drepturilor tv, este fumată rău de tot. Anii trecuți o băgaseră pe mânecă, atunci când Digi nu o vroia, sau în iarna trecută când sponsorul Cupei Ligii i-a băgat în mă-sa. Era datoria lor să caute alte sponsor, dar pentru asta ar trebui să se agite, să "umble" și să se căciulea scăpat. Ceea ce ei nu fac.
"Ați fost la meciul României cu X?! - Nu, pentru că nu am primit invitație!"...le-ar cădea galoanele să scoată câțiva firfirei( pentru ei), pentru 1 bilet!

#48
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
La noi se dau cap în cap FRF și LPF în timp ce fotbalul se duce dracu. Să joci pe gheață, să-ți fie comentat meciul din tribune, să se joace pe araturi, prin ruine, naționala să fie vai de capu' ei, să se schimbe sistemul o dată la câțiva ani, să nu existe nocturne, să nu ai spectatori în tribune, să reintroduci o competiție și să o scoți după câteva ediții... vai de capul lui de fotbal.

Btw, să fie doar o coincidență lansarea de acum o săptămână a Vibere (pub-ul familiei Borcea) și eliberarea lui Borcea de azi (de fapt de ieri)?

Edited by WShow13, 02 July 2018 - 23:27.


#49
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Aveau ceva semnale că îl vor lasă la vatră! Să fim serioși, ăla nu arată a om ținut la pârnaie, mai degrabă ziceai că a venit de la Miami!
Sigur se va implica, prin băiatul lui, la Dinamo. Acum să vedem la care echipă?! Dacă nu se înțelege cu Negoiță, probabil se va duce în liga4, la echipa lui Badea. Eu nu cred că s-a stins conflictul cu palmaresul, mai ales după ultimele evenimente cu stadionul. Borcea este învățat să dețină controlul la fel ca și nașu', ca fapt divers, dealtfel un familist convins! ;)

#50
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Cum poți să aduci un asemenea boschetar în emisiune? Mai are și iritația aia pe față de nu știu cum stă Cosma cu el în același platou. Bine măcar că nu e beat. L-am văzut de câteva ori coșciug pe la nu știu ce emisiune la Nașul TV. Dar are un limbaj de mahala, o atitudine de țăran, un aspect de homeless și uite că e chemat la TV.

Attached File  Screenshot_20180718-112123.png   1.89MB   27 downloads Attached File  Screenshot_20180718-112150.png   1.78MB   26 downloads

Toată presa sportivă din România se scaldă într-o galeată cu căcat. La TVR invitați veșnici au fost Buzărin și Slughiță, la PRO boschetarul de Cartianu, Becali prin telefon de 3-4 ori pe săptămână și Slughiță ca "invitat special", la DIGI e moderator tipul ăla de se îmbracă la fel câte 2-3 zile la rând (i-am uitat numele) și e sunat Becali și de 2 ori pe zi câteodată, o dată la matinal și o dată la Special, iar la Telekom e un tip mai tânar care nu pare să aibe treabă cu televiziunea (o să fac un screenshot când îl mai văd, că nu știu cum îl cheamă), plus Panduru care se crede atotștiutor.

#51
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Sunt 2 variante la faza cu îmbrăcămintea: 1. Are mai multe identice! :)
2. Poate nu trece pe acasă și umblă noaptea pe la "gagice"! ;)
Din păcate, nu prea mai sunt oameni "serioși", deși la Digi sunt câțiva care vin și chiar nu displac și știu și să exprime: Balint, Dumitrescu, Paraschivescu, chiar și Bratu și Dănciulescu se pricep...mai sunt vreo 2-3 , în rest :(((

Edited by matyred, 18 July 2018 - 15:04.


#52
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Attached File  Screenshot_20180720-133317.png   1.82MB   22 downloads

Cine e tipul? Pare prea civilizat pentru PRO X.

#53
leo10

leo10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 14.08.2012
Cristian Cucolaş.

#54
SelfCare

SelfCare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 19.08.2011
Asteptarea a luat sfarsit pentru pasionatii sariturilor cu schiurile. Astazi se desfasoara prima etapa din cadrul Marelui Premiu de vara - 2018. Etapa este una pe echipe si este transmisa in direct pe Eurosport 1 HD de la ora 18:30. Este posibila o mica intarziere cauzata de transmisiunea Turului Frantei.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate