Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Românii din DIASPORA nu vor mai putea VOTA la următoarele alegeri prezidențiale

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
366 replies to this topic

#37
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View PostSucre-Bolivar, on 17 iunie 2018 - 22:23, said:

Dragnea = geniu. Va interzice votul strainilor si va si adulat pentru asta . Sunteti prea mici pentru a lupta impotriva lui.
Ce geniu? Arma?
Propaganda ratata pentru unu disperat care umbla cu o pereche de chiloti de schimb in buzunar! Asa s-a crezut si ponta si uita-te la el cine ii acuma!
TIcalosii care fac smecherii de oameni retardati nu o duc mult!

Edited by gabyxm, 17 June 2018 - 22:29.


#38
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

View PostSucre-Bolivar, on 17 iunie 2018 - 22:23, said:

Dragnea = geniu. Va interzice votul strainilor si va si adulat pentru asta . Sunteti prea mici pentru a lupta impotriva lui.

Esti sigur ca n-o sa ramai fara aer pe 21? :)

#39
cammyxxx

cammyxxx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 554
  • Înscris: 04.01.2017
Votul din diaspora este o prostie. Suntem singura tara din lume cu o astfel de aberatie.
Nu ai cum sa organizezi alegeri corecte prin sute de tari, pt ca necesita resurse materiale si umane enorme. De aceea se si fraudeaza la fiecare tur de alegeri.
Apoi nici nu e moral ca cineva care locuieste afara sa decida cum traiesc cei din Romania.
Si nici nu au capacitatea sa decida, pentru ca afara media e intoxicata de securisti gen Macovei & co.

#40
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostCapitanuPICARD, on 17 iunie 2018 - 22:29, said:

Esti sigur ca n-o sa ramai fara aer pe 21? Posted Image
Eu nu cred ca mai exista justitie in Romania anului 2018.

View Postcammyxxx, on 17 iunie 2018 - 22:32, said:

Votul din diaspora este o prostie. Suntem singura tara din lume cu o astfel de aberatie.
Nu ai cum sa organizezi alegeri corecte prin sute de tari, pt ca necesita resurse materiale si umane enorme. De aceea se si fraudeaza la fiecare tur de alegeri.
De parca am fi in secolul XVIII. Nu am fost atent, chiar suntem in secolul XVIII. Multumim PSD.


Implinim 100 de ani, din care 71 sub obladuirea psd.

Edited by pasilla, 17 June 2018 - 22:37.


#41
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,621
  • Înscris: 16.08.2010

View Poststancosty, on 17 iunie 2018 - 21:53, said:

Am zis întotdeauna că, dacă unul din satul vecin nu poate să-mi aleagă primarul în satul meu

Da' daca unul din satul tau a plecat sa munceasca in satul vecin, are voie sa voteze?

View PostKersim, on 17 iunie 2018 - 21:56, said:

Acei romani probabil au fost fortati sa plece datorita conditiilor proaste din tara, generate de politicieni.

Stai putin ca am auzit alta de la o maimuta retardata: "Din cauza celor care au plecat merge rau in tara"

Nu cred ca a clocit-o ea, nu-i permite IQ-ul.

Se pare ca baetii de la biroul de lansat vorbe lucreaza...

View Postgabyxm, on 17 iunie 2018 - 21:56, said:

Astia din PSD nu ca-s ticalosi, is niste idioti pur sange!

Când Dumnezeu vrea să piardă pe cineva, îi ia minţile

View Postcammyxxx, on 17 iunie 2018 - 22:32, said:

Votul din diaspora este o prostie. Suntem singura tara din lume cu o astfel de aberatie.
Nu ai cum sa organizezi alegeri corecte prin sute de tari, pt ca necesita resurse materiale si umane enorme. De aceea se si fraudeaza la fiecare tur de alegeri.
Apoi nici nu e moral ca cineva care locuieste afara sa decida cum traiesc cei din Romania.
Si nici nu au capacitatea sa decida, pentru ca afara media e intoxicata de securisti gen Macovei & co.

In tara media este corecta si profesionista...

Edited by FreeThinker, 17 June 2018 - 22:49.


#42
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View Postcammyxxx, on 17 iunie 2018 - 22:32, said:

Votul din diaspora este o prostie. Suntem singura tara din lume cu o astfel de aberatie.
Nu ai cum sa organizezi alegeri corecte prin sute de tari, pt ca necesita resurse materiale si umane enorme. De aceea se si fraudeaza la fiecare tur de alegeri.
Apoi nici nu e moral ca cineva care locuieste afara sa decida cum traiesc cei din Romania.
Si nici nu au capacitatea sa decida, pentru ca afara media e intoxicata de securisti gen Macovei & co.

De ieri, dintr-o dictatura in devenire: http://www.ziare.com...erdogan-1517739

Quote

Cetatenii turci din Romania voteaza, sambata si duminica, la ambasada Turciei din Bucuresti si la Consulatul din Constanta, la alegerile prezidentiale si parlamentare
Scrie si parlamentare. Ce zici de asta?


Mai cititi mai oameni buni daca tot vreti sa dati credit nelimitat ticalosilor din PSD!

Edited by gabyxm, 17 June 2018 - 22:41.


#43
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

View Postcammyxxx, on 17 iunie 2018 - 22:32, said:

Votul din diaspora este o prostie. Suntem singura tara din lume cu o astfel de aberatie.
Nu ai cum sa organizezi alegeri corecte prin sute de tari, pt ca necesita resurse materiale si umane enorme. De aceea se si fraudeaza la fiecare tur de alegeri.
Apoi nici nu e moral ca cineva care locuieste afara sa decida cum traiesc cei din Romania.
Si nici nu au capacitatea sa decida, pentru ca afara media e intoxicata de securisti gen Macovei & co.

Mdea? Dar cetateanul roman si totodata european, care are un contract pe o perioada de 2 ani, de exemplu, in oricare dintre tarile UE sau chiar peste ocean si se nimereste ca exact in perioada aia sa fie alegeri, are voie sa voteze? Sau muncitorul care pleaca 3 luni in Spania / Italia si chiar atunci sunt alegeri, oare are dreptul sa voteze?
Sau se duce la patron si-i spune asa: "coae, am alegeri in tara, tine tu postul si jobul pana la anu', ca dupa alegeri am si-un botez si nu pot sa vin chiar imediat!"?
Ma iarta, luminatia ta, pentru indrazneala de a pune aceaste bicisnice intrebari. Posted Image

Edited by CapitanuPICARD, 17 June 2018 - 22:39.


#44
vpiti

vpiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,857
  • Înscris: 11.01.2010

View Postcammyxxx, on 17 iunie 2018 - 22:32, said:

Votul din diaspora este o prostie. Suntem singura tara din lume cu o astfel de aberatie.
Citim si noi macar pe Wikipedia inainte sa vorbim ? https://en.wikipedia...untry_of_origin
UK

Quote

British citizens living abroad may vote in UK general elections, referendums and European Parliament elections for up to 15 years after leaving the UK. However, they may only do so if they were registered to vote in the UK while living there. British expatriates who were under 18 at the time of leaving the UK may vote as long as their parent or guardian was registered to vote in the UK.
In February 2018, the Overseas Electors Bill was presented to Parliament, with a view to abolishing the 15-year limit and the requirement to have registered to vote before leaving the UK. This would grant all British expatriates the unlimited right to vote, as long as they have lived in the UK at some point in their lives.[44][45] The issue became a hotly debated topic among British expatriates who have lived in other EU Member States for more than 15 years and were thus barred from voting in the referendum on European Union membership, despite arguably being more affected by the result than British people living in the UK.[46]
Franta

Quote

French citizens living abroad enjoy full voting rights in presidential and parliamentary elections, regardless of how long they have lived abroad.


#45
elbjorn

elbjorn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 02.09.2016

View Posthightech-sys, on 17 iunie 2018 - 21:42, said:

oricum multi dintre cei din afara nici macar nu mai sunt romani

multi au alta cetatenie si nu au mai pus piciorul in tara de ani buni

nici limba nu o mai vb cum trebuie
He He....

#46
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 21.04.2004

View Postcammyxxx, on 17 iunie 2018 - 22:32, said:

Votul din diaspora este o prostie. Suntem singura tara din lume cu o astfel de aberatie.
Nu ai cum sa organizezi alegeri corecte prin sute de tari, pt ca necesita resurse materiale si umane enorme. De aceea se si fraudeaza la fiecare tur de alegeri.
Apoi nici nu e moral ca cineva care locuieste afara sa decida cum traiesc cei din Romania.
Si nici nu au capacitatea sa decida, pentru ca afara media e intoxicata de securisti gen Macovei & co.

Atât timp cât aia din afara pompează bani înspre Romania ar fi bine că tu sa tii asemenea discurs intr-o punga.

#47
floricris

floricris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 30.01.2007

View Posthightech-sys, on 17 iunie 2018 - 21:42, said:

oricum multi dintre cei din afara nici macar nu mai sunt romani

multi au alta cetatenie si nu au mai pus piciorul in tara de ani buni

nici limba nu o mai vb cum trebuie
Nu o vorbesc cum trebuie cei ce nu au vorbit-o nicicand cum trebuie.

#48
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Eu cred ca o sa moara Dragnea pana-n 2019...
E asa un prognostic, nu ceva cert...
Sper sa crape Dragnea si alegatorii lui, si mai ales sustinatorii lui...

#49
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,524
  • Înscris: 18.10.2011
Oricum, pare-mi-se ca au fost sub 5% care au/am votat.

Eu n-am mai fost de ceva vreme, nu-mi mai pasa, sa mi-l retraga. Doar acum am poate ceva regrete, ca a contat votul altora. Da' nu stiu...

Edited by aaaa4567, 17 June 2018 - 22:43.


#50
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View PostRMC Info, on 17 iunie 2018 - 21:51, said:

De scos INSTANTANEU (nu instant) nu ne scot dar o blocare a fondurilor acolo unde ne doare cel mai tare cred că vom primi.
nu ne doare, nu ne doare Posted Image

ca oricum nu luam fonduri, ca sunt din alea care trebuie justificate, respectiv mai greu cu furatul, apoi te intreaba Olaf de sanatate, etc

#51
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View PostSucre-Bolivar, on 17 iunie 2018 - 22:23, said:

Dragnea = geniu.
corect; e mult mai inteligent decat toti votantii lui la un loc

#52
cammyxxx

cammyxxx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 554
  • Înscris: 04.01.2017

View PostRMC Info, on 17 iunie 2018 - 22:41, said:

Atât timp cât aia din afara pompează bani înspre Romania ar fi bine că tu sa tii asemenea discurs intr-o punga.
Pompeaza bani inspre ei si familiile lor, pe consum propriu, nu spre Romania. Ca nu platesc 1 leu impozit.
Indirect, ajuta la dezvoltarea tarii, dar asta nu le da drepturi in plus. Daca vor sa voteze, sa vina in tara sa voteze. Sau macar la ambasade. Statul roman nu are cum sa asigure alegeri corecte in orice localitate din lume. Este fizic imposibil.

Edited by cammyxxx, 17 June 2018 - 22:48.


#53
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postcammyxxx, on 17 iunie 2018 - 22:45, said:

Pompeaza bani inspre ei si familiile lor, pe consum propriu, nu spre Romania. Ca nu platesc 1 leu impozit.
Indirect, ajuta la dezvoltarea tarii, dar asta nu le da drepturi in plus
Nu e nevoie de drepturi in plus, doar de drepturile de cetatean roman.

#54
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postcammyxxx, on 17 iunie 2018 - 22:45, said:

Ca nu platesc 1 leu impozit.
Platesc toate impozitele si tva-ul aferent marfurilor pe care le cumpara plus ca dau de lucru la o gramada de oameni... e mai complicat un pic de inteles dar asa e; personal cunosc o groaza de tampiti de astai care stau 11 luni prin diferit colturi ale lumii dupa care isi fac concediile in ro band ca porcii in fiecarea seara sa arate ce tari sunt ei in fata rudelor si cunostiintelor...si nu sunt capsunari

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate