Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale
 Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 

Românii din DIASPORA nu vor mai putea VOTA la următoarele alegeri prezidențiale

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
366 replies to this topic

#343
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014

 vio69a, on 19 iunie 2018 - 21:54, said:

Sa ma lamuresc.
tot castigul romanilor din strainatate ajunge la BNR ?
Nimic nu ramane pe drum in europa pe l alte banci?
Nimic in portofel?
Nimic trimis la negru?
adica cu cumnata venita in vizita ?
Nimic prin western union ???
Nimic tinut sub saltea pentru vremuri grele /

tot castigul in strainatate este controlat, impozitat si stiut de stat ????
Ca asa inteleg eu aici......
In ceata care se creaza intre casigurile romanilor in strainatate si partea ce ajunge in Romania iar daca ajunge in Romania partea care ajunege efectiv la buget.


Adica si eu am castigat la viata mea cateva milioane si am ajutat statul cu ele??
Evreii cand s-au adunat veniti din toata lumea formand Israelul ,i-a intrebat o autoritate a statului Israel : ”Dragi evrei , sa stiti ca vi se interzice dreptul la vot si trebuie sa platiti o taxa daca vreti sa va investiti banii in Israel si ca sa il facem frumos” ?

Va intrebat cineva de unde aveti banii ? Banii obinuti  de la sters la fund babele in alte tari , cu contract la negru nu are cum, Dumnezeu pe voi va facut cu un scop mai maret.

Statul roman atata timp cat nu este pus sub presiune externa , sau atata timp cat nu se afla anchete in desfasurare si cooperare externa cu brigazile antimafia NU AR TREBUI SA SE LEGE DE BANII LA NEGRU. Ar insemna o sinucidere economica pentru Romania.

Edited by Benderbut, 19 June 2018 - 22:42.


#344
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005

 Dihorul Razboinic, on 19 iunie 2018 - 15:43, said:



De ce vreti sa scapati? Partidul lui a fost votat in Parlament, deci 4 ani are puterea. Dupa aia votam iar - care voteaza; care nu, sa nu se plinga. E democratie si mandatele sunt mandate. De ce a votat lumea PSD?

"Oamenii" au votat un program de guvernare. Nu niste indivizi care sa faca ce vor. In cazul PSD, sa scape de condamnari.

 Raiden, on 19 iunie 2018 - 12:33, said:

Si totusi, cand scapam de cancerul dracnea si clica lui?

Facem propanda printre cunoscuti sa meara la vot la urmatoarele alegeri. Sau Romania a supt-o definitiv.

#345
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 Raiden, on 19 iunie 2018 - 12:33, said:

Si totusi, cand scapam de cancerul dracnea si clica lui?


foarte, foarte putini oameni au scapat de cancer......1

#346
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,699
  • Înscris: 16.08.2010
Comparand 'acum' cu 'mai demult', tot mai multi scapa de cancer...

#347
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,569
  • Înscris: 02.09.2006

 akayy, on 18 iunie 2018 - 19:37, said:

da , toate comunicatiile trec printr-un singur loc   si mai mult nu pot sa spun Posted Image
Draga, asta a fost pina prin 1990 si ceva! nu spui pentru ca nu ai ce spune, e multa lume pe forum, nu stii cine ce cunoaste si risti sa te faci de ris!

 Skyspy, on 18 iunie 2018 - 22:28, said:

Bai tigara,nu ti-am zis ca-mi platesc impozitul pe casa din Romania.Ce alt impozit sa mai platesc daca nu ma bucur de alte avantaje in tara.
N-ai zis! ai zis ca platesti impozit ''dupa casa'' si nu avem de unde sti pe cine ai tu dupa casa si-i dai bani!

 Benderbut, on 19 iunie 2018 - 07:18, said:

Eh , statul nici sa ne sorteze dintii de aur din gura si sa ii topeasca in lingouri pentru ca nu e frumos.

Tu nu intelegi ca banii romanilor din diaspora este echivalentul a un sfert din PIB-ul Romaniei ce intra economia Romaniei ?

................
Teapa, ia documenteaza-te si afla cifra reala! nu ca nu ar fi importanta, dar este sub 3%!

#348
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005

 vio69a, on 19 iunie 2018 - 22:56, said:



foarte, foarte putini oameni au scapat de cancer......1

In trecut oamenii mureau si de la o banala raceala. Intre timp s-a inventat antibioticul si acum oricine se poate pisa cu bolta pe boala respectiva. Deci e doar o chestiune de timp. :)

#349
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Timpul a trecut de mult.....

Sau mai exact a fost oprit pe loc.
Este o boala foarte profitabila unora
aidoma ciumei rosii

Edited by vio69a, 20 June 2018 - 02:09.


#350
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,044
  • Înscris: 31.07.2007

Quote

Românii din DIASPORA nu vor mai putea VOTA la următoarele alegeri prezidențiale

Bine. Hai sa facem treaba pana la capat, daca tot limitam chestiile astea. Nu voteaza dispora? Ok, hai sa nu voteze nici ala care nu plateste impozit. Sau ala care nu da dovada unei minime culturi politice.

#351
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Si nici ala sau aia care nu foloseste deodorant

#352
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,044
  • Înscris: 31.07.2007

 vio69a, on 20 iunie 2018 - 02:18, said:

Si nici ala sau aia care nu foloseste deodorant

Corect. Pune-l pe lista.

#353
KING_99

KING_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 25.05.2007

 WinstonMontana, on 19 iunie 2018 - 05:38, said:

Da, merge, dar eu l-as ridica la 100k Euro/luna.


Dar de ce sa-mi decizi tu mie viitorul cand esti un parlit de patron ?

De accord cu 100k.... de ce sa decid eu viitorul tau? tocmai ca sunt patron si decid... nu astept de la stat sau un patron sa imi dea sa mananc.... hai mai ia si tu putin ....

#354
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014
Daca Ciuma rosie primeste ordin de la evrei , de la italieni, francezi , nemti sa taxeze banii la negru veniti in Romania , sau sa interzica dreptul la vot in diaspora (ca s-au saturat sa fie strazile pline de romani  in fata putinelor  sectii de votare din afara si ca fac galagie , atunci cand se voteaza pentru presedintie) Atunci este logic ! Chiar si atunci ar trebui ca romanii sa fie aparati de ambasade si statul roman!

Dar sa se trezeasca ciuma rosie sa bage niste legi cu interzicerea dreptului de vot sau cu impunere de taxe extra banilor di afara sau la negru , mi se pare niste actiuni antiromanesti produse de niste antiromani.

Edited by Benderbut, 20 June 2018 - 07:33.


#355
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 Benderbut, on 20 iunie 2018 - 07:32, said:

Daca Ciuma rosie primeste ordin de la evrei , de la italieni, francezi , nemti sa taxeze banii la negru veniti in Romania ,


Este corect sa faci bani la negru ?


Mica ciupeala , evaziunea fiscala, hotia la nivel de angajat sa devina permisibila, iar de infierat sa fie infierata numai marea coruptie?
Asta este statul de derpt ce ti-l visezi si cineva te deranjeaza sa calci legea ?

Edited by vio69a, 20 June 2018 - 08:31.


#356
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,699
  • Înscris: 16.08.2010

 Benderbut, on 20 iunie 2018 - 07:32, said:

Daca Ciuma rosie primeste ordin de la evrei , de la italieni, francezi , nemti sa taxeze banii la negru veniti in Romania

 vio69a, on 20 iunie 2018 - 08:30, said:

Este corect sa faci bani la negru ?

Mica ciupeala , evaziunea fiscala, hotia la nivel de angajat sa devina permisibila, iar de infierat sa fie infierata numai marea coruptie?
Asta este statul de derpt ce ti-l visezi si cineva te deranjeaza sa calci legea ?

Vio, m-am gandit sa subliniez, ca poate n-ai inteles bine.
Era vorba de bani la negru veniti in Romania. Deci nu facuti in Romania. Surpriza, n-am inventat noi apa calda! Mai sunt inca unii patroni pe afara care prefera sa angajeze la negru.
Ce legatura are statul pe care-l visam cu neregulile din alte state?

#357
mahu

mahu

    Magister

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,855
  • Înscris: 22.04.2007

 WinstonMontana, on 18 iunie 2018 - 18:36, said:

Dar cat de dus cu capul trebuie sa fii sa accepti chestiile astea ?

Cu alte cuvinte: vrei sa votezi intr-un stat ? atunci trebuie sa platesti taxe si impozite la acel stat.

Parafrazand, dar cat de dus cu capul sa fii incat sa accepti politica PSD de distrugere a tarii?

Asta cu taxele este cu dus si intors si s-ar putea aplica si pentru cei ce locuiesc in tara: nu platesti taxe (asistati social, persoane fara venit declarat) nu ai drept de vot. Simplu!

#358
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008
Dreptul de vot nu poate fi interzis niciunui cetatean roman,
dar poate fi limitat prin distanta pana la sectia de votare si numarul alegatorilor arondati acelei sectii.

Propun ca densitatea sectiilor de votare, pe zone, inclusiv in afara granitelor, sa fie proportional cu raportul intre cat contribuie si cat primeste de la stat acea comunitate.

Ma astept ca PSD sa-mi sustina propunerea :drac:

#359
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Daca se duce duminica la biserica si daca face gratar cu mititei....inseamna ca primeste de la stat sau contribuie ??

Eu propun altceva

votul numai in Romania.
Afara de cei aflati in misiune,militari, diplomati, parlamentari ue

#360
mahu

mahu

    Magister

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,855
  • Înscris: 22.04.2007

 WinstonMontana, on 18 iunie 2018 - 22:39, said:

nu-s psd-ist , nici liberal, sunt meritocrat.Vrei sa ai acelasi drepturi ca si noi, plateste acele impozite si taxe ca si noi, altfel nicht!

Si care or fi alea mari drepturi: sa ne tuta ai lu Dragnea, a nu avea sosele, spitale, invatamant! Drepturi la care esti mai castigat daca renunti la ele.

 Dihorul Razboinic, on 19 iunie 2018 - 15:43, said:

De ce vreti sa scapati? Partidul lui a fost votat in Parlament, deci 4 ani are puterea. Dupa aia votam iar - care voteaza; care nu, sa nu se plinga. E democratie si mandatele sunt mandate. De ce a votat lumea PSD?

Va tot agatati de chestia asta dar nu este chiar asa. Cand un conducator devine toxic pentru tara lui, este datoria sistemului sa-l inlature - indiferent de cat a fost de votat si indiferent de mijloacele folosite. Vezi ce s-a intamplat cu Hitler, Ceausescu, Stalin, Mao si alti satrapi care si ei au fost alesi cumva, nu au mai putut fi dati jos si au facut prapad in tarile lor.

 motanul13, on 19 iunie 2018 - 16:01, said:

Stiu pe dracu` !
Nu stiu nici macar ce ingroapa pisica !Posted Image Posted Image Posted Image

Motane .... nu mai zi asa de pisica !Posted Image

 motanul13, on 19 iunie 2018 - 16:15, said:

... si UM Digi 24 , si Labe1TV , si Prost TV ... pot sa iti insirui pana termin lista cu TOATE posturile TV din Romania .
Singura deosebire , unele mananca rosu , altele galben , dar cele mai multe maro .

Vezi asta intra in propaganda de partid gen:
- toti am fost comunisti
- toata lumea fura
- toata presa minte
- toate televiziunile sunt de rahat
- toti politicienii sunt corupti
- toate femeile e curve (!)
- toate smart-urile sunt proaste (Posted Image )

.... jenant ....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate