Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Google Pixel 3 si Pixel 3XL - discutii generale

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1249 replies to this topic

#73
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Posted Image  Touch and You’re Trapp(ck)ed: Quantifying the Uniqueness of Touch Gestures for Tracking. Posted Image

#74
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://pbs.twimg.com/media/DjTAEZAUwAA9PUw.jpg:large - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Sursa.

#75
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://i.imgur.com/fjGTO17.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Gif2D, 03 August 2018 - 08:19.


#76
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005

View PostGif2D, on 20 iulie 2018 - 09:49, said:

Sursa 1. Sursa 2. Pe-a treia n-am mai găsit-o, s-o fi pitit bine…
Am găsit-o și pe-a treia, doar că …devansează data.
[ https://i.imgur.com/s1PrQxi.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#77
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Deci e scris in piatra. Pe 4 octombrie ne punem la calculatoare si urmarim (desi o sa stim cam totul pana atunci (de exemplu ca 3-urile vin cu ceva in plus, adica 9.1.0;  restul... stam o tura ca sa fie o luna doar ei cu asa ceva - sa vezi atunci cautari de Pixel Mode3 -uri :) ).

#78
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://i.imgur.com/U6TFreU.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sursa.

#79
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Unboxing! Posted Image

Sursa.

Attached Files



#80
DjScorpyon

DjScorpyon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 14.08.2007
Urat mai e bretonul ala. Se face atata valva pentru 3XL, eu astept sa vad cum arata 3 simplu.

#81
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
WTF!!!??? Nu mai stie/vrea nimeni sa tina un secret? Pai si eu ce mama naibii sa mai sper acum? Parca vad ca de fapt Evan avea dreptate cu 20 August - dar ca data de lansare a Pixel 3-urilor... Nici nu stiu ce ar fi mai bine: sa fie adevarat unboxing-ul (mi se pare plauzibil) sau sa fie un fake....

Edited by danmerezeanu, 08 August 2018 - 16:10.


#82
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Si filmuletul: https://streamable.com/2hzv6

Posted Image

#83
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
4GB RAM pe un premium flagship la sfarsit de 2018? Hai ma, serios? Mare mai e foamea de bani... Si parca vad ca o sa coste iar 1000 de euro.
Au vazut si ei ca Pixel 2 cu 4GB RAM nu e capabil sa tina prea multe chestii in RAM, de ce Doamne nu i-or fi pus lu asta 6GB? Chiar ar fi costat asa mult inca 2GB RAM in plus? De stocare nu ma plang, ca ai stocare nelimitata in Google Photos la calitate originala.
Daca au imbunatatit camera fata de anul trecut si Pixel-ul mic o sa aiba un pret digerabil eu si dau OnePlus-u.

#84
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Greu cu pretul digerabil... Doar daca astepti sa se ieftineasca (automat sa se si invecheasca)! ;)

#85
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Nuu, aia exclus. Daca e sa imi iau imi iau cand e "latest and greatest", nu cand deja e invechit. :P Pana cand se ieftineste Pixel 3-u mai schimb 2 telefoane.

#86
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Sincer, eu cred ca exagerezi cu povestea asta cu RAM-ul. Nu neg ca nu tine atatea chestii in RAM cat un telefon cu 6 sau 8 GB dar... eu unul nu simt vreo problema in asta. Ar fi bine sa nu preluam neaprat ce spun unii sau altii in review-uri mai mult sau mima putin corecte. Cate aplicatii ar trebui sa tina un telefon in memorie? 10, 20, 100, 1000? Eu am de obicei maxim 20-30 aplicatii in task list (si... mai am RAM liber din cei doar 3,8 GB de RAM (asta ca sa folosesc cifrele corecte). E drept ca nici una din astea nu e vreun joc (nu ma mai joc pe telefon de multa vreme). Realitatea e ca Google a lucrat mult pentru optimizarea sistemului si deci isi permite sa foloseasca mai putin RAM (hmmm, parca si Apple are aceeasi abordare Posted Image ). Iar OnePlus a invatat asta si lucreaza in aceeasi directie. Imi plac telefoanele lor dar nu le-as cumpara pentru ca au 6/8GB de RAM ci pentru ca "s-au luat dupa Google" in dezvoltarea software-ului si ofera in plus un raport pret/performanta imbatatbil.

Nu ii apar pe Google (m-au dezamagit de destule ori) dar nu cred ca 4 GB sunt o problema. Si nu spun asta pentru ca vreau sa imi iau 3 XL (nici pe departe - 2 XL-ul meu merge foarte bine si cel mai devreme ma gandesc sa il schimb toamna viitoare sau, si mai bine, in februarie 2020, pentru ca sa primesc/testez DP-urile de R.

In fine. Avem strategii diferite (si e OK). Eram si eu dornic de "trufandale" cand eram mai tanar. Intre timp am ajuns ala concluzia ca decat sa dau tone de bani pe ceva ce inceoe sa fie depasit din momentul in care l-am cumparat, mai bine imi iau ceva bun (medium level) si il optimizez - eu asa fac cu calculatoarele, iar pentru mine telefonul e un calculator Posted Image . Mie asa imi place sa procedez.

Edited by danmerezeanu, 08 August 2018 - 19:50.


#87
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Eu cred că va fi un flagship killer cu prețul! Poate iau exemplul lui oneplus! :w00t:

#88
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Sa speram ca pretul o sa fie decent. Macar atat :)

#89
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Radeti voi, dar maine se lanseaza adevaratu' flagship killer... Posted Image

Spoiler


#90
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Plm, ăla o să fie flagship killer de buzunare scumpe! :P
Ps: poate creionul o să fie ieftin...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate