Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Telefon maxim 3 000 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#19
Bylly00

Bylly00

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 27.06.2015
Eu nu inteleg de ce si-ar lua cineva in banii astia altceva decat un iphone. Dupa ce am folosit vreo 2 ani un samsung si un an iphone7 nu pot efectiv sa inteleg de ce mai exista alte telefoane pe piata. Inteleg daca ai un buget gen 500-600 de lei, dar la banii astia...

#20
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Ce Samsung ai folosit?
Aia e greseala 1. Daca era altceva nu cred ca iti lasa un asa gust amar. Sau, desigur, daca ai incerca ceva actual mai rasarit, un Pixel, un Sony, un OnePlus, whatever, crede-ma ca nu ai fi la fel de dezamagit cum ai fost de Samsung-ul ala vechi. Deja in afara de sigla si niste "feature-uri" ale sistemului de operare, iPhone are tot mai putine avantaje tangibile. Desigur, sunt telefoane excelente, dar sunt si pe Android variante.

#21
IrishRiver

IrishRiver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 30.01.2014
Singurul iphone care imi place ca aspect este X-ul dar nu merita pretul, deloc !
Samsung S9 depaseste bugetul cu mult.
2700 lei pentru OP6, husa si temepred glass pare ok.

#22
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
+1 pentru OnePlus 6.

#23
andreiutzu000

andreiutzu000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 03.01.2013
In bugetul ala, si eu recomand tot OnePlus 6, pentru experienta de utilizare si calitatea telefonului. N-o sa ai probleme cu el, arata bine, interfata curata, dash charge, care ofera un avantaj foarte mare la incarcare.
Ar mai fi iPhone X second-hand, sau un Pixel 2 (camera este foarte buna).
Xiaomi iti displace, sau de ce n-ai alege? La ~2500 gasesti Mi Mix 2S, proaspat lansat.

#24
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010

View PostBylly00, on 31 mai 2018 - 17:07, said:

Eu nu inteleg de ce si-ar lua cineva in banii astia altceva decat un iphone. Dupa ce am folosit vreo 2 ani un samsung si un an iphone7 nu pot efectiv sa inteleg de ce mai exista alte telefoane pe piata. Inteleg daca ai un buget gen 500-600 de lei, dar la banii astia...

Nici eu nu pot intelege cum isi poate lua cineva iphone in banii astia, dar asta e alta treaba. Fiecare are gusturile/nevoile lui, nu trebuie sa incepi pe aici cu fite ca vai doamne, cu poti folosi un android cand aifon e peste toti. Iar Samsung pana la S7 facea telefoane slabe pe partea software, e oarecum de inteles.

#25
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010

View PostIrishRiver, on 31 mai 2018 - 17:06, said:

Daca am scris in titlu 3 000 lei maxim, 3 000 ramane Posted Image.
Are cineva de aici OP6?
Dar pe topicul dedicat OnePlus 6 ai intrat? Eu zic ca camera lui OP6 este destul de ok, camera perfecta nu vei gasi....am vazut destule nemultumiri la camera foto pe topicul dedicat Huawei 20 Pro.

#26
sound_expert

sound_expert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 26.05.2018

View Postsilviu03, on 31 mai 2018 - 16:13, said:

...am iphone ...

...si inele si lanturi de aur,un mertan in care duduie manelele...
Nu ma impresioneaza catusi de putin ca ai iPhone...daca ai un produs Apple te face un guru tech in domeniul microelectronicii (a se citii celulare si ce le compun) ?

#27
IrishRiver

IrishRiver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 30.01.2014
Am dat deja comanda

1) Mirror Black 8GB RAM + 128GB Storage
2) OnePlus 6 Bumper Case Nylon (Black)
3) OnePlus 6 3D Tempered Glass Screen Protector Black

579.90 euro

#28
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Domnule sound_expert,ca vad ca tu te crezi expert,m ai acuzat de faptul ca sunt fanboy OP,daca nu realizezi ce vorbesti,macar stai in banca ta ca vorbesti numai prostii!
As fi vrut sa am si inele si lanturi,ba chiar si un mertan cum ii spui tu,scoteam bani frumosi pe ele...
Daca ai complexe refuleaza in alta parte,dar nu mai da sfaturi legate de telefoane,ramai pe sound ;)

Edited by silviu03, 31 May 2018 - 19:17.


#29
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,263
  • Înscris: 06.01.2007
Cel mai scump obiect al meu de prin casa e ACul pe care am dat vreo 3500lei acum 5 ani.
Pentru mine, sa dau 3000lei pe un telefon mi se pare ireal. Daca as castiga de la 3000 coco in sus eu, si inca pe-atat nevasta ... poate ca as da.
Sunt totusi 3000lei... eu zic ca banii astia merita un pic de respect.

#30
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Recomand Samsung, orice ce model se incadreaza in buget, probabil S8.
Pe locul 2 ar fi Huawei, au specificatii bune pe hartie si in bugetul asta are componente de Samsung (mai ales ecran). Pacat de soft ca e plin de buguri, asa ca tot mai bine un Samsung.
Ideal ar fi Huawei cu componente Samsung, cu android Samsung si pret de Huawei.

Edited by Kroghy, 31 May 2018 - 19:26.


#31
IrishRiver

IrishRiver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 30.01.2014
Probabil pentru ca nu castigi sume mai mari de 3 000/ 4 000 lei pe luna.
Banii vin si se duc si cam atat, restul intelegi tu.

#32
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Fiecare dintre noi are mici slabiciuni,am prieteni care baga mii de lei in calculatoare de gaming,altii in haine,altii in telefoane,iar cel mai inportant este cat castiga fiecare ...
Eu n as da 3500 de lei pe un AC oricat as castiga :)
Kroghy mai exista si alte companii care produc telefoane,nu doar samsung si huawei.

Edited by silviu03, 31 May 2018 - 19:34.


#33
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Abia ce a aparut, nu cred ca il are cineva. Din ce am vazut la reviewuri OP6 nu are camera slaba si inca nu e ultima versiune de soft pt camera, au zis ca vor veni cu update, oricum si acuma face poze foarte ok din cate am vazut, nu stiu ce asteptari aveti unii. Nu va mai luati dupa DOX si altii... ca huawei baga multa vrajeala si marketing, la fel cum au tepuit cu P9 cand au facut poze cu DSLR. P20 Pro abia era lansat pe scena si cei de la dox deja l-au pus pe locul 1. Nu exista cel mai bun telefon la camera, fiecare se va descurca mai bine in anumite conditii. Cea mai buna camera foto este din cate am observat pe google pixel 2 (XL) , iar sony cu xz2 si xz2 premium a facut o surpriza foarte placuta. Iphone X, s9, s9+ , huawei mate 10 pro, p20, p20 pro la fel au camere foarte bune. Orice ati alege o sa fiti multumiti, totul tine de gusturi.

Am avut: samsung, sony, blackberry, iphone, lg, htc si toate erau ok in felul lor / raportat la pret.

#34
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010

View PostKroghy, on 31 mai 2018 - 19:25, said:

Recomand Samsung, orice ce model se incadreaza in buget, probabil S8.
Pe locul 2 ar fi Huawei, au specificatii bune pe hartie si in bugetul asta are componente de Samsung (mai ales ecran). Pacat de soft ca e plin de buguri, asa ca tot mai bine un Samsung.
Ideal ar fi Huawei cu componente Samsung, cu android Samsung si pret de Huawei.
Iar incepi cu recomandari fara sens?
Omul deja a dat comanda pt OnePlus....nu stiu de ce mai recomanzi....
Si asa cum zic colegii de forum....exista si alte marci in afara de Samsung si Huawei.
@IrishRiver
Ai luat o decizie foarte buna. In curand te voi urma tot cu OP6. Raport pret/calitate excelent, iar la partea de poze vei vedea ca telefonul face poze destul de bune. M-am uitat destul pe net si mi-am format o parere.

#35
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostIrishRiver, on 31 mai 2018 - 19:26, said:

Probabil pentru ca nu castigi sume mai mari de 3 000/ 4 000 lei pe luna.
Circa 2.500.000 de romani inca primesc minimu' pe economie...

Edited by YourFan, 31 May 2018 - 20:52.


#36
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
Frate nu inteleg ce tot ridicati atat de mult in slavi OnePlus... sunt bune, da, dar ce preturi se practica in Romania, Huawei Mate 10 Pro si Moto Z2 Force, mai ales al doilea, sunt deal-uri mai bune.

Edited by TrafalgarLaw, 01 June 2018 - 22:52.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate