Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Alternativa FREE la Windows Movie Maker

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
UltraDD

UltraDD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 13.04.2018
Avand in vedere ca pe data de 2 iunie mama mea schimba prefixul, m-am gandit sa ii fac un filmulet. Din pacate insa, Windows Movie Maker, nu mai merge. Da o eroare si se inchide. As vrea un program similar.
Vor fi vreo 50 de poze iar ca fundal, melodia "La multi ani" de la Directia 5. Vreau un singur efect. O poza sa se apropie, urmatoarea sa se departeze. Si tot asa. Iar la finalul clipului, sa scrie pe ecran "Te iubim".
Nu vreau sa fiu nesimtit si sa va rog pe voi sa imi faceti clipul, pot si singur. Doar sa-mi sugerati un program free mai usor de folosit deoarece mai sunt foarte putine zile si nu am timp sa invat.
Va multumesc.

#2
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
KDEnlive

#3
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostUltraDD, on 27 mai 2018 - 13:02, said:

Avand in vedere ca pe data de 2 iunie mama mea schimba prefixul, m-am gandit sa ii fac un filmulet. Din pacate insa, Windows Movie Maker, nu mai merge. Da o eroare si se inchide. As vrea un program similar.
Vor fi vreo 50 de poze iar ca fundal, melodia "La multi ani" de la Directia 5. Vreau un singur efect. O poza sa se apropie, urmatoarea sa se departeze. Si tot asa. Iar la finalul clipului, sa scrie pe ecran "Te iubim".
Nu vreau sa fiu nesimtit si sa va rog pe voi sa imi faceti clipul, pot si singur. Doar sa-mi sugerati un program free mai usor de folosit deoarece mai sunt foarte putine zile si nu am timp sa invat.
Va multumesc.
Uite aici o lista! Dar pentru ce iti trebuie (adica poze+audio) e de ajuns un program simplu de SildeShow (din astea gasesti o gramada), poti folosi chiar Power Point!.
Vad ca exista la download pe Softpedia CyberLink PowerDirector  versiunea GIVEAWAY, cred ca e mai mult decat suficient pentru ce iti trebuie tie!

Edited by stlk, 27 May 2018 - 13:39.


#4
UltraDD

UltraDD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 13.04.2018
Am incercat OpenShot, Shotcut si KDENlive. Nu ma descurc cu niciunul. Cel mai departe am ajuns cu OpenShot. Am introdus pozele si melodia in timeline, dar nu stiu cum sa fac ca melodia sa mearga pe background.

#5
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Hmmm, pai, dupa ce ai pus melodia pe timeline (adica track)... cam aia e, nu mai trebuei sa faci nimic.
Daca nu auzi melodia la preview (adica in program) ai incercat Render ?
Daca nu se aude nici acolo, vezi sa nu fie Mute la trackul respectiv.
Uite aici 5 programe gratis, nici nu mai stiu care mai e valabil: http://queen-soft.bl...-format_15.html

#6
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostUltraDD, on 27 mai 2018 - 13:39, said:

Am incercat OpenShot, Shotcut si KDENlive. Nu ma descurc cu niciunul. Cel mai departe am ajuns cu OpenShot. Am introdus pozele si melodia in timeline, dar nu stiu cum sa fac ca melodia sa mearga pe background.
Ti-am dat link catre  CyberLink PowerDirector GIVEAWAY.  L-ai incercat?  (Ala o sa-ti trebuiasca si cand vrei sa faci lucruri mai complicate, editare video etc)

Edited by stlk, 27 May 2018 - 13:57.


#7
UltraDD

UltraDD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 13.04.2018
Ala nu e free. Si oricum, eu vreau un programel mic si usor de folosit cu care sa imi fac treaba.

#8
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View PostUltraDD, on 27 mai 2018 - 13:39, said:

Nu ma descurc cu niciunul.
Fix la fel functioneaza toate :). Tragi pozele in timeline, alegi cat timp sa fie afisata fiecare, alegi tranzitiile intre ele, pe track-ul audio pui melodia, etc.

#9
UltraDD

UltraDD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 13.04.2018
Gata. Acuma imi da aceeasi eroare ca Windows Movie Maker.

Attached File  Runtime.PNG   9.27K   33 downloads

Edited by UltraDD, 27 May 2018 - 14:11.


#10
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostUltraDD, on 27 mai 2018 - 14:11, said:

Gata. Acuma imi da aceeasi eroare ca Windows Movie Maker.
Attachment Runtime.PNG
Mai exista si alte programe care iti dau astfel de erori? Eu am Windows 7 si prin nu stiu ce metode supranaturale am sters Net framework 3.5 (de obicei ala nu reusesti sa-l dezinstalezi si nici sa-l mai instalezi daca nu il ai) iar din cauza lipsei acestuia nu functiona o gramada de softuri! Deci e posibil sa ai Net framework lipsa si de aceea nu functioneaza. Eu nu am reusit atunci sa-l reinstalez (fiindca el vine preinstalat de windows) si a trebuit sa reinstalez windowsul ca altfel ma loveam mai mereu de erori la o gramada de programe). Ce windows ai?  intra la Control Panel\All Control Panel Items\Programs and Features apoi intra la Turn Features Windows features on or off si vezi Net framework e bifat!
Cat despre   CyberLink PowerDirector  varianta GIVEAWAY are tot  licenta gratuita!
Ca sa nu mai pierzi timpul cu alte softuri care dau erori sau care nu te pricepi sa le folosesti cauta siteuri, unde poti face un SildeShow, gratuit sunt destule  (scrie SildeShow maker online free pe Google)

Edited by stlk, 27 May 2018 - 14:43.


#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Recomand ProShow Gold.

#12
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,100
  • Înscris: 24.05.2009
https://www.microsof...ails.aspx?id=21

Daca nu il ai instalat,ia-l de aici, vezi apoi daca iti va merge inclusiv movie maker.

#13
UltraDD

UltraDD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 13.04.2018

View Poststlk, on 27 mai 2018 - 14:21, said:

Mai exista si alte programe care iti dau astfel de erori? Eu am Windows 7 si prin nu stiu ce metode supranaturale am sters Net framework 3.5 (de obicei ala nu reusesti sa-l dezinstalezi si nici sa-l mai instalezi daca nu il ai) iar din cauza lipsei acestuia nu functiona o gramada de softuri! Deci e posibil sa ai Net framework lipsa si de aceea nu functioneaza. Eu nu am reusit atunci sa-l reinstalez (fiindca el vine preinstalat de windows) si a trebuit sa reinstalez windowsul ca altfel ma loveam mai mereu de erori la o gramada de programe). Ce windows ai?  intra la Control Panel\All Control Panel Items\Programs and Features apoi intra la Turn Features Windows features on or off si vezi Net framework e bifat!
Cat despre   CyberLink PowerDirector  varianta GIVEAWAY are tot  licenta gratuita!
Ca sa nu mai pierzi timpul cu alte softuri care dau erori sau care nu te pricepi sa le folosesti cauta siteuri, unde poti face un SildeShow, gratuit sunt destule  (scrie SildeShow maker online free pe Google)
Da. Era bifat NET FRameworks 3.5. L-am debifat acum. Dar am lasat versiunea 4.5 bifata. E bine?

#14
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostUltraDD, on 27 mai 2018 - 14:49, said:

Da. Era bifat NET FRameworks 3.5. L-am debifat acum. Dar am lasat versiunea 4.5 bifata. E bine?
Vezi ca tu faci altceva, fata de ce spun eu! Eu am spus sa te uiti daca e bifat si nu sa-l debifezi! (bifeaza-l cum a fost inainte trebuie sa fie bifat intotdeauna). Fa-ti Slide Show online cu Adobe Spark's
cand incepi o sa-ti arate si un video cum se foloseste (tutorial).

#15
UltraDD

UltraDD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 13.04.2018
Mersi de sfat, dar eu nu vreau slide show. Eu vreau videoclip.

#16
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Of..., slideshow, adica videoclip facut din poze.
Am inteles toti ca vrei in format video.
Tu credeai ca-ti recomandam slideshow adica Powerpoint sau ceva similar ?
Eu ti-am dat 5 programe, te-ai uitat pe ele ?

#17
UltraDD

UltraDD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 13.04.2018
Eu vreau ceva free. Ce mama naibii, vorbesc in chineza? Posted Image Posted Image

#18
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,239
  • Înscris: 24.02.2007
E pentru chestii mai serioase, dar s-ar putea sa te multumeasca. Are varianta free

https://www.blackmag...davinciresolve/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate