Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

OFICIAL: Fara taxa de reziliere la Vodafone

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View PostKroghy, on 26 mai 2018 - 17:56, said:

Una e ce scrie, alta e ce se aplica. In mod real eu nu pot rezilia contractul de internet fix cu RDS desi nu am beneficiat de nimic. Ca sa inchid abonamentul de internet fix mi se cer 100 ron la RDS.
ANPC sau instanta de judecata ce zice?

#20
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postandreic, on 26 mai 2018 - 19:04, said:

Un operator trebuie sa munceasca din greu sa tasteze datele tale in aplicatie si sa dea un enter... dupa aia unu trebuie sa verifice si sa dea ok-ul :)

Taxa de activare = Comision analiza dosar la banca

#21
marianculturistul

marianculturistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 09.09.2005
cel mai mult ma deranjeaza ca nu au justificat suma de 77 ron pe factura si nu au trecut reducerile cu minus pe facturile anterioare. normal trebuia evidentiata reducerea,

#22
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Intrebare, pentru un contract de telefonie Vodafone mai vechi, care contine aceste clauze, care nu a beneficiat de telefon, se poate porta direct fara alte formalitati in conditiile actuale, fara pericolul de a te pomeni cu taxa de reziliere? Mai sunt cateva luni din asa zisa perioada contractuala.

Edited by brasoveanul, 31 May 2018 - 12:24.


#23
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Poti porta fara griji din doua motive:

1. In notificarea de pe site se spune ca acele clauze sunt eliminate si daca se gasesc in contractul aflat in executare.

2. Chiar daca nu ar exista acea notificare care sa elimine clauzele, acestea erau oricum ilegale din motivele aratate aici.

#24
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Iti multumesc si aici pentru explicatii. De asemenea, as dori sa spun si public ca, asa ca din greseala, m-as astepta sa ma pomenesc cu o taxa de reziliere in prima factura dupa o posibila portare, greseala care, dupa multe staruinte si nervi consumati, ar putea fi corectata. Este atat de tipic Vodafone...

#25
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Ca sa stiti si voi cum se pun problemele la Vodafone, probabil ca si la altii, am intrebat "de chestie", sa vad ce spun, la suport, daca in urma sentintei definitive se mai percep taxele respective in cazul in care un client existent doreste sa plece. Raspunsul a fost asa cum m-am asteptat, si anume, sigur ca da, contractele lor sunt impecabile, nici macar nu se refera sentinta la prevederile aflate in contractele in derulare, deci taxele se percep in continuare fie ca omul a luat telefon, fie ca nu a luat. :) Cica aceasta este o modalitate deschisa si eficienta de a comunica cu clientul, mai bine nu ar fi zis nimic.

#26
_DAD_

_DAD_

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.06.2018
Ca o concluzie : a "reziliat" cineva contractul cu VDF fara sa plateasca vreo taxa ?

#27
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,356
  • Înscris: 03.04.2004

View Postbrasoveanul, on 01 iunie 2018 - 14:35, said:

Iti multumesc si aici pentru explicatii. De asemenea, as dori sa spun si public ca, asa ca din greseala, m-as astepta sa ma pomenesc cu o taxa de reziliere in prima factura dupa o posibila portare, greseala care, dupa multe staruinte si nervi consumati, ar putea fi corectata. Este atat de tipic Vodafone...
Vezi ca au 'prostul' obicei sa nu te factureze imediat dupa ce ai portat la alt operator, mie mi-au facturat dupa aproximativ 3 luni si trimis deja la recuperatori datoria (care m-au si contactat pentru rezolvare amiabila) neavand macar bunul simt sa ma sune direct sau sa imi trimita ceva pe mail (unde de altfel eram instiintat de fiecare data cand se emitea o factura).
Partea mai urata dinspre ei a fost ca la o luna dupa ce ma portasem m-am dus direct la un Vodafone Shop (2 luni la rand ca sa fiu sigur si sa platesc daca m-au taxat) sa ma verifice dupa CNP/numar de telefon si sa imi spuna daca am sau nu vreo datorie ca taxa de reziliere in avans sau cum s-o mai fi numind si cu stupoare de fiecare data mi-au spus ca nu apar in sistem cu nimic, iar a 3-a luna ca sa ma trezesc cu recuperatorii pe cap.
Deci da, sunt varza si foarte neprofesionisti la capitolul asta, cine vrea sa se porteze pe baza comunicatului de pe site/My Vodafone sa se astepte la surprize genul de mai sus deoarece chiar dreptatea in mana ei vor merge la bluf sperand ca omul va plati (daca se ajunge si la recuperatori) si va inchide gura. P'orma incepe show-ul cu ANPC-ul care ar trebui sa rezolve problema, dar timp pierdut si nervi de asemenea.
Ca sa fiu fairplay, nici la Orange nu mi-e rusine cu atitudinea (nu dpdv al rezilierii ci al 'mancatorilor de rahat' in fata pe diferite situatii pe care le-am avut); nici un operator nu e 'curat', pana la urma 'it's just business'

Edited by emanu900, 05 June 2018 - 15:18.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate