Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Vampiri energetici

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#55
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Posttico18, on 26 mai 2018 - 16:14, said:

CaND n-o mai fi ai sa regreti vorbele alea. Ai hormonii tineretzii in tine si crezi ca toti sunt fraieri numai tu esti valabil. Cand ai sa te lovesti de greutatile vietii, s-ar putea sa fii mai... citez de la tine... "inutil" ca el in fata baiatului tau (cand o sa ai). Mai mult ca sigur te-a pus sa inveti sau te-a trimis la munca iar tie aceste 2 functii iti sunt complet "inutile"

el e chiar inutil, n-am intalnit o persoana ca el..traieste in imaginatia lui:)..se crede ceea ce nu e...e un om cu probleme (prea multe vicii) mereu a fost asa:)... in fine, eu am apartamentul meu, el nu a facut nimic:)..dar chiar nimic in viata asta..a trait degeaba si vad ca incepe sa realizeze acest lucru:)..i-am spus din liceu treaba asta si a ajuns la cuvintele mele:) - nu i-am mai spus  asta , dar banuiesc ca simte:)
Ce-i drept, am invatat multe de la el..ce sa nu fac:)..

Si e un nenorocit:)..mereu a fost pentru el:)..egoist:)..asta e, nu ne alegem parintii..eu am depasit momentul, cand am realizat ca nu se va schimba niciodata:|..nu am ce sa-i fac si il tratez ca atare.

Edited by jimi91, 26 May 2018 - 17:50.


#56
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Si de ce trebuie sa il judeci ? Poate a avut si el problemele lui, niste parinti care nu au putut sa faca mai multe  pentru el. Si nu stie sa isi arate emotiile, nu a avut ceva si isi traieste propria realitate. Nu e nimic gresit cu un om care nu si-a indeplinit visele, e normal ca acel om sa para un ratat si un nefolositor cand e jos la pamant.

#57
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,483
  • Înscris: 17.04.2014

View Postjimi91, on 26 mai 2018 - 17:38, said:

Ce-i drept, am invatat multe de la el..ce sa nu fac:)..

.
se pare ca esti realist. e bine ca vezi partea plina a paharului si  nu vrei sa repeti greselile lui.  incearca doar sa nu ai resentimente sau elibereaza-te de ele.
atat a putut ...lasa-l in universul lui. ajuta-l cu ce poti daca are nevoie de ceva, dar in rest nu-i permite sa-ti afecteze viata nociv.
daca nu locuiti impreuna va fi totul mai simplu.

Edited by GRATEFUL, 26 May 2018 - 18:09.


#58
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Daca nici de la fiisu nu primeste afectiune si il ajuta sa treaca peste ceva, inseamna ca fiisu nu e nimic mai mult decat un 0 care nu merita parinti. Cu bune cu rele generatia lu ceasca a fost si va ramane cu sechele si cu propriile trairi si dezamagiri, si tata regreta ca nu a fugit cu prietenul lui din tara cand a avut momentul, dar cand a vazut ca si eu si fratimiu ne-am ajuns, si avem bani apartament el are si copii, nu mai regreta asa mult.  Generatia lui ceasca a avut vise zdrobite, si tu nu te-ai gandit la asta, si multi de atunci acum sunt niste "ratati" eu ii mai numesc si victime colaterale.

Edited by alex14dlk, 26 May 2018 - 18:06.


#59
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postalex14dlk, on 26 mai 2018 - 18:02, said:

Si de ce trebuie sa il judeci ? Poate a avut si el problemele lui, niste parinti care nu au putut sa faca mai multe  pentru el. Si nu stie sa isi arate emotiile, nu a avut ceva si isi traieste propria realitate. Nu e nimic gresit cu un om care nu si-a indeplinit visele, e normal ca acel om sa para un ratat si un nefolositor cand e jos la pamant.

nu am cum sa nu-l judec:)...dar nu la un mod pe care il insinuezi..eu am realizat ca e un cu probleme si il tratez ca atare..pe masura ce inaintez in varsta, realizez ca asta nu e o scuza pentru el, pentru actiunile lui..e o scuza pentru mine..  e asa pentru ca are probleme:) L-am detestat, acum nu-l mai urasc, ma consuma prea mult..dar observ ca ma surprinde mereu:))..chiar e un nenorocit:)..a mintit toata viata lui:)...

Il tratez exact asa cum e..ca pe un om care nu a facut nimic in viata asta:)...asta e:)

View PostGRATEFUL, on 26 mai 2018 - 18:04, said:

se pare ca esti realist. e bine ca vezi partea plina a paharului si  nu vrei sa repeti greselile lui.

am ajuns la concluzia ca avem parinti pentru a invata din greselile lor:))

#60
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
"Il tratez exact asa cum e..ca pe un om care nu a facut nimic in viata asta:)...asta e:)" si ce ai fi vrut sa faca? Sa se duca in america sa fie un Bill Gates ? Nu a putut asta e, oricum cand o sa ajungi la 80 de ani, o sa realizezi ca n-ai facut nimic cu viata ta. Cum nu a facut nimeni. Singuru lucru pe care il faci bine in viata asta e sa stai cu familia, ei nu se cumpara cu milioanele dupa ce mor.

#61
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postalex14dlk, on 26 mai 2018 - 18:05, said:

Daca nici de la fiisu nu primeste afectiune si il ajuta sa treaca peste ceva, inseamna ca fiisu nu e nimic mai mult decat un 0 care nu merita parinti. Cu bune cu rele generatia lu ceasca a fost si va ramane cu sechele si cu propriile trairi si dezamagiri, si tata regreta ca nu a fugit cu prietenul lui din tara cand a avut momentul, dar cand a vazut ca si eu si fratimiu ne-am ajuns, si avem bani apartament el are si copii, nu mai regreta asa mult.  Generatia lui ceasca a avut vise zdrobite, si tu nu te-ai gandit la asta, si multi de atunci acum sunt niste "ratati" eu ii mai numesc si victime colaterale.

Chestia e ca, am incercat..chiar am incercat..si nu odata..de n ori...dar, cand am vazut, ca e egoist, cand am realizat anumite lucruri despre el, cum gandeste..nu merita nimic din partea mea..dar nimic. trebuie sa intelegi ca am sentimentele astea de 10 ani de zile, mai bine chiar..si mereu mi-am spus..poate gresesc:)... aparent nu am gresit... asa e omul..inutil:|

#62
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,483
  • Înscris: 17.04.2014

View Postjimi91, on 26 mai 2018 - 18:08, said:


L-am detestat, acum nu-l mai urasc, ma consuma prea mult..
asta este foarte bine. in fond daca ti-ai catigat deja independenta fata de parinti nici nu mai trebuie sa ai mari asteptari din partea lor (mai ales daca stii cine sunt si le intelegi limitarile)
neasteptand nimic, nu te vor dezamagi ca nu-ti ofera...
cel mai bine este sa inveti sa te bazezi pe tine.

Quote


Il tratez exact asa cum e..ca pe un om care nu a facut nimic in viata asta:)...asta e:)
ca sa ai liniste va trebui sa inveti sa nu-l mai judeci. stiu, este greu, fiidca nu poti sa afirmi ca nu a influentat intr-un mod sau altul viata ta de pana acuma..

Quote


am ajuns la concluzia ca avem parinti pentru a invata din greselile lor:))
vezi, ti-a facut un bine?! :)

#63
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

View Postgumball3000, on 26 mai 2018 - 16:27, said:

Hai sa ne scoatem capul putin din fund si sa ne uitam ce monstri a nascut comunismul.
Cati batrani ati vazut pe la noi care sa stie sa lege corect doua vorbe sau sa se faca placuti prin modul de a vorbi, fara sa aiba resting bitch face?
Destui. Da' aia e, că eu n-am capu-n fund. Posted Image
Vezi mai bine ce monștri a născut "democrația". Îi vezi live: corupție, analfabetism mai ceva ca pe vremea aia, societate scindată (dacă poate fi numită societate), lipsă de respect pentru orice, egocentrism, incultură, violență etc. etc. Frustrarea asta... aruncăm vina pe comunism, fiindcă sunttem impotenți ca cetățeni.
Ce crezi, pe-afară respectul se oferă după nr. de clase? Și fiindcă tot arunci cu noroi, bătrânii ăia așa proști, dar destul de bine ghidați, au clădit o țară la vremea lor, aștia de-acum ce-au făcut? Îți spun eu: au distrus-o. Posted Image

Edited by ursamajor, 26 May 2018 - 18:31.


#64
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015
Cum rămâne cu vampirii energetici ???


:P

#65
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View PostPloiesteanul2015, on 26 mai 2018 - 15:38, said:

Vi s-a întâmplat şi vouă să fiţi "umpluţi" de negativism de câte unul care e convins că problemele lui financiare, comportamentale, sociale şi de sănătate sunt mai grave şi mai acute decât ale tale şi tu TREBUIE să-l asculţi şi să-i preiei o parte din "suferinţa" lui !?!?

Cum reuşiţi să vă reinstauraţi echilibrul şi pozitivismul, după o discuţie (chiar şi telefonic), cu un astfel de vmpir energetic !?!?
Ba chiar mi s-a intamplat...numai ca nu se numesc vampiri energetici... ci se numesc persoane incredibil de proaste, agresive si obositoare pentru orice om normal.... ar merita...multe ....astfel de persoane

View Postjimi91, on 26 mai 2018 - 17:38, said:

el e chiar inutil, n-am intalnit o persoana ca el..traieste in imaginatia lui:)..se crede ceea ce nu e...e un om cu probleme (prea multe vicii) mereu a fost asa:)... in fine, eu am apartamentul meu, el nu a facut nimic:)..dar chiar nimic in viata asta..a trait degeaba si vad ca incepe sa realizeze acest lucru:)..i-am spus din liceu treaba asta si a ajuns la cuvintele mele:) - nu i-am mai spus  asta , dar banuiesc ca simte:)
Ce-i drept, am invatat multe de la el..ce sa nu fac:)..

Si e un nenorocit:)..mereu a fost pentru el:)..egoist:)..asta e, nu ne alegem parintii..eu am depasit momentul, cand am realizat ca nu se va schimba niciodata:|..nu am ce sa-i fac si il tratez ca atare.
Poate e din ala care a vorbit cu oameni imaginari Posted Image

View Posttico18, on 26 mai 2018 - 16:12, said:

Cel mai mare vampir energetic este nevastamea si pe locul 2 soacramea, vorba lu' Mihai Voropchievici "cum e masa e si fiisa" Posted Image
voro-cum-naiba il cheama pe ala e o nulitate promovata de halena3 ca sa aiba audienta.....

View Posttico18, on 26 mai 2018 - 16:14, said:

CaND n-o mai fi ai sa regreti vorbele alea. Ai hormonii tineretzii in tine si crezi ca toti sunt fraieri numai tu esti valabil. Cand ai sa te lovesti de greutatile vietii, s-ar putea sa fii mai... citez de la tine... "inutil" ca el in fata baiatului tau (cand o sa ai). Mai mult ca sigur te-a pus sa inveti sau te-a trimis la munca iar tie aceste 2 functii iti sunt complet "inutile"
Fraier? Poate taicasau e vreun agresiv cu care n-ai ce vorbi civilizat.....se  mai intampla.....sunt destui din astia extrem de nepoliticosi...cu care nu ai ce vorbi ....pentru ca singura lor preocupare e sa se certe si sa se ia de altii sa arate cat de tari sunt ei. De obicei isi gasesc dintre astia mai timizi si civilizati sa se scoata pe sine in evidenta

View Postursamajor, on 26 mai 2018 - 16:23, said:


Toate țările civilizate își apreciază seniorii (apropo, nu le spun bătrâni, vârstnici etc.). La noi mai apar doar prin proverbe: cine n-are bătrâni, să-și cumpere! La ce să te aștepți în România cu gândiri ca ale specimenului de față? Și dacă despre părinți vorbește așa, dați-vă seama ce empatie are pentru ceilalți.
Mai ales tari civilizate in zona estica unde tineretul e tinut din scurt si blamat. Pai pe la americani poti sa mergi si in cap, vorba aia si nimeni nu comenteaza nimic. Si cu toate astea i-au batut pe rusi in razboiul rece. sic sic , uite ca se poate cu o populatie libera sa produci mai bine si mai eficient decat za dictatura ruseasca.

View PostPloiesteanul2015, on 26 mai 2018 - 16:35, said:



Tata are 85 de ani şi mă bucur de elPosted Image chiar dacă o ia de multe ori pe arătură. E singutul bărbat pe care-l ştiu de când m-am născutPosted Image
N-ai decat sa il lasi asa....stii ce, cine e obisnuit intr-un fel asa va fi toata viata....tocmai de aia cand vad pe vreunii ca sunt ruinati si vai de ei nu imi pasa...vorba unora , in viata asta traiesti exact cum alegi.... intre timp , eu care am tras mereu sa ma feresc de necazuri ,sa nu beau si sa nu exagerez poate o sa ajung mai bine. Deocamdata nu e prea bine pentru mine dar lucrez intens la a schimba lucrurile ...vreau sa ma umplu de energie si sa schimb ce a fost pana acum...

#66
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View Postkarax, on 26 mai 2018 - 18:45, said:

...vreau sa ma umplu de energie si sa schimb ce a fost pana acum...

În bine sau în rău ???????

Posted Image

Edited by _-_, 26 May 2018 - 19:48.
Regulament general, pct. 3, lit. d + Regulament arie , pct. 1, lit. d.


#67
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostPloiesteanul2015, on 26 mai 2018 - 18:51, said:


În bine sau în rău ???????

Posted Image

nu mai da like la toti "fraierii", da-mi doar mie:)))

#68
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015

View Postjimi91, on 26 mai 2018 - 18:53, said:


nu mai da like la toti "fraierii", da-mi doar mie:)))


Gata şefu' se rezolvă :)

#69
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View PostPloiesteanul2015, on 26 mai 2018 - 18:51, said:

În bine sau în rău ???????

Posted Image
Bine sper

View Postjimi91, on 26 mai 2018 - 18:53, said:


nu mai da like la toti "fraierii", da-mi doar mie:)))
Mersi...nu sunt fraier....cam asta ai zis cu ghilimelele alea...

#70
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Va rog sa va reamintiti ca sunteti pe aria "Parapsihologie", nu pe "Life & Entertainment"!
Deja ati exagerat prin comentarii care nu au legatura cu specificul ariei si totul are o limita...

#71
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015
Revenind on topic :)  cum vă reechilibraţi ????

#72
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostPloiesteanul2015, on 26 mai 2018 - 20:47, said:

Revenind on topic Posted Image  cum vă reechilibraţi ????

gasesti si tu pe cineva pe care sa-l sugi de energie:)..nu glumesc:|

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate