Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Diferente Intre Amplificatoare

- - - - -
  • Please log in to reply
183 replies to this topic

#181
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,665
  • Înscris: 24.10.2015

View PostNotsure, on 28 martie 2021 - 11:35, said:

Ma refer ca nu e data in sensul ca nu o baga in specificatii pe net, probabil din cauza ca nu s-au vandut separat si nu conteaza decat la imperecherea cu un alt amp.
Oricum, intre 20W si 50W sunt doar 4dB, iar pe de alta parte, boxele alea nu par destul de robuste incat sa apuci sa vezi diferenta aia de 4dB intre amp-uri, probabil incep sa se auda atroce inainte de asta. Wooferele pe vremea aia se bazau mult mai mult pe diametru decat pe excursie, deci probabil ca wooferul ala de 16cm isi atinge limita extrem de rapid. Multe boxe de raft actuale cu woofere de 16cm produc bass-ul pe care inainte il produceau ligheane de 30cm. Poate nu la volum maxim identic, dar pe aproape.

Am doua boxe panasonic de la o combina din 2003. Wooferele redau basul si mediile dar strict pe partea de bas rup. Au excursie foarte buna si doi magneti. Un woofer din ala e mult mai greu decat wooferul de bas din boxa triangle.

De aia cu boxe pe trei cu woofer dedicat de bas nu mai zic.

#182
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Eu ma refeream la boxele mai mici si mai vechi, nu la cele cu plasticaraie pe ele, mai mari. Alea mici par din era dinaintea modei cu combinele sau pe la inceputul ei. Ma pot insela, dar wooferul ala chiar nu pare sa ofere prea mult, pentru ca am vazut modele asemanatoare.

Cele mari probabil s-au vandut si separat, dar sunt facute sa se asorteze cu unitatile lor de combina si au fost vandute si in sisteme. Scrie ca are 3 difuzoare, dar eu prin grila intrezaresc doar 2, iar poze fara grila nu-s.

Vinciun, stiu de combina ta magnifica...te lauzi cu ea mereu.

Edited by Notsure, 28 March 2021 - 13:52.


#183
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,665
  • Înscris: 24.10.2015

View PostNotsure, on 28 martie 2021 - 13:51, said:


Vinciun, stiu de combina ta magnifica...te lauzi cu ea mereu.
De care stii ca am doua ?

#184
adip2009

adip2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 17.09.2009

View Postadip2009, on 27 martie 2021 - 19:01, said:

Am spus, il conectez prin cablu la laptop ca prin bluetooth nu merge. Win 7 nu instaleaza driverele cum trebuie.
Prin bluetooth conectat la telefon merge.

Am reusit sa iau semnalul de la laptop si wireless. Am gasit programul SoundWire. Cu softul asta poti asculta si de pe PC. Deci PC > telefon [wi-fi amandoua] > bt chinezarie > boxe

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate