Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Candidoza urgentt!

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1
mihaela23456

mihaela23456

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.05.2018
Buna seara! Apelez la ajutorul dumneavoastra pentru ca am nevoie de un raspuns mai am?nun?it. In urma cu aproximativ o lun? am avut mânc?rimi la nivelul vaginului, scurgeri anormale si arsuri dupa urinare. Am constat ca este o infec?ie cu candida si am incercat sa folosesc remedii naturiste, crezând c? pot combate aceast? infec?ie deoarece aveam simptome suportabile. Acestea s au ameliorat, dar la primul contact sexual, a doua zi au reaparut. De data aceasta, folosesc ovule Canesten Gyn si de asemenea o crema Canesten. Momentan partenerul meu nu are niciun simptom si a trecut o saptamana de la contactul sexual. Tin sa mentionez ca am luat ?i Uractiv, iar usturimile au disparut. Ma confrunt doar cu mânc?rimi, nu foarte puternice atunci cand port haine mai strâmte si scurgeri anormale doar dimineata. Ce ma sf?tui?i s? fac in continuare? Partenerul meu poate sa aiba aceast? infectie? Multumesc anticipat

#2
berila_mz

berila_mz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 08.07.2009
Du-te la un doctor.

Nu cauta tratamente pe forumuri/softpedia !!!

#3
mihaela23456

mihaela23456

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.05.2018
Doctorul mi a dat tratamentul cu ovule. Dar nu mi a spus nimic in legatura cu partenerul.

#4
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Sa mergi la ginecologie sau dermatologie...candida e pacatoasa rau poti sa faci tratament si doi tre ani pana scapi de ea

View Postmihaela23456, on 20 mai 2018 - 12:17, said:

Doctorul mi a dat tratamentul cu ovule. Dar nu mi a spus nimic in legatura cu partenerul.
Vezi ca daca se infecteaza si el si tu o sa te vindeci o vei luat iar de la el...
Daca stii ca ai candida de ce o mai faci cu el pana nu te vindeci?
Unii sunteti cam inconstienti si dupa aia va plangeti pe aici

Edited by I2O, 20 May 2018 - 12:19.


#5
mihaela23456

mihaela23456

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.05.2018
Doctorul mi a dat tratamentul cu ovule. Dar nu mi a spus nimic in legatura cu partenerul.

#6
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Nu e un doctor bun!

#7
mihaela23456

mihaela23456

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.05.2018
Am avut contact sexual deoarece am crezut ca am scapat de ea. Multumesc pentru ajutor.

#8
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postmihaela23456, on 20 mai 2018 - 12:24, said:

Am avut contact sexual deoarece am crezut ca am scapat de ea. Multumesc pentru ajutor.
Acuma vezi ai grija sa nu te apuci sa-i faci orale ca poate te trezesti si in gura cu candida...

#9
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 27.01.2016
Evident ca partenerul tau are boala si cata vreme nu va tratati amandoi o sa v-o transmiteti reciproc la nesfarsit.
Normal rebuie tratament amandoi si sex doar cu prezervativ cel putin doa saptamani, apoi in functie de rezultate.

Edited by Testosteron, 20 May 2018 - 12:28.


#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmihaela23456, on 20 mai 2018 - 12:17, said:

Doctorul mi a dat tratamentul cu ovule. Dar nu mi a spus nimic in legatura cu partenerul.
Si partenerul poate lua candida/poate fi purtator. Tratamentele de genul asta sunt de cuplu.

Edited by MembruAnonim, 20 May 2018 - 12:31.


#11
Rainwish

Rainwish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,146
  • Înscris: 18.06.2009
Tratamentul se face la ambii parteneri simultan cu antibiotice. Si intreaba-ti partenerul prin ce 'floricele' a mai umblat.

#12
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018

View PostI2O, on 20 mai 2018 - 12:26, said:

Acuma vezi ai grija sa nu te apuci sa-i faci orale ca poate te trezesti si in gura cu candida...
Posted Image esti de belea omule Posted Image)))

View PostTestosteron, on 20 mai 2018 - 12:27, said:

Evident ca partenerul tau are boala si cata vreme nu va tratati amandoi o sa v-o transmiteti reciproc la nesfarsit.
Normal rebuie tratament amandoi si sex doar cu prezervativ cel putin doa saptamani, apoi in functie de rezultate.
Asta-i din seria "nimfomana si cordacu" Posted Image)))

Edited by tico18, 20 May 2018 - 12:41.


#13
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostRainwish, on 20 mai 2018 - 12:31, said:

Tratamentul se face la ambii parteneri simultan cu antibiotice. Si intreaba-ti partenerul prin ce 'floricele' a mai umblat.
Ce antibiotice ma...ca de la antibiotice se intareste si mai tare candida,candida se trateaza cu antifungice

#14
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 27.01.2016
Mai dar iti dai seama ce doctor prost a fost ala daca i-a dat tratament doar ei si partenerului nu.....

#15
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Din cate stiu eu nizoral,intraconazol.ketoconazol din pacate nu se mai gasesc pe piata...deci e cam nasol cu tratarea candidei
fluconazolul si nistatina sunt singurele daca nu ma insel care se mai gasesc si flucovim(care din cate am auzit e subdozat)

View PostTestosteron, on 20 mai 2018 - 12:45, said:

Mai dar iti dai seama ce doctor prost a fost ala daca i-a dat tratament doar ei si partenerului nu.....
Normal era sa-i faca analiza sa stie exact la ce e sesibil ca sa-i dea exact ce antifungic trebuie
ps:acuma nu stim daca ea ia spus doctorului ca are partener...

Edited by I2O, 20 May 2018 - 12:49.


#16
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
N-aveti imunitate...

#17
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 27.01.2016

View PostI2O, on 20 mai 2018 - 12:47, said:

Normal era sa-i faca analiza sa stie exact la ce e sesibil ca sa-i dea exact ce antifungic trebuie
ps:acuma nu stim daca ea ia spus doctorului ca are partener...
Dar doctorul trebuia sa intrebe si in orice caz sa-i spuna sa faca sex doar cu prezervativ ca sa nu imbolaveasca pe altii, dar smeker doctorul daca o femeie imbolanveste si pe altii iti dai  seama ce coada se face la cabinetul lui

Edited by Testosteron, 20 May 2018 - 12:55.


#18
mihaela23456

mihaela23456

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.05.2018
M am dus la doctor imediat ce candidoza a reapărut în urma contactului sexual. I am spus ca partenerul meu nu are simptome, dar mi a dat crema Canesten pentru acesta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate