Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Candidoza urgentt!

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postmihaela23456, on 20 mai 2018 - 12:13, said:

Buna seara! Apelez la ajutorul dumneavoastra pentru ca am nevoie de un raspuns mai am?nun?it. In urma cu aproximativ o lun? am avut mânc?rimi la nivelul vaginului, scurgeri anormale si arsuri dupa urinare. Am constat ca este o infec?ie cu candida si am incercat sa folosesc remedii naturiste, crezând c? pot combate aceast? infec?ie deoarece aveam simptome suportabile. Acestea s au ameliorat, dar la primul contact sexual, a doua zi au reaparut. De data aceasta, folosesc ovule Canesten Gyn si de asemenea o crema Canesten. Momentan partenerul meu nu are niciun simptom si a trecut o saptamana de la contactul sexual. Tin sa mentionez ca am luat ?i Uractiv, iar usturimile au disparut. Ma confrunt doar cu mânc?rimi, nu foarte puternice atunci cand port haine mai strâmte si scurgeri anormale doar dimineata. Ce ma sf?tui?i s? fac in continuare? Partenerul meu poate sa aiba aceast? infectie? Multumesc anticipat
Lasa forumul si mergi la un medic BUN! altfel nu o sa scapi niciodata de asa ceva, ba mai mult poti ajunge la complicatii grave! Nu e musai sa trimiti si partenerul la medic (cu toate ca asa este bine) dar un doctor bun o sa-ti dea tratamentul adecvat tie si o sa spuna si ce tratament trebuie sa urmeze partenerul! Partenerul sa nu se culce pe o ureche, ca e posibil ca el  sa nu pateasca nimic (ci doar tu o sa suferi), arata-i doar imaginile ASTEA de pe Google si spune-i sa se mai gandeasca!

Edited by stlk, 20 May 2018 - 15:12.


#38
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,901
  • Înscris: 31.03.2003

View PostI2O, on 20 mai 2018 - 12:47, said:

Din cate stiu eu nizoral,intraconazol.ketoconazol din pacate nu se mai gasesc pe piata...deci e cam nasol cu tratarea candidei
fluconazolul si nistatina sunt singurele daca nu ma insel care se mai gasesc si flucovim(care din cate am auzit e subdozat)


Lasa nene medicamentele in pace...

#39
senxei

senxei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 04.07.2007
1. fa cum zice stlk, caci si tu si partenerul aveti aceeasi problema doar ca la el nu se manifesta, poate, cel putin deocamdata.
2. poarta lenjerie intima clasica, nu tanga - ata-n dos et co...
3. atentie la igiena intima, pe unde pui mina, cu ce te atingi, dezinfectare, etc...
4. evita contact sex o vreme cel putin pina stii ca tratamentul a avut roade si nu mai ai probleme. daca dupa ce reincepi apare iar e clar de unde e.
5. nu schimba partenerul ceva timp, daca e cazul, sau lasa-l de tot.
6. sa ne spui si noua daca s-a rezolvat si cum...
7. daca imi mai vine vre-o idee te anunt.

#40
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postoaspetele, on 20 mai 2018 - 15:33, said:

Lasa nene medicamentele in pace...
Se mai gasesc?
Hai ca tu esti farmacist si poti sa lamuresti situatia
Care mai sunt antifungicele de pe piata romaneasca?pentru ca sunt curios

View Postsenxei, on 20 mai 2018 - 15:34, said:

1. fa cum zice stlk, caci si tu si partenerul aveti aceeasi problema doar ca la el nu se manifesta, poate, cel putin deocamdata.
2. poarta lenjerie intima clasica, nu tanga - ata-n dos et co...
3. atentie la igiena intima, pe unde pui mina, cu ce te atingi, dezinfectare, etc...
4. evita contact sex o vreme cel putin pina stii ca tratamentul a avut roade si nu mai ai probleme. daca dupa ce reincepi apare iar e clar de unde e.
5. nu schimba partenerul ceva timp, daca e cazul, sau lasa-l de tot.
6. sa ne spui si noua daca s-a rezolvat si cum...
7. daca imi mai vine vre-o idee te anunt.
8.Chilotii spalati la 90 de grade si dupa uscare calcati cu fierul de calcat(asta recomanda medicul meu de familie,in caz de candide genitale si infectii urinare)

Edited by I2O, 20 May 2018 - 15:55.


#41
senxei

senxei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 04.07.2007

View PostI2O, on 20 mai 2018 - 15:54, said:

8.Chilotii spalati la 90 de grade si dupa uscare calcati cu fierul de calcat(asta recomanda medicul meu de familie,in caz de candide genitale si infectii urinare)
perfect corect! uitasem de asta, neaparat chilotii calcati cu fierul de calcat si evita spalarea si depozitarea chilotilor (purtati, sau gata spalati si calcati) cu alte haine.

#42
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,901
  • Înscris: 31.03.2003
Poi nizoral are ca substanta activa ketoconazol. Asta e retras
Alalalt e itraconazol.
Pe flucovim nu l-am testat sa bag mana in foc ca e ok sau nu, dar am auzit un zvon vizavi de produsele Vim Spectrum.

Edited by oaspetele, 20 May 2018 - 16:24.


#43
mihaela23456

mihaela23456

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.05.2018

View Postsenxei, on 20 mai 2018 - 15:34, said:

1. fa cum zice stlk, caci si tu si partenerul aveti aceeasi problema doar ca la el nu se manifesta, poate, cel putin deocamdata.
2. poarta lenjerie intima clasica, nu tanga - ata-n dos et co...
3. atentie la igiena intima, pe unde pui mina, cu ce te atingi, dezinfectare, etc...
4. evita contact sex o vreme cel putin pina stii ca tratamentul a avut roade si nu mai ai probleme. daca dupa ce reincepi apare iar e clar de unde e.
5. nu schimba partenerul ceva timp, daca e cazul, sau lasa-l de tot.
6. sa ne spui si noua daca s-a rezolvat si cum...
7. daca imi mai vine vre-o idee te anunt.

Multumesc mult pentru ajutor. O sa revin si o sa va spun daca tratamentul a reusit. Nu voi schimba partenerul pentru că avem o relație stabila. Voi vorbi cu el despre asta si o sa ii spun ca ar trebui sa se trateze si el.

View Poststlk, on 20 mai 2018 - 15:09, said:


Lasa forumul si mergi la un medic BUN! altfel nu o sa scapi niciodata de asa ceva, ba mai mult poti ajunge la complicatii grave! Nu e musai sa trimiti si partenerul la medic (cu toate ca asa este bine) dar un doctor bun o sa-ti dea tratamentul adecvat tie si o sa spuna si ce tratament trebuie sa urmeze partenerul! Partenerul sa nu se culce pe o ureche, ca e posibil ca el  sa nu pateasca nimic (ci doar tu o sa suferi), arata-i doar imaginile ASTEA de pe Google si spune-i sa se mai gandeasca!

Multumesc mult!

#44
mihaela23456

mihaela23456

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.05.2018
Am revenit cu o intrebare! Am urmat tratamentul cu ovule canesten si crema si simpotemele au disparut. Nu mai am mancarimi si nici scurgeri anormale. Dupa o perioada in care nu am mai avut contact sexual cu partenerul, la primul contact am simtit o senzatie de usturime la nivelul vaginului. Usturimea persista pe tot parcursul actuluo sexual.

#45
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,901
  • Înscris: 31.03.2003
Raspunsul e DA, trebuie sa mergi la doctor (desi n-am vazut intrebarea).

#46
GoguCorina9

GoguCorina9

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.06.2019
Buna, am și eu o intrebare. Am procurat Gynofort și Clotrimazol Zentiva. Și nu țin minte cum mi-a spus medicul, dacă se poate sa administrez Gynofort-ul după ce am luat Clotrimazol sau sa astept o zi?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate