Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Beyerdynamic DT 770 Pro 250 ohm

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Am ascultat azi acum SHURE SRH840 ,care arata ff bine , pastrate , un pic este ros headbandu , iar cablul este schimbat , il avea pe cel original dar era stricat. Vorbim dew SRH840 care sunt ff aproape ca performanta sau chiar peste M50 si fata de dt770pro iata cum cred ca sunt, parere strict personala , 100% este experienta mea  :
In primul rand shure srh840 are lipsa evidenta de bass fata de dt770pro , se vede de la o posta. Am ascultat numeroase genuri printre care rnb, pop , rap, hip hop , heavy-metal , trap si tot ce pot sa va zic e ca se simte ca nu ii ajunge ceva lui Shure, parca nu e suficient de ok sunetul , parca ii lipseste ceva.

DT770pro ofera o experienta foarte apropiata de cea pe o scena live , pe cand sunetul de pe shure este clar total diferit fata de o scena , fiind evidenta imitarea unei scene, sau nu imitarea dar un sunet artificial mai bine zis.

Sunetul in afara de basi mi s-a parut decent, chiar destul de misto , dar DT770 mi-a iscat mai multa placere.

Izolarea lui Shure este destul de proasta fata de BEYERDYNAMIC, dar shure-urile se aud mult mai tare decat BEYER. DT770pro mi-a creat si mai multa placere de ex pe cantecele R&B ale lui TheWeeknd. La inceput am incercat sa pun eu cablul ala schimbat a lui shure si se auzea numai la o casca , iar vanzatoru le-a pus el si se auzea la amandoua , mi-a zis ca sau sa le repar pe alea stricate sau sa iau un cablu bun , asta nu mai zicea minciuni deloc , era sincer , mi-a zis ca le-a primit din Franta acum 3 luni iar el nu e meloman si ii convin earpodsurile ca nici nu asculta muzica acasa. Cam asta am putut sa va spun , clar DT-urile sunt peste

Dar mi se pare dubios , eu o sa vreau sa folosesc DT770pro is in drum spre scoala/facultate/munca. Unde dracu bag firu ala mare =))) ?

Azi seara  mai am programare sa testez Akg k 240 mk ii , daca nici astea nu ma impresioneaza , imi bag picioarele si iau dt770pro

Edited by exydos, 09 May 2018 - 15:35.


#56
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Btw am ascultat dt770pro noi noute si da , alea folosite sunau la fel, un pic mai bine pt ca erau incalzite

Edited by exydos, 10 May 2018 - 18:22.


#57
audiofidel

audiofidel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 26.12.2017
Pai si nu le ai cumparat?

#58
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Pe alea folosite le iau azi , de alea noi nu aveam bani scz))) btw am mai ascultat vreo 3 perechi de casti printe care akg si skullcandy

Edited by exydos, 10 May 2018 - 20:02.


#59
audiofidel

audiofidel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 26.12.2017
De alea vechi ziceam , bineinteles.

#60
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Le iau , bien e ros un pic headbandu si pernutele uzate dar sunetu de departe cel mai bun fata de alte casti in zona aia

#61
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Am cumparat BEYERDYNAMIC DT770PRO 250 OHM. VA MULTUMESC =)
Aud o gramada de sunete noi

Edited by exydos, 10 May 2018 - 21:37.


#62
audiofidel

audiofidel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 26.12.2017
Ai suflat tu in iaurt dar a fost un lucru bun, ai experimentat si alte casti si cu atat mai mult te bucuri de achizitie.

Sa le stapanesti sanatos si sa te bucuri de ele! Te mai asteptam pe sectiune.

Edited by audiofidel, 10 May 2018 - 21:44.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate