Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Beyerdynamic DT 770 Pro 250 ohm

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#37
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Sunt in drum spre testare , va anunt ce si cum a fost

#38
alexx20alexx

alexx20alexx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,506
  • Înscris: 13.03.2009

View Postexydos, on 08 mai 2018 - 20:47, said:

Posted Image)) este prezenta posibilitatea probarii inainte de cumparare , la pretul asta nici nu pot sa am ff mari pretentii sa fie noi in cutie. , oricum vor suna mai bine ca tot pe la 300 ron

Dar nu te întrebi de ce respectivul a trebuit să umble în cască? Pe banii tai chiar nu te roade măcar curiozitatea? Dacă a înlocuit driverul/driverele cu niste chinezării de 2 lei?

Treaba cu ascultatul în cazul tău este puțin cam degeaba, pentru că nu ai cum să-ți dai seama dacă sună corect, din moment ce nu ai mai ascultat până acum acel model ''neciobanit''.
Oricum, din poză se vede destul de bine că persoana care le-a meșterit nu prea știa ce face pe acolo. Serios acum, dacă nu a știut să pună un amărât de cablu la locul lui ( adică fix de unde l-a scos ), cam ce crezi că a făcut în interiorul căștii?

View Postexydos, on 08 mai 2018 - 14:58, said:

da , eu tot am vazut pe yt ca  nu e corect pus dar poate din fabrica

Nu există așa ceva, nu te mai păcăli singur!

View Postexydos, on 08 mai 2018 - 20:55, said:

Sunt in drum spre testare , va anunt ce si cum a fost

Mult noroc! Posted Image

Edited by alexx20alexx, 08 May 2018 - 21:32.


#39
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Le am ascultat dar nu le am luat , au sunat genial . Nu stiu ce sa zic , am dat la volum maxim la telefon si se auzeau ok, dar nu cum as fi crezut eu de tare , precum alte casti, izolare ff buna , firu nu avea probpeme , cablu acolo cum era prost pus mi a aratat ca l poate pune ca in clip de unboxing , adic cum vine el , dar mi a zis ca a schimbat ca nu ii este comod, ma tot indemna sa le iau ca nu regret , zicea ca o sa imi dea si garantie sau sa l sun daca ceva , xicea ca el e producator de muxica si are in studio inca 2 perechi de astea si nu are ce face cu ele, imi tot zicea ca a venit cu gandul de a le lua, si imi zicea i-ale dar intr un mod ffff ptietenos , omu e de nota 10 , a stat juma de ora numai ca sa ascult eu muzica , basii nu sunau asa de bine , dar cand am pud muzica lui the weeknd doamne ff tare eargasm . Plus si a adus si laptopu si mi a arat ca pe laptop suna mai tare castile. Sunetul era marfa, o sa scult maine si alte casti si i am zis ca daca ce a ma vad cu el maine seara sa le iau . Dar ala tot imi zicea cred ca minciuni ca maine se duce in Ucraina si nu va fi o luna , apoi l am luat cu vorba si peste vreo 15 min i am zis ca daca ceva il dun la 18 sa le iau si a zis ca poate.... Un pic dubios dar prietenos. Nuj dc nu am luat castile , parca ceva m a tras inapki si mi zicea nu tu azi nu iei castile astea

Edited by exydos, 08 May 2018 - 22:26.


#40
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Ca sa sune bine basii pe castile alea ai nevoie de un amplificator care costa cam cat castile alea noi Posted Image

Mai rabda si tu, pune banii la ciorap 1-2-3 luni si cumpara o pereche de casti noi, eventual in urma auditiilor facute intr-un showroom (de pila cel din Iasi). Este prima ta incursiune in lumea sunetului de calitate, de ce sa risti sa ramai cu un gust amar in urma unei tepe?

P.S. o vorba din batrani spune ca senzatia de prima data se tine minte toata viata ;)

Edited by razor01, 08 May 2018 - 22:38.


#41
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Ala mi a zis ca mi imprumuta sa mi iau amplificator , dat cand i am zis ca o sa coste macar 150 lei a zis nuuu:) O sa mai ascult alte casti de acesti bani dar ala un pic parea dubios , zicea ca si altcinrva i a scris sa le ia dar el a vrut sa mi le dea mie ))

View Postrazor01, on 08 mai 2018 - 22:35, said:

Ca sa sune bine basii pe castile alea ai nevoie de un amplificator care costa cam cat castile alea noi Posted Image

Mai rabda si tu, pune banii la ciorap 1-2-3 luni si cumpara o pereche de casti noi, eventual in urma auditiilor facute intr-un showroom (de pila cel din Iasi). Este prima ta incursiune in lumea sunetului de calitate, de ce sa risti sa ramai cu un gust amar in urma unei tepe?

P.S. o vorba din batrani spune ca senzatia de prima data se tine minte toata viata ;)
Sunt leev , care bani la ciorap , acum n am nici o pereche de casti , in studentie cu atat mai mult bani n o sa am. Am ascultat o gramada de casti in ear de 30-250$

#42
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Vrajeala, sa te feresti mereu de vanzatorul care se comporta foarte lingusitor.

#43
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014

View Postrazor01, on 08 mai 2018 - 22:41, said:

Vrajeala, sa te feresti mereu de vanzatorul care se comporta foarte lingusitor.
de ceeeee?
castile le-am testat si cu aplicatii care fiecare casca s-o testeze,  apoi am pus muzica diferita , bn heavy metalu nu prea mi-a placut cum se auzea dar muzica gen asta era pur si simplu ideala
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/M4ZoCHID9GI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by exydos, 08 May 2018 - 23:15.


#44
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Eu oricum prin august cred ca ajung prin Iasi/Bucuresti/Cluj asa ca as putea sa ascult ce aveti voi =)) pana atunci as putea sa-mi iau niste sh Sony Mdr-zx310R cu 50 ron =))  care la voi costa 130 ron ce ziceti?

#45
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006

View Postalexx20alexx, on 08 mai 2018 - 21:21, said:

Dar nu te întrebi de ce respectivul a trebuit să umble în cască? Pe banii tai chiar nu te roade măcar curiozitatea? Dacă a înlocuit driverul/driverele cu niste chinezării de 2 lei?
Dude, calm down, sunt Pro-uri de la Beyer, cea mai probabilă variantă era că a schimbat manşonul de la headband şi n-a pus firul la loc fix cum era. Posted Image (Sau, cum zicea: chestie de confort, poate-i atingea urechile.)

View Postexydos, on 08 mai 2018 - 23:22, said:

pana atunci as putea sa-mi iau niste sh Sony Mdr-zx310R cu 50 ron =))
Alea-s căşti accesoriu vestimentar. :) Dacă ai IEM-uri bune ascultă la alea şi păstrează banii pentru căşti adevărate, lasă prostiile lu' Sony.

Edited by donjoe, 08 May 2018 - 23:26.


#46
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014

View Postdonjoe, on 08 mai 2018 - 23:23, said:

Dude, calm down, sunt Pro-uri de la Beyer, cea mai probabilă variantă era că a schimbat manşonul de la headband şi n-a pus firul la loc fix cum era. Posted Image (Sau, cum zicea: chestie de confort, poate-i atingea urechile.)


Alea-s căşti accesoriu vestimentar. Posted Image Dacă ai IEM-uri bune ascultă la alea şi păstrează banii pentru căşti adevărate, lasă prostiile lu' Sony.
am avut niste pacatoase de xiaomi hybrid dar s-au stricat si pentru o perioada nu vreau sa ma intorc la casti in-ear =)

omu imi zicea ca le-a luat din America anu trecut si a aruncat cutia pentru ca sa nu plateasca pt ea la avion sau la vama.
Firu mi s-a parut destul de lung , firu era in stare ff buna , nu am vazut ceva semne lovituri sau scapaturi , se vedeau numai ca erau destul de folosite , pernutele tot folosite ,ala imi zicea ca ii transpirau urechile si poate de aia par uzate earpadsurile , dar mi-a zis ca pot sa le dau cu peria daca ma deranjeaza,  zicea ca el nu are ce face cu ele ca mai are 2 perechi cum am zis, dar voia din rasputeri sa scape de ele =))

Edited by exydos, 08 May 2018 - 23:31.


#47
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006
Aşa da, înseamnă că o iei în direcţia bună. Posted Image Păi na, dacă ai rămas fără, merge şi Sony ăla la 50 de lei, greu de făcut cine-ştie-ce diferenţe la calitate pentru 50 de lei, numai dacă ai prinde ceva Superlux sau Koss second-hand la preţul ăla, altfel nu prea ai cu ce comparaţii să-ţi baţi capul.

Uite, aşa ceva la 70 de lei dacă nu-s defecte fac toţi banii: https://www.olx.ro/o...html#e2cf3d1de7

Edited by donjoe, 08 May 2018 - 23:32.


#48
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
cel mai mult regret ca nu am luat niste takstaruri hi2050 care erau la 100 lei sh  acum 2 ani
=))
apropo am mai gasit Marshall Major 2 varianta cu fir noi noute in cutie si am negociat cu vanzatoru la 150 lei =)) ce parere aveti ?

maine oricum ma duc sa ascult in afara de Major2: JVC HA-S600 ,  filipsurile SHP9500S, Marshall Monitor ,  shure srh 840 ( castile  cu fir schimbat nu mai are rost , nu ?)

Edited by exydos, 08 May 2018 - 23:48.


#49
alexx20alexx

alexx20alexx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,506
  • Înscris: 13.03.2009


View Postdonjoe, on 08 mai 2018 - 23:23, said:

Dude, calm down, sunt Pro-uri de la Beyer, cea mai probabilă variantă era că a schimbat manșonul de la headband și n-a pus firul la loc fix cum era. Posted Image (Sau, cum zicea: chestie de confort, poate-i atingea urechile.)

Pai și ce treabă a avut cu furca/casca? Firul poate ajunge acolo fie dacă ai scos casca din furcă, fie dacă ai scos firul din cască. Nu are treabă cu headband-ul...

Doar într-o parte îi atingea urechia?

Mă rog, eu aș fi foarte atent cu ele, eventual aș scoate si pad-urile pentru a vedea driverele...






#50
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Dar nu ntelegeam dc vrea sa scape asa de mult de ele , nu stiu acolo firu il pui pe headband asa cum vrei, ala ieri seara mi a aratat cum poti sa i schimbi locu. As fi vrut sa se auda la un volum mai tare la telefon, dar avand o izolare ff buna oricum nu auzeam nimic in jur si puteam savura muzica. In general se aud mult mai bine ca beatsuri sau ca alte casti dar nu vb de bass

#51
audiofidel

audiofidel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 26.12.2017
Dom le, problema cu sh urile e exclusiv  problema cu vanzatorii, cu exceptia  cazului in care e ghinion, sa ti se strice tocmai tie, caz rar, dealtfel. Daca il vezi pe om ca e amabil, politicos,educat, ca nu are smecheria aia de geambas, e probabil sa fie pe bune afacerea. Mai ales ca e moldovan de al tau, ar trebui sa l citesti ce fel de om e.

Problema ta e ca nu poti compara sunetul daca nu ai mai avut ceva care sa se auda bine. Chiar nu e niciun magazin unde sa asculti niste casti bune sa stii cum ar trebui sa se auda? Ai grija sa nu ratezi o afacere convenabila.

#52
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
defapt avem niste magazine cu casti bunisoare dar nustiu daca te lasa sa asculti
http://gramofon.md/r...tegory/view/204
http://www.proaudio....and=12&start=22

#53
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Vad ca au, AKG K702 la aproape 5000 lei moldovenesti, adica 1170 de lei romanesti, in conditiile in care pe Muziker castile astea sunt la jumatate de pret...

#54
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Iti dai seama ca nimeni nu va cumpara de la dansii. Mult mai convenabil de pe amazon sau ebay. Cred ca azi ma duc sa ascult niste shure sh840 , marshall monitor, akg k240 mk ii, ca sa imi fac o impresie cum suna castile scumpe de la oameni, Srh840 arata ff bine , neutilizate mult
La voi aceste casti costa noi cam 2,5x fata de cele folosite la mine in oras ceea ce mi se pare ff ok https://www.muziker.ro/shure-srh-840

Edited by exydos, 09 May 2018 - 14:11.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate