Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Intrebare legata de PayPal

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
smirdara

smirdara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 15.07.2006
Buna ziua ,

    Va solicit un sfat. Acum cateva luni mi-am facut cont pe un site de dating , achitand pe o luna urmand sa vad daca imi prelungesc contul sau nu ; plata s-a facut prin PayPal . Dupa expirarea primei luni eu nu am mai prelungit contul fiindca nu mi-a convenit . Acum , desi nu mi-au dat posibilitatea de a sterge contul ,asa cum chiar ei specificau la un moment dat ca ar fi una din variante si nici macar sansa de a accesa siteul respectiv ,imi solicita o suma enorma ... cum ca nu am achitat la timp ,desi eu nu cerusem prelungire . Imi par escroci , siteul e ceva foarte rudimentar iar la informatiile despre sine au trantit o polologhie de pagini intregi din care nu se pricepe nimic , facuta parca anume sa te plictiseasca si sa nu citesti toata informatia .

Am primit prin posta instiintarea !!!! Ceea ce vreau sa va intreb este : pot eu restrictiona accesul lor la contul meu PayPal ? Fiindca mi-e si teama sa imi incarc contul de teama sa nu extraga ei suma aceea pretinsa. De ajungere in instanta nu mi-e teama fiindca m argumentele mele...va dau si numele lor ca sa fie totul clar : www.academicsingles.ro .... ceea ce m-a surprins de la inceput la ei este afisarea de imagini de profil cu modele supermisto acolo unde utilizatorii nu au pozele lor , totul e parca facut sa atraga privirile si apoi sa te inhate .

Ce parerea aveti,va rog ?

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Dating ti-a trebuit ?
SOFTPEDIA nu era de ajuns ? Posted Image

Este o teapa clasica
A ajuns si in Australia. Vezi aici https://www.justansw...ngles-site.html

Ar trebui sa inchizi/anulezi contul de PayPal, sa le blochezi domeniul pe toate dispozitivele tale si sa le redirectionezi corespondenta (mail-urile) catre ... ei insisi.

Edited by Naijax, 05 May 2018 - 10:27.


#3
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
MUHAHAHAHAHAHHA !!!!!!!
înregistrează-te acum
Găsește persoane cu aceeași educație ca tine

Tare asta !!!! Aceeasi educatie !!!! Misto !!!

In fine, revenind la oile noastre.
Poti sa pui o poza cu chestia aia venita prin posta ?

Da, cel mai simplu si sanatos este sa stergi contul actual de paypal si sa faci altul.
Ai nevoie doar de o simpla adresa de mail, care poti sa-ti faci 180.
Ca sa mearga treaba rapid, inainte de stergerea contului vechi, sterge din el toate cardurile/conturile bancare.
Si apoi le pui la contul nou si gata.

Oricum, nu ai nevoie sa-ti alimentezi singur contul de paypal.
Daca faci o achizitie si nu ai bani in contul de paypal, acesta ia singur din card/contul bancar (nu sint sigur despre contul bancar) suma necesara.

#4
Supermax

Supermax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 25.01.2018
Cred ca e o mega teapa . Pay Pal nu plateste nimic daca nu autorizezi plata . Mi-au venit si mie tot felul de mailuri ...cica de la Pay Pal prin care cereau sa-mi updatez informatiile . De fapt erau adrese de mail pirat care vroiau sa-mi fure datele bancare . Atentie mare !
http://www.mugurfrun...-mare-la-paypal

#5
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017
Salut !

Inițiator, de ce ți-a trebuit ție site-ul ăsta de dating, care e o mare țeapă, pe bani ? Ai la dispoziție site-uri românești mult mai accesibile, și gratuite. Unul dintre ele e chiar sentimente.ro.

#6
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nu m-am prins care e problema. Ei nu au cum lua bani din contul tau PP, doar daca nu ai fost atent la prima plata si ai lasat bifata plata lunara, anuala, saptamanala etc, adica te-ai abonat, fara sa vrei. Dar si asta cam greu, daca te abonezi sa faci o plata recurenta, paypal te anunta pe mail, poti intra in contul tau pp si sa dezactivezi aceasta metoda de plata.

#7
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Eu am inteles ca a platit doar prima luna, apoi nimic, nu au mai luat aia nici un ban.
Dar a primit ceva prin posta, ca ar avea d eplatit o suma imensa.
Si i-e frica sa nu-i ia bani din paypal, daca vreodata ar avea fonduri in paypal.
Slabe sanse, da' nu strica sa-si faca alt cont.

#8
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Initiatorul nu spune nimic clar, esti singurul care a inteles tot. Mai ales ca nu ai habar ce e paypal, dar dai sfaturi. Sa-ti ia paypal banii, nu trebuie sa ai ceva in contul paypal, e suficient sa ai bani pe cardul atasat contului. Oricum, pana ce initiatorul nu reformuleaza inteligibil situatia, discutiile nu au rost, ca o dam pelanga...

#9
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 27.02.2004
N-are cum sa-i ia bani din paypal altfel decat prin plata recurenta. Se dezactiveaza optiunea aia si gata!
Legat de scrisori, poti sa le pastrezi, tu niciodata nu cureti cartofi sa arunci cojile in ele? :)

#10
Supermax

Supermax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 25.01.2018
Acum am inteles ce vrea initiatorul si postarea lui e incalcita ! Te abonezi la orice site care cere taxa lunara , cum platesc eu la Tidal de exemplu . La mine Tidal , cu permisiunea mea isi ia singur din contul meu taxa lunara . Daca eu vreau sa opresc luarea banilor ma dezabonez si GATA . Se pare ca initiatorul nu s-a dezabonat de la site , nu a platit taxa lunara si SITEUL respectiv vrea banii si nu Pay Pal ! Daca initiatorul vrea sa se dezaboneze trebuie sa scrie siteului respectiv ca vrea dezabonare daca nu se permite asta direct pe site si sa pastreze dovada cererii de dezabonare pentru protectia consumatorului .
Deci initiator pana nu faci DEZABONARE conform contractului lor esti bun de plata pe perioada respectiva sau vei merge in instanta , unde cred eu ca vei pierde 80% si ai sanse de castig 20% daca dovedesti ca termenii contractului cu aia sunt "pacalitori" !
Referitor la Pay Pal :
- e un serviciu de plata oferit si nu exista bani pe contul de Pay Pal ci pe contul de banca aferent , card sau alt fel de cont
- orice plata prin Pay Pal se face cu acceptul titularului contului iar Pay Pal isi extrage taxa per operatiune...nu platesti vreun abonament lunar sau anual la ei
- in cazul de fata probabil siteul cere banii de la Pay Pal , Pay Pal ii cere de la tine si tu daca vrei faci refuz de plata dar vei intra la "incidente plati" Pay Pal si pana nu se rezolva incidentul nu vei mai putea face plati prin Pay Pal
Spor !

#11
smirdara

smirdara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 15.07.2006

View Postrumegus, on 05 mai 2018 - 11:03, said:

Nu m-am prins care e problema. Ei nu au cum lua bani din contul tau PP, doar daca nu ai fost atent la prima plata si ai lasat bifata plata lunara, anuala, saptamanala etc, adica te-ai abonat, fara sa vrei. Dar si asta cam greu, daca te abonezi sa faci o plata recurenta, paypal te anunta pe mail, poti intra in contul tau pp si sa dezactivezi aceasta metoda de plata.

Da, am intrat pe Paypal la setari si se pare ca asa este, ei nu proceseaza astfel de plati decat cu aprobarea posesorului contului . Ei nici macar nu figureaza acolo ca angajament din partea mea pentru plata lunara asa ca m-am linistit,multumesc tuturor.

#12
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Paypal nu accepta site-uri adult.
Da-i in ma-sa, sau reclama-i si tu.

#13
smirdara

smirdara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 15.07.2006

View PostSupermax, on 05 mai 2018 - 12:09, said:

Acum am inteles ce vrea initiatorul si postarea lui e incalcita ! Te abonezi la orice site care cere taxa lunara , cum platesc eu la Tidal de exemplu . La mine Tidal , cu permisiunea mea isi ia singur din contul meu taxa lunara . Daca eu vreau sa opresc luarea banilor ma dezabonez si GATA . Se pare ca initiatorul nu s-a dezabonat de la site , nu a platit taxa lunara si SITEUL respectiv vrea banii si nu Pay Pal ! Daca initiatorul vrea sa se dezaboneze trebuie sa scrie siteului respectiv ca vrea dezabonare daca nu se permite asta direct pe site si sa pastreze dovada cererii de dezabonare pentru protectia consumatorului .
Deci initiator pana nu faci DEZABONARE conform contractului lor esti bun de plata pe perioada respectiva sau vei merge in instanta , unde cred eu ca vei pierde 80% si ai sanse de castig 20% daca dovedesti ca termenii contractului cu aia sunt "pacalitori" !
Referitor la Pay Pal :
- e un serviciu de plata oferit si nu exista bani pe contul de Pay Pal ci pe contul de banca aferent , card sau alt fel de cont
- orice plata prin Pay Pal se face cu acceptul titularului contului iar Pay Pal isi extrage taxa per operatiune...nu platesti vreun abonament lunar sau anual la ei
- in cazul de fata probabil siteul cere banii de la Pay Pal , Pay Pal ii cere de la tine si tu daca vrei faci refuz de plata dar vei intra la "incidente plati" Pay Pal si pana nu se rezolva incidentul nu vei mai putea face plati prin Pay Pal
Spor !

Dar vezi, si eu am vrut nu doar sa ma dezabonez , fiindca nu imi luasem nici un angajament pentru plata in continuare ci am achitat doar pe o luna,de proba ... dupa care ei nici macar nu m-au mai lasat sa ma loghez pe site ca sa cer stergerea contului . Eu nu am afirmat ca mi-as inchipui ca PayPal mi-ar cere bani , stiu ca ei sint procesatori intermdiari de plati . Cred ca s-a rezolvat , nu imi apar pe contul PayPal ca as avea vreo plata continua pentru acest site fiindca pur si simplu nu mi-am exprimat nicaieri aceasta optiune. Mersi.

View Postdon_dannielo, on 05 mai 2018 - 15:00, said:

Paypal nu accepta site-uri adult.
Da-i in ma-sa, sau reclama-i si tu.
Ba accepta daca siteurile sint serioase , stiu precis ,ce treaba au ei ce fel de site intermediaza ca plati ?

View PostKlaudio, on 05 mai 2018 - 12:00, said:

N-are cum sa-i ia bani din paypal altfel decat prin plata recurenta. Se dezactiveaza optiunea aia si gata!
Legat de scrisori, poti sa le pastrezi, tu niciodata nu cureti cartofi sa arunci cojile in ele? Posted Image

Asa am si facut,multumesc .

View Postrumegus, on 05 mai 2018 - 11:47, said:

Initiatorul nu spune nimic clar, esti singurul care a inteles tot. Mai ales ca nu ai habar ce e paypal, dar dai sfaturi. Sa-ti ia paypal banii, nu trebuie sa ai ceva in contul paypal, e suficient sa ai bani pe cardul atasat contului. Oricum, pana ce initiatorul nu reformuleaza inteligibil situatia, discutiile nu au rost, ca o dam pelanga...
Ce e de neinteles ? Pentru mine s-a rezolvat,multumesc .

View Posttrollerul_de_serviciu, on 05 mai 2018 - 11:34, said:

Eu am inteles ca a platit doar prima luna, apoi nimic, nu au mai luat aia nici un ban.
Dar a primit ceva prin posta, ca ar avea d eplatit o suma imensa.
Si i-e frica sa nu-i ia bani din paypal, daca vreodata ar avea fonduri in paypal.
Slabe sanse, da' nu strica sa-si faca alt cont.
Asa e, dar s-a rezolvat, fiindca nu mi-e frica de ei nu imi schimb eu contul PayPal ca nu merita ... escrocii !

View Postrumegus, on 05 mai 2018 - 11:03, said:

Nu m-am prins care e problema. Ei nu au cum lua bani din contul tau PP, doar daca nu ai fost atent la prima plata si ai lasat bifata plata lunara, anuala, saptamanala etc, adica te-ai abonat, fara sa vrei. Dar si asta cam greu, daca te abonezi sa faci o plata recurenta, paypal te anunta pe mail, poti intra in contul tau pp si sa dezactivezi aceasta metoda de plata.
Asa e,acum m-am lamurit,multumesc .

View Postun-simplu-om, on 05 mai 2018 - 11:01, said:

Salut !

Inițiator, de ce ți-a trebuit ție site-ul ăsta de dating, care e o mare țeapă, pe bani ? Ai la dispoziție site-uri românești mult mai accesibile, și gratuite. Unul dintre ele e chiar sentimente.ro.
Pai si asta e cu .ro ... si Sentimente o fi el pe primul loc cum zice traffic rankingul dar ca sa ai acces la toate facilitatile trebuie sa platesti ,ceea ce eu nu-mi pot permite deocamdata.

View PostSupermax, on 05 mai 2018 - 10:57, said:

Cred ca e o mega teapa . Pay Pal nu plateste nimic daca nu autorizezi plata . Mi-au venit si mie tot felul de mailuri ...cica de la Pay Pal prin care cereau sa-mi updatez informatiile . De fapt erau adrese de mail pirat care vroiau sa-mi fure datele bancare . Atentie mare !
http://www.mugurfrun...-mare-la-paypal
Ok, o sa am grija,mersi.

View PostNaijax, on 05 mai 2018 - 10:25, said:

Dating ti-a trebuit ?
SOFTPEDIA nu era de ajuns ? Posted Image

Este o teapa clasica
A ajuns si in Australia. Vezi aici https://www.justansw...ngles-site.html

Ar trebui sa inchizi/anulezi contul de PayPal, sa le blochezi domeniul pe toate dispozitivele tale si sa le redirectionezi corespondenta (mail-urile) catre ... ei insisi.

Multumesc , m-am lamurit.

View Posttrollerul_de_serviciu, on 05 mai 2018 - 10:36, said:

MUHAHAHAHAHAHHA !!!!!!!
înregistrează-te acum
Găsește persoane cu aceeași educație ca tine

Tare asta !!!! Aceeasi educatie !!!! Misto !!!

In fine, revenind la oile noastre.
Poti sa pui o poza cu chestia aia venita prin posta ?

Da, cel mai simplu si sanatos este sa stergi contul actual de paypal si sa faci altul.
Ai nevoie doar de o simpla adresa de mail, care poti sa-ti faci 180.
Ca sa mearga treaba rapid, inainte de stergerea contului vechi, sterge din el toate cardurile/conturile bancare.
Si apoi le pui la contul nou si gata.

Oricum, nu ai nevoie sa-ti alimentezi singur contul de paypal.
Daca faci o achizitie si nu ai bani in contul de paypal, acesta ia singur din card/contul bancar (nu sint sigur despre contul bancar) suma necesara.


#14
smirdara

smirdara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 15.07.2006

View Posttrollerul_de_serviciu, on 05 mai 2018 - 10:36, said:

MUHAHAHAHAHAHHA !!!!!!!
înregistrează-te acum
Găsește persoane cu aceeași educație ca tine

Tare asta !!!! Aceeasi educatie !!!! Misto !!!

In fine, revenind la oile noastre.
Poti sa pui o poza cu chestia aia venita prin posta ?

Da, cel mai simplu si sanatos este sa stergi contul actual de paypal si sa faci altul.
Ai nevoie doar de o simpla adresa de mail, care poti sa-ti faci 180.
Ca sa mearga treaba rapid, inainte de stergerea contului vechi, sterge din el toate cardurile/conturile bancare.
Si apoi le pui la contul nou si gata.

Oricum, nu ai nevoie sa-ti alimentezi singur contul de paypal.
Daca faci o achizitie si nu ai bani in contul de paypal, acesta ia singur din card/contul bancar (nu sint sigur despre contul bancar) suma necesara.

Sincer am facut poze cu toate cele 4 pagini dar nu stiu cum sa le descarc aici ...

View Postdon_dannielo, on 05 mai 2018 - 15:00, said:

Paypal nu accepta site-uri adult.
Da-i in ma-sa, sau reclama-i si tu.
Deocamdata o sa-i ignor

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate