Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Reclamatie facuta Bisericii!

* * * * - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
235 replies to this topic

#37
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016

View Postromangx, on 05 mai 2018 - 10:31, said:

Asta o zice in privat... in public pupa partidul si fundul mustaciosului, ca de la ala are bani.

Am vazut destui din astia viteji care la o discutie in privat se dadeau zmei si cum venea seful (de institutie, de partid, de oras, de judet, de tara) le pupa mana si fundul cu un zambet de satisfactie pe fata...
Cine le da bani la preoti ? Cumva dragnea ? Ai gresit persoana baiatu meu. Posted Image Preoti au un salariu de 15-20 de milioane de la stat si in rest isi mai rotunjesc salariul cu cate o donatie cu cate o lumnare vanduta. Nu toti preoti au masini scumpe. Ce vezi tu acolo sunt cazuri rare de la mitropolii unde doneaza multa lume sau de la biserici mai mare unde iar doneaza multa lume si cumpara lumanari si baga acatiste. Ai fost si tu vreodata sa discuti cu un preot ?

#38
MircoDust

MircoDust

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 461
  • Înscris: 30.03.2018
Sa respecte legea.

#39
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014

View Postalex14dlk, on 05 mai 2018 - 10:34, said:

Cine le da bani la preoti ? Cumva dragnea ? Ai gresit persoana baiatu meu. Posted Image Preoti au un salariu de 15-20 de milioane de la stat si in rest isi mai rotunjesc salariul cu cate o donatie cu cate o lumnare vanduta. Nu toti preoti au masini scumpe. Ce vezi tu acolo sunt cazuri rare de la mitropolii unde doneaza multa lume sau de la biserici mai mare unde iar doneaza multa lume si cumpara lumanari si baga acatiste. Ai fost si tu vreodata sa discuti cu un preot ?
Ce motiv au preotii sa primeasca bani de la stat? Contribuie la educatia copiilor? Dimpotriva, cazurile de viol si pedofilie provocate de popi sunt in floare. 2 ( sonore, de care a aflat toata lumea
) au fost anul trecut,
Contribuie la sanatate? Nu. te jacmanesc dupa ce mori.
Contribuie la infrastructura? Nu.
Deci au 0 motive. Tu ai servicii de proasta calitate oriunde mergei pt ca statul da miliarde de euro anual bisericii.

#40
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016

View PostMircoDust, on 05 mai 2018 - 10:43, said:

Sa respecte legea.
Le respecta. Cele 10 porunci ale lui Dumnezeu.

View PostTheRipper, on 05 mai 2018 - 10:46, said:

Ce motiv au preotii sa primeasca bani de la stat? Contribuie la educatia copiilor? Dimpotriva, cazurile de viol si pedofilie provocate de popi sunt in floare. 2 ( sonore, de care a aflat toata lumea
) au fost anul trecut,
Contribuie la sanatate? Nu. te jacmanesc dupa ce mori.
Contribuie la infrastructura? Nu.
Deci au 0 motive. Tu ai servicii de proasta calitate oriunde mergei pt ca statul da miliarde de euro anual bisericii.
Fix de asta nu avem noi autostrazi spitale scoli etc ca ne-au furat popi bani prietene incepi sa fabulezi. Politicieni iti fura bani. Nu popi ti-au vandut rosia montana. Nu popi au dat tezaurul romaniei rusiei. Nu popi indeamna sa aruncam gunoi pe strada si sa fim corupti. Nu popi dau legea la politai si le zic "sa luati spaga mereu". Nu popi ti-au facut astea ci cei care te conduc. Dar na romanu lenes ii e lene sa caute niste informatii si arunca cu acuze in stanga si in dreapta. Ba ca Dragnea ba ca biserica. Da pe ceiltalti nu ii vedeti ? sau luati doar niste sageti si fluturati asa niste acuze ?

#41
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
FOARTE TARE !!!! Bravo !!!
Daca ar fi sa ne legam de toate chestiile in neregula cu biserica/preotii, nu o scoatem la capat nici intr-o suta de ani.

Incearca sa te axezi doar pe asta cu zgomotul, nu devia problema.
Incearca sa fii cit mai precis.
Aia cu "bat la o ora ciudat de devreme" este cam egal cu zero.
Daca nu era inainte de ora 8 dimineata, egal cu zero.

Teoretic aia cu hramul ar fi fost OK, daca ar fi avut aprobare de la primarie, la fel ca orice alta manifestare organizata.
Dar, fiind in curtea bisericii, si teoretic, si practic, nu pre ai ce-i face.

Aia cu difuzoarele afara, da, iar s-ar putea sa fie nasol si sa ai cistig de cauza tu.

#42
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Cate cazuri cu profesori pedofili sunt in tara ? Cati politisti violatori sunt in tara ? Cati politicieni care platesc bani sa faca sex cu o minora. Cate femei se prostitueaza de la 14 ani si isi pun acid si botox ca asa au vazut ele la televizor. Cate incep sa o suga pe la 12-13 ani. Tot biserica e de vina ? E mai usor sa zici "m...e biserica" decat sa zici "m...e politaii, m...e profesori pedofili, m...e televiziunea care creeaza modele panarame". Daca e sa o luam asa in biserica te invata moralitatea omului cum sa nu furi sa nu injuri sa nu omori etc. Si dincolo ce vezi? Filme cu violenta seriale cu violenta jocuri pe pc cu violenta la televizor violenta. Normal ca o sa fie violenta ca asta se si incearca sa ne aduca la nivelul nostru de care s-a scapat de mult. Sa redevenim violenti fiindca asta e firea omului. Dar na popi sunt de vina pentru tot.

#43
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,266
  • Înscris: 06.07.2007

View PostTheRipper, on 05 mai 2018 - 10:46, said:

Ce motiv au preotii sa primeasca bani de la stat? Contribuie la educatia copiilor? Dimpotriva, cazurile de viol si pedofilie provocate de popi sunt in floare. 2 ( sonore, de care a aflat toata lumea
) au fost anul trecut,
Contribuie la sanatate? Nu. te jacmanesc dupa ce mori.
Contribuie la infrastructura? Nu.
Deci au 0 motive. Tu ai servicii de proasta calitate oriunde mergei pt ca statul da miliarde de euro anual bisericii.
sa le luam puctual. Salariile alea sunt ca oricare alte salarii. Se platesc de pe ele impozite, sanatate si altele necesare.
Ca au fost unele cazuri izolate de pedofilie, e adevarat. Si in randul medicilor au fost asemenea cazuri. Sa le taie tuturor salariile. Medicii contribuie la infrastructura?
Tu cu ce contribui la infrastructura?
Statul nu da miliarde euro anual bisericilor pentru ca Pib-ul Romaniei e de vreo 180 de miliarde. Datele nu sunt secrete. Nu stiu cine te-a bagat intr-o asemenea ceata.
Pe 2017 s-au acordat culteleor aprox. 30 milioane de euro. Crezi ca exact din cauza acelor bani nu merg lucrurile bine in tara asta?
Prietene, 30 de milioane sunt zero. Atat e o spaga la nivel inalt. Faceam cu aia exact 3 km de autostrada.
Daca ne gandim ca primaria Bucuresti baga 15 mil de euro in bugetul clubul de handbal....cei 30 de mil de euro pentru culte ni se vor parea maruntis.

Edited by dan1980_25, 05 May 2018 - 11:02.


#44
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Si da preoti contribuie la sanatate. S-a dovedit ca postul ajuta. Daca renunti la alimentele de origine animala in post iti faci un bine. Cum crezi ca bunici nostri religiosi traiau si cate 100 de ani ? Prin rugaciune si prin mancare sanatoasa si tinut post intr-un cuvant post = dieta detoxifiere. Rugaciune = scaparea  de griji si de stres danduti o stare de bine. Cand se duceau duminica la biserica si se spovedeau luau anafura se simteau mai liberi pe constiinta si riscul de imbolnavire la cap era mai mic deoarece si stresul era mai mic. Va proseste mass media asta. Ca biserica fura ca biserica si religia prosteste. De aia ii si zice mass = masa mass media = comunicare in masa. Adica va spala pe creier. Nu biserica va spala pe creier. Ca eu ma duc la biserica si nu ma spala nimeni pe creier. Chiar invat ceva la biserica. M-a ajutat biserica cunosc 2 limbi. M-am descurcat cu tamplaria pana acum am strans bani si de 2 luni mi-am deschis o afacere care creste. Treptat, treptat. Si vad ca nu a venit biserica la usa afacerii mele sa ma fure de bani. Asta nu intelegeti voi.

#45
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018

View Postalex14dlk, on 05 mai 2018 - 10:50, said:

Le respecta. Cele 10 porunci ale lui Dumnezeu.
Nu prea, acum cateva luni clanul ninja venisera la DNA cu seful lor de la BOR sa il apere de dosarul de furt.
Credeau ca ii impresioneaza pe aia de la DNA cu tinutele lor de ninja si cu fetele lor nespalate.

Edited by romangx, 05 May 2018 - 11:16.


#46
stefanionutmarius

stefanionutmarius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 21.04.2009

View Postdark, on 05 mai 2018 - 09:59, said:


Are drepturi. Dacă unii sunt surzi și nu se deranjează, iată că cei mai tineri, care sunt în activitate, au nevoie de liniște pentru a se odihni. Sunt care mai și muncesc în țara asta!

Are drepturi dar majoritatea decide . Si daca restul cetatenilor nu sunt deranjati ba dimpotriva de ce pentru cativa sa le fie lezate drepturile celorlalti . Acum e dreptul la citiva contra drepturilor si optiunile majoritati . Care crezi ca primeaza ? Clar nu poti satisface pe toata lumea nu ?

#47
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,565
  • Înscris: 16.03.2004
Există legi. Există măsurători și dacă aparatul de măsurat decibelii arată o valoare ce depășește norma legală, trebuie ca măsurile legale să se aplice întocmai, indiferent că e BOR, ANAF, nuntă cu manele, copil isteric etc.

#48
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008

View Poststefanionutmarius, on 05 mai 2018 - 11:23, said:


Are drepturi dar majoritatea decide . Si daca restul cetatenilor nu sunt deranjati ba dimpotriva de ce pentru cativa sa le fie lezate drepturile celorlalti . Acum e dreptul la citiva contra drepturilor si optiunile majoritati . Care crezi ca primeaza ? Clar nu poti satisface pe toata lumea nu ?
Primeaza legea! Popii Ortohoti cred ca sunt zei ceva...
Restul de oi care cotizeaza de frica fiintelor imaginare ce ii vor arde in iad sunt doar masa de manevra total irelevanta in subiectul topicului.

#49
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016

View Postioppo, on 05 mai 2018 - 11:35, said:

Primeaza legea! Popii Ortohoti cred ca sunt zei ceva...
Restul de oi care cotizeaza de frica fiintelor imaginare ce ii vor arde in iad sunt doar masa de manevra total irelevanta in subiectul topicului.
Ce ma amuzati mai copii. "fintelor imaginare". Daca Dumnezeu, este imaginar. La fel si legile. Eu nu am nici o dovada ca legile exista nu le-am facut eu nu am contract cu statu sa le respesct. Asa ca calm down your tits.

#50
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,565
  • Înscris: 16.03.2004
Apostolii Domnului Isus nu trăgeau clopote ca să cheme oamenii la slujbă. Ei nici nu făceau slujbe. Doar scoteau draci și vindecau bolnavi.

#51
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postdark, on 05 mai 2018 - 11:47, said:

Apostolii Domnului Isus nu trăgeau clopote ca să cheme oamenii la slujbă. Ei nici nu făceau slujbe. Doar scoteau draci și vindecau bolnavi.
dar dracii nu erau balaurii pe care i-a vazut Moşulică ăsta alergand pe tarla... :D

Edited by Dude_2nd, 05 May 2018 - 11:50.


#52
stefanionutmarius

stefanionutmarius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 21.04.2009

View Postdark, on 05 mai 2018 - 11:35, said:

Există legi. Există măsurători și dacă aparatul de măsurat decibelii arată o valoare ce depășește norma legală, trebuie ca măsurile legale să se aplice întocmai, indiferent că e BOR, ANAF, nuntă cu manele, copil isteric etc.
Aparatele de masura trebue sa fie omologate si singuri care teoretic ar trebui sa aiba asa ceva sunt politisti . Teoretic dar practic nu,  dar mai este si faptul ca pana faci tu reclamatia si se misca politia zgomotul, a incetat de mult . Altceva mai mult ca sigur si politist care se deplaseaza la reclamatie este tot crestin ortodocs asa ca genul asta de reclamatie nu cred ca ai va impresiona mult si in mod sigur se vor  gasi  portite de scapare  atat pentru biserica cat si pentru politistul venit la constatare  .

#53
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Stau langa o biserica . Clopotele nu le mai percep ca m-am obisnuit dar chesti cu difuzoarele afara din biserica si falseturile unor preoti fara ureche muzicala , ma deranjeaza . Cand fac chestia asta scot si eu boxele si bag la maxim rock " satanist " . Am avut o dicutie cu popa si i-am zis sa tina boxele in interior sau sa nu le foloseasca , ca enoriasului nu-i trebuie sa auda falseturile unui cantaret bisericesc , sunt atatia preoti care vorbesc slujba nu o canta ... binenteles ca nu ai cu cine discuta omeneste .

#54
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,565
  • Înscris: 16.03.2004
Chemi poliția, dacă nu se rezolvă, mergi până la Carmen Dan.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate