Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Vonino Magnet W10 Dark-Blue

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
DarRad

DarRad

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.04.2018
Salut, mi-am cumparat o tableta Vonino Magnet W10 Dark-Blue si nu sunt multumit de ea. Are lag in jocuri, uneori chiar si in sistemul de operare sau pe youtube. Am incercat sa-i fac root cu  kingoroot, Kingroot si alte aplicatii de android si de windows. Nu am reusit. Intrebarea mea este... Daca nu am reusit sa-i fac root, o mai pot returna? Cei de la service o sa stie ca am incercat sa-i fac root? Cu respect! Astept raspuns...

#2
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Poti sa-i faci si mama root-ului, nu poti sa faci din kaka bici. Data viitoare nu mai lua prostii, ia o tableta.

#3
DarRad

DarRad

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.04.2018
Stiu ca a fost o alegere gresita, dar acum ma interesa daca o mai pot returna. Mi-a dat fail (eroare) cand am incercat sa-i fac root. Aproape de sfarsit.

#4
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Fa-i resetare generala din meniu, apoi retur si gata.
O sa te lamuresti singur ce si cum.
Oricum, daca nua reusit root, 99% merge retur.

#5
DarRad

DarRad

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.04.2018
O sa fac asa! Asa m-am gandit si eu, dar aveam dubii. Mersi! Tot respectul! Maine o sa o returnez. O sa fiu mai atent pe viitor. O sa cumpar de la alta firma si ceva mai scump, si o sa ma uit mai atent la comentariile la tablete. Mai bine joc un joc pe un emulator android, decat sa cumpar o  tableta asemanatoare. Imi recomandati o tableta pana in 500/600 de lei? Ceva care sa suporte si gamepad. Stiu ca tabletele vechi nu suporta gamepad. Am incercat eu pe una.

#6
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Huawei Mediapad T3, Android 7.0, display 8 inch, 2 GB Ram, 16 GB memorie interna, quad-core. Merge excelent, nu stiu daca suporta gamepad (cred ca gasesti informatii legat de asta pe net).
O am de circa 5 luni.

#7
DarRad

DarRad

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.04.2018
DeuxEx, poti sa instalezi jocul n.o.v.a 3 si sa-mi spui si mie cum se misca. Eu am incercat pe alte doua tablete diferite, dar se misca rau, avea lag. Eu ptr jocul asta vreau sa-mi cumpar o tableta.

#8
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Maine, daca am timp, il instalez. Dar, din moment ce merg jocuri ca Fifa si NFS, nu vad de ce nu ar merge asta.

#9
DarRad

DarRad

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.04.2018
Mersi! Astept! Ar trebui sa fie in regula, dar asta este un joc mai pretențios.

#10
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Nu gasesc NOVA 3 pe market, dar Nova Legacy merge foarte bine. Ma gandesc ca folosesc acelasi motor grafic.

In 3D Mark - Sling Shoot, tableta scoate 52 de puncte
  - Ice Storm Extreme - 3583 de puncte

Edited by DeuxEx, 27 April 2018 - 12:09.


#11
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Nici la mine nu apare, probabil pentru ca a fost sters, e din 2012.....
https://en.wikipedia...wiki/N.O.V.A._3
https://play.mob.org...d_alliance.html

Poate asta (free/piraterie... habar am):
https://n-o-v-a-3-fr...own.com/android

#12
DarRad

DarRad

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.04.2018
Da, asa e ar trebui sa fie OK! Da, linkul care l-a postat trollerul_de_serviciu  ala e jocul. Dupa ce il instalezi si îl deschizi o sa isi descarce de pe Google play niste fisiere. Jocul ala l-am instalat si eu. Este din 2014, versiunea free a jocului, dar au scos-o astia de pe Google play. Luni pot sa ajung sa duc tableta la retur la astia de la Vonino. O sa revin cu raspuns la cum a decurs returul. Daca o mai accepta, si cum au serviciile cei de la Vonino. Desi am citit la ei (despre retur) si scriau ca daca faci comanda prin curier si platesti la curier, nu mai poti primi bani prin curier sau prin card, ci prin posta. Fraier am fost ca nu am facut comanda la Emag. Pana acum faceam returul. Asta îmi este învatare de minte. Nu recomand serviciile de la Vonino. Cel mai bine este sa comanzi la magazinele cu renume din tara. Eu nu am avut probleme cu urmatoarele magazine: Emag, Pc Garage, Oktal, Marketonline.

#13
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Niciodata, cel putin din ce scrie aici: http://help.vonino.e...a-de-returnare/ nu puteai sa primestii banii prin curier si nici pe card (propriu zis).
Vom efectua aceasta rambursare folosind modalitatea de plata prin tranfer bancar.
Daca nu primim datele necesare returnarii contravalorii in cont rambursarea contravalorii va fi efectuata prin mandat postal.

Deci, trebuie sa le dai contul IBAN.
Il afli de la ghiseu la banca sau din internet banking sau din hartiile primite la deschiderea contului.
Altfel, primesti banii prin mandat postal.

Da, faptul ca tu ai un card si poti sa platesti cu el, este OK.
Dar in spatele cardului ala se gaseste un cont IBAN (nu PE spatele cardului, nu e scrie pe card).

Edited by trollerul_de_serviciu, 28 April 2018 - 14:43.


#14
DarRad

DarRad

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.04.2018
Sper sa fie asa, precum scrie. Ramane de vazut ce o sa-mi spuna cand ma duc la retur.

#15
DarRad

DarRad

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.04.2018
Nu am mai returnat-o. Am citit mai multe comentarii pe Google.Unele persoane au dus produsul la retur si nu au mai primit banii si nici produsul înapoi. Nu vreau sa-mi iau o teapa si nici sa ma judec cu ei. Astept sa-i dea lui Mama la abonament o tableta. Sper sa fie buna! Multumesc celor care m-au ajutat. Cu respect, numai bine!

#16
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
1. Nu ai citit pe google.
Pe google doar ai cautat si ai gasit alte site-uri.

2. Care ar fi aceste articole, unde se spune asa ceva ?

3. Pina la judecata mai este ANPC, care e destul de bun, uneori.

4. Nu prea cred ca exista asemenea teapa, totusi e o firma destul de mare si ai acte doveditoare (chitanta curier, facturi, garantie....)

5. Tabletele la abonament sint:
a. proaste - alea ieftine/gratis
b. bune/bunicele - alea platite, uneori platite chiar mai scump (prin rate iesi cam la fel, daca mareste abonamentul platesti gras).
Deci, oricum o sa dai niste bani in plus.
Macar documenteaza-te inainte ce iti ofera ei si daca merg jocurile pe acele tablete.
Sa nu faci aceeasi greseala si sa dai bani, degeaba, din nou.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate