Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Sfaturi achiziție telefon nou buget 2000 max

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
lucyaan_983

lucyaan_983

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.04.2013
Salutare tuturor!
De ceva timp tot incerc sa îmi iau un telefon și până acum nu am reușit, sper sa o fac cat mai curând.
Am restrâns aria de căutare și s-a micșorat și bugetul - 2000 lei și ar fi cam așa: Samsung A8 2018, LG G6, Xiaomi mi mix 2. Am înțeles că urmează să apară in magazine și Nokia 7 plus, Xiaomi mi note 3 și Asus Zenfone 5, dar nu știu dacă merită luate în considerare.
Menționez ca nu ma interesează camera, in schimb as vrea un ecran mai mare, cat mai calitativ, o baterie decenta, sa tina o zi de utilizare intensa, si, de ce nu, sa aibă un sunet bun, in general, sa fie un telefon bun, sa aibă un raport calitate-preț acceptabil.
Mai am un topic deschis de 2 luni și jumătate, dar as vrea sa îl folosesc pe acesta. Celălalt, daca se poate, sa se închidă sau sa se șteargă.
Poate am mai mult succes cu acesta.

#2
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Recomand Samsung A8 si Huawei P20 Lite.

#3
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
A8 e teapa ( GPU slab si altele asemenea)
LG G6 e OK
Si motorola G6 e OK apropo de G6. Exista si G6 plus daca vrei mai mare, insa ambele de abea au fost prezentate in RO...
Mi Mx 2 castiga detasat la aspect si raport suprafata ecran ( daca iti plac phableturile, eu prefer muuuult mai mic...)
7plus nu e rau dar trebuie sa te lamuresti daca si ce se mai sterge de pe ecran la restart...
mi note 3 are margini prea late, vezi Xiaomi Redmi Note 5 (numit mai des Redmi 5 Plus).

Edited by loock, 22 April 2018 - 14:32.


#4
creative_guy

creative_guy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.04.2018
https://xiaomiromani...une-6_gb_128_gb

#5
Cossta

Cossta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.07.2012
+ pentru Motorola G6/G6 plus. E bun la toate...

#6
Sunny220

Sunny220

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 30.08.2014
ZTE Axon 7

Edited by Sunny220, 22 April 2018 - 15:29.


#7
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Vezi cand apare Huawei Honor 10
Un telefon demn de luat in seama....pe mine ma tenteaza daca va veni la un pret decent.

#8
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

 lucyaan_983, on 22 aprilie 2018 - 13:39, said:

Salutare tuturor!
De ceva timp tot incerc sa îmi iau un telefon și până acum nu am reușit, sper sa o fac cat mai curând.
Am restrâns aria de căutare și s-a micșorat și bugetul - 2000 lei și ar fi cam așa: Samsung A8 2018, LG G6, Xiaomi mi mix 2. Am înțeles că urmează să apară in magazine și Nokia 7 plus, Xiaomi mi note 3 și Asus Zenfone 5, dar nu știu dacă merită luate în considerare.
Menționez ca nu ma interesează camera, in schimb as vrea un ecran mai mare, cat mai calitativ, o baterie decenta, sa tina o zi de utilizare intensa, si, de ce nu, sa aibă un sunet bun, in general, sa fie un telefon bun, sa aibă un raport calitate-preț acceptabil.
Mai am un topic deschis de 2 luni și jumătate, dar as vrea sa îl folosesc pe acesta. Celălalt, daca se poate, sa se închidă sau sa se șteargă.
Poate am mai mult succes cu acesta.
Nokia 8 nu-ți place?
Huawei p20 lite e puțin cam supraevaluat momentan, mai bine mate 10 lite. Nokia 8 e mai bun că 7 plus. Însă 7 plus arata mai bine, mult mai bine.

Edited by heinz, 22 April 2018 - 16:42.


#9
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Mai e o bucata de HTC U11 pe stoc la PCGarage la 2000 de lei. La banii astia e best buy. Are camere excelente, e foarte rapid, are display bun, bateria tine ok, e frumos. Ce sa mai, e flagship din 2017.

https://www.pcgarage...rilliant-black/

#10
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013
[ https://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/motorola/motorola-moto-g6-plus-2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Motorola Moto G6 Plus este castigator: https://www.gsmarena...6_plus-9001.php

Edited by xmanyacs77, 22 April 2018 - 17:57.


#11
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
+1 HTC U11

#12
crazyAlex

crazyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 06.02.2007
Daca n-ai pretentii mari pentru camera, Xiaomi Mi Mix 2, daca vrei sa iei un telefon cu Snapdragon 835, dar sa mai ramai si cu 300 de lei in buzunar, iei Xiaomi Mi 6, iar daca vrei sa ai telefonul cu cea mai buna camera la pretul asta, atunci clar HTC U11.

Eu unul as alege HTC-ul, pentru ca la banii astia un telefon trebuie sa ofere o camera performanta, altfel as alege Xiaomi Mi A1 la 850 de lei.

Daca alegi HTC U11, ai grija ca IP67 are doar pe hartie, in realitate nu tine nici 3 secunde sub apa (cam atat a stat al meu).
Partea buna e ca daca il iei de la un magazin serios, IP67 te ajuta sa-ti iei banii inapoi pe telefon. Cred ca se rezolva si daca nu-l iei de la un magazin serios, dar ajungi la protectia consumatorului, pentru ca, in prima faza, service-ul HTC o sa-ti dea negatie.

#13
baiatu_x

baiatu_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 22.09.2007
ecran cat mai calitativ A8 daca vrei mai mare P20 lite mai ieftin si mai mare ecranul cam la aceleasi dimensiuni ale telefonului daca nu te grabesti poti sa mai astepti sa apare Honor10 desi posibil sa depaseasca putin bugetul, cel putin la lansare la noi ma astept sa fie undeva la 2200, cat despre pret si p20 lite e proaspat lansat deci o sa mai scada pretul, iar A8 inca nu merita pretul la care il gasesti dar nah e samsung trebuie sa fie putin mai piperat  :)  personal am trecut dupa multi ani de samsung la P20 lite si nu ma dezamageste DELOC ecranul chiar daca nu e amoled (poate putin faptul ca nu are always on display dar pot trai si fara). Indiferent ce alegi la inceput o sa fi putin 'stangaci" in noul telefon mai ales daca schimbi si marca si mergi si pe un android8 :D dar te obisnuiesti ... Am facut referire doar la aceste modele pt. ca pt. mine personal fiind un gadget pe care il tii cu tine toata ziua conteaza sa-ti placa si design-ul. Indiferent ce alegi sa te bucuri de el :)

#14
lucyaan_983

lucyaan_983

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.04.2013
Ce ziceti de Xiaomi redmi 5 plus și Xiaomi mi A1? Stiu ca ca sunt mai ieftine, dar totusi...

#15
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Dude, come on, ai atatea variante, hotaraste-te tu cat vrei sa dai pe el si dupa revino. Nu scrii ca bugetul e 2000 si dupa intrebi de telefon de 800 de lei...

#16
lucyaan_983

lucyaan_983

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.04.2013

 AstroNut98, on 27 aprilie 2018 - 10:16, said:

Dude, come on, ai atatea variante, hotaraste-te tu cat vrei sa dai pe el si dupa revino. Nu scrii ca bugetul e 2000 si dupa intrebi de telefon de 800 de lei...
Ai dreptate! La început vroiam sa dau și 3000, dar pe parcurs, ceva s-a schimbat, parca nu mai sunt dispus sa dau atâția bani pe un telefon, mai ales că e predispus să fie stricat mai repede din cauza copilului. Cel puțin în momentul de față.

#17
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Pai atunci mergi pe ceva cale de mijloc gen Xiaomi Mi Note 3, care e mult peste Mi A1 sau Redmi 5 Plus, dar nu e nici 3000 de lei...

https://www.pcgarage...i-camera-black/

Sau Motorola Moto Z + mod-uri de baterie si boxa pentru el la 1400 de lei.

https://www.pcgarage...jbl-soundboost/

Sau Honor 8 la 1200 de lei: https://www.pcgarage...b-4gb-ram-blue/

Sau mai asteapta cam o luna si ia Redmi Note 5  Pro.

https://www.pcgarage...harge-20-black/

#18
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018
Sony Xperia XA2

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate