Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Haine mulate - cum eliminam urmele vizibile de lenjerie

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#1
castoras

castoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 786
  • Înscris: 28.12.2006
O intrebare catre colegele de forum: cum se elimina complet urmele de lenjerie, cutele etc cand purtam rochii mulate colanti, panatloni albi mulati .... si lista poate continua.

Stiu ca exista tanga, ii folosesc dar tot se vad pe talie si o urma in jos. Lenjerie modelatoare - doar si ea are margini si la tipe slabe gen marime 38 cum sunt eu chiar nu-i nevoie.
Si mai e linia sutienului pe spate - ea cum se elimina?

Vad insa pe strada tipe care nu au nicio urma viizbila, asistente la spital in pantalon alb - se apleaca sau e mulat si nu se vede nicio dunga. Nu au lenjerie? Daca da, cum pastrezi pantalonii aia imaculati?
ca doar nu-i calc si spal zilnic ca lenjeria!

Fara misto-uri, intreb pe bune sa invat si eu ceva.

#2
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
exista lenjerie fara cusaturi (cu margini subtiri)

 castoras, on 19 aprilie 2018 - 14:49, said:

.....asistente la spital in pantalon alb - se apleaca sau e mulat si nu se vede nicio dunga. Nu au lenjerie? Daca da, cum pastrezi pantalonii aia imaculati?
ca doar nu-i calc si spal zilnic ca lenjeria!....
cred ca te uiti la prea multe filme

Edited by arg, 19 April 2018 - 15:01.


#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Nu porti lenjerie, iei rochia fara.

#4
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
Cauta si tu pe net seamless underwear

#5
castoras

castoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 786
  • Înscris: 28.12.2006
Sunt femeie - am tanga/lenjerie cu margini subtiri. Daca iau pantaloni albi de panza si ma aplec SE VEDE - cum fac tipele alea de nu li se vede?

Sa iau rochia fara lenjerie - tu vorbesti serios?

Asistntele alea le-am vazut eu in clinici - nu-i nimic special. Doar vreau sa stiu cum.

#6
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
p.s. pentru rochii cu crapatura pana-n gat parca erau niste chestii care se lipeau... (un fel de tampoane crem)

 castoras, on 19 aprilie 2018 - 15:02, said:

Sunt femeie - am tanga/lenjerie cu margini subtiri. Daca iau pantaloni albi de panza si ma aplec SE VEDE - cum fac tipele alea de nu li se vede?
material mai gros, mai opac, + lumina

p.s. vezi ca si alea fara cusaturi sunt de multe feluri.

Edited by arg, 19 April 2018 - 15:05.


#7
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

 castoras, on 19 aprilie 2018 - 15:02, said:

Sunt femeie - am tanga/lenjerie cu margini subtiri. Daca iau pantaloni albi de panza si ma aplec SE VEDE - cum fac tipele alea de nu li se vede?

Pe ele le-ai intrebat ? Daca nu, intreaba-le discret si cred ca vei primi un raspuns...

#8
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
În primul rând o să te roage colegii să pui poze să vedem cât de deranjante sunt dungile ăstea.

DOI la mână acum e moda aia cu "Burn the BRA"

Trei la mână - concentrează - te la față. Dacă ești frumix nu se uită nimeni la dunga de la tanga.

#9
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

 castoras, on 19 aprilie 2018 - 15:02, said:

Sa iau rochia fara lenjerie - tu vorbesti serios?
Da se poarta. Ce e asa iesit din comun ? Bine, e mai riscant cand e asezi undeva sa nu lasi urme in functie de "metabolismul vaginal" si de perioada de menstruatie dar in rest nu e nici un pericol...

#10
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
@ castoras
dar sa stii ca si barbatii au probleme similare, eu de exemplu tot caut tricouri si camasi fara burta dar nu gasesc...

Edited by arg, 19 April 2018 - 15:19.


#11
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Poftim

Attached File  chilotz.jpg   100.37K   134 downloads

#12
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

 tehnics, on 19 aprilie 2018 - 15:04, said:

Pe ele le-ai intrebat ? Daca nu, intreaba-le discret si cred ca vei primi un raspuns...

- Domna asistenta, doamna asistenta! Ma scuzati, purtati chiloti?

#13
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012

Quote

asistente la spital in pantalon alb

Asistentele cu siguranță spală și calcă la fiecare tură, și nu neapărat ca fashion statement, ci ca măsură suplimentară de igienă.

Dacă ele pot, și alții pot. (Știu că e pe girls at play, dar și eu ca bărbat simt că mă iau dracii când se vede efectiv dunga chilotului prin costume tip Trofeo. E costisitoare problema; este lenjerie intimă special pentru așa ceva, dar e de pe la 40 Euro în sus perechea de calitate, dar poate la femei sunt mai multe opțiuni disponibile)

Edited by britneysbitch, 19 April 2018 - 15:14.


#14
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

 exceswater, on 19 aprilie 2018 - 15:05, said:

Trei la mână - concentrează - te la față. Dacă ești frumix nu se uită nimeni la dunga de la tanga.
Eu ma uit la dunga aia, inainte de fata...belive me. Nu, nu sunt nici afemeiat si nu am nici fetishuri...dar da, ma uit. Si nevasta-mea stie clar unde ma uit cand e una de genul asta cu dunga.

Parerea mea pentru initiatoare, lasa dunga acolo unde este ea. Unele chestii considerate aiurea pentru femei dau ma bine decat lipsa lor.

 edy_wheazel, on 19 aprilie 2018 - 15:07, said:


- Domna asistenta, doamna asistenta! Ma scuzati, purtati chiloti?
Nici chiar asa doar ca daca abordezi cu subiect si predicat intr-un mod pertinent vei primi un raspuns pertinent.

#15
castoras

castoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 786
  • Înscris: 28.12.2006

 tehnics, on 19 aprilie 2018 - 15:06, said:

Da se poarta. Ce e asa iesit din comun ? Bine, e mai riscant cand e asezi undeva sa nu lasi urme in functie de "metabolismul vaginal" si de perioada de menstruatie dar in rest nu e nici un pericol...

Mda, la mine urmele alea s-ar vedea si fara sa ma asez. Corpul meu imi face probleme aproape toata luna dar macar intelegi ce zic.
Pot lipi un libresse sau asa de pantalon, dar pisici.... e deranjant si cred ca va cadea din loc.

2. M-as simti mega naspa sa intreb o alta tipa: auzi, m-am uitat la tine (femeie la femeie :)))  si nu am vazut dunga de la lenjerie. Imi zici te rog cum faci? Nu pot face asta, zau. De asta intreb pe forum, aici pot sa zic orice :P

Exceswater, credeam ca respir si eu nu stau la munca in metal. Zau asa....

#16
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Nu folositi chiloti de baba, doar tanga.

#17
castoras

castoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 786
  • Înscris: 28.12.2006

 tehnics, on 19 aprilie 2018 - 15:10, said:

Eu ma uit la dunga aia, inainte de fata...belive me. Nu, nu sunt nici afemeiat si nu am nici fetishuri...dar da, ma uit. Si nevasta-mea stie clar unde ma uit cand e una de genul asta cu dunga.

Parerea mea pentru initiatoare, lasa dunga acolo unde este ea. Unele chestii considerate aiurea pentru femei dau ma bine decat lipsa lor.


Nici chiar asa doar ca daca abordezi cu subiect si predicat intr-un mod pertinent vei primi un raspuns pertinent.

Te superi dc te intreb de ce te uiti? ce sa afli, daca are femeia chiloti? in mod normal, toate ar trebui sa aiba, nu?
Pe mine ma deranja estetic atata tot.

#18
EllaBeauty

EllaBeauty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,890
  • Înscris: 18.12.2011
https://www.bonprixr...mage&return=ref

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate