Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Haine mulate - cum eliminam urmele vizibile de lenjerie

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#91
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

View Postcastoras, on 20 aprilie 2018 - 09:23, said:

Mda, vad ca femeile ori nu-s pe forumul softpedia, ori stiu singure sa se descurce....
Ori chiar nu le pasa de dunga aia. Sau poate ele stiu ca este un avantaj si stiu cum sa o poarte. Parerea mea este sa nu iti mai faci griji de dunga...

Edited by tehnics, 20 April 2018 - 10:28.


#92
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
depinde cat de evidenta este, daca de la cativa m nu vede e ok

#93
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,868
  • Înscris: 26.01.2010

View Postcastoras, on 20 aprilie 2018 - 09:23, said:

Mda, vad ca femeile ori nu-s pe forumul softpedia, ori stiu singure sa se descurce.  Si prea putini tipi chiar au vrut sa ajute. Dar speranta moare ultima - macar zic ca am incercat.


Sau nu stau sa caute dungi invizible cu lupa cum pare sa faci tu.
Am incercat o rochie foaarteee mulata aseara si sincera sa fiu nu-mi dau seama la ce dunga te referi. Am tras draperiile , aprins lumina principala plus doua veioze si nu am vazut-o. Am Incercat rochia cu trei tipuri de chilotei. Doua tanga - una cu talie foarte scurta si una cu talie inalta - plus o pereche de boxeri scurti din dantela si nu a iesit nici o dunga in evidenta. Se observa o dunga atunci cand te apleci dar cine sta suficient de mult aplecata incat sa aibe lumea timp sa se uite la dunga chilotului?

Daca nu stai aplecata non stop dunga nu se observa pentru ca rochia face cateva dungi in timp ce te misti daca e la fel de mulata precum zici. Plus ca daca esti clumsy si scapi pixurile sau telefonul pe jos si tre sa te apleci non stop , toata lumea se uita la curul tau nu sta sa caute dungi :D

In cazul pantalonilor albi , porti lenjerie alba si cu talie inalta sau scurta in functie de talia pantalonului.

View Postarg, on 20 aprilie 2018 - 10:33, said:

depinde cat de evidenta este, daca de la cativa m nu vede e ok

Lasa-ma ca am cautat dunga cu lupa si nu am gasit-o. Ori sunt eu chioara ori pune ea accent prea mare pe dungi si nu stiu eu unde sa caut dunga Posted Image

#94
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
sfaturi utile aici :
https://dot.ro/stil-...-pe-fundul-tau/

#95
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006

View Posttehnics, on 19 aprilie 2018 - 17:40, said:

Ideea este ca degeaba esti insurat si cu femeie daca nu stii ce marime poarta la sutien. Sunt sigur ca nu stiai ca sutienul are defapt doua marimi: cupa si breteaua ( cea care strange sutienul in jurul bustului)
Cand ai sa cumperi lenjerie intima, absorbante, colanti etc. pentru sotie, atunci ai putea spune ca cunosti si chestiile intime ale unei femei...
Nu ai vrea sa stii cum se uita femeile la mine cand ma duc pe la raionul de lenjerie intima si verific marimile la sutiene. Unele vanzatoare chiar mi-au spus ca si-ar dori si ele ca sotii lor sa le cumpere asa ceva....
Esti o "pasare rara". Deobicei e exact pe dos. Taica-miu nu doar ca nu i-a cumparat vreodata ceva maica-mii dar in 54 de ani de casnicie nici macar chiloti nu si-a cumparat singur vreodata, daca nu i-ar lua maica-mea ar umbla descult si in curul gol la propriu. De fapt se cheama banda, breteaua e cea care vine pe umar. Dar stai linistit ca foarte multe femei nu isi stiu marimea corecta la sutien desi exista tabele, tutoriale si calculatoare pe net pentru aflarea marimii corecte. E destul de nasol daca ai cupa A, o solutie ieftina pe care o practic si eu e sa iei cupa B si marimea la banda cu 1 numar (5 cm) mai mica, asa un 85A devine 80B care sunt foarte usor de gasit si ieftine.

View Posttehnics, on 19 aprilie 2018 - 17:44, said:

In general tipul asta de barbati ii recunosti dupa freza, imbracaminte, tatuaje etc. Eu nu sunt un astfel de barbat.
Sunt curioasa si eu cum arata. Dar sunt destui barbati care chiar avea nevoie de sutien la ce sani mari au. Stiu si eu pe cineva, am vazut chiar ieri unul pe strada si era adolescent. Eu sutien mi-am pus cam dupa un an de tranzitie, imi ieseau sfarcurile prin tricou deci cam trebuia.

#96
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
@ Noua_pe_site
conteaza foarte mult si materialul din care este facuta rochia/pantalonii
incearca o matase mai mulata si o sa se vada tot.

#97
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006
Daca e material subtire sau transparent da, se vede. Dar prin blugi, de exemplu, nu se vede.

#98
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
in general chiar daca e mulat, daca materiualul e mai gros si are textura mata nu se vede nimic (ma rog nici lenjeria sa nu fie prea stransa sau groasa)

Edited by arg, 20 April 2018 - 16:38.


#99
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

View Postjadcomp, on 20 aprilie 2018 - 16:32, said:

De fapt se cheama banda, breteaua e cea care vine pe umar.
Stiam ca nu se cheama bretea de aia am pus si acea paranteza ca sa se inteleaga la ce ma refer. Dar atunci pe moment am avut un lapsus si nu imi putea aminti cum naiba se cheama...
In rest, sunt un barbat normal as putea spune, nicidecum "pasare rara". E drept ca ma pricep la multe ( calcat, impletit mai putin dar stiu, spalat - cel putin stiu sa sortez rufele si sa setez temp corecta Posted Image , facut mancaruri mai complicate decat un ou sau cartof prajit si alte treburi casnice ) si in general mereu imi ajut sotia la tot ce face in casa, de exemplu in week-end cand face mancare eu curat, tai si toc legumele, ea se ocupa de restul. Curat in casa, eu dau cu aspiratorul, ea da cu mopul pe parchet. Asa avem mai mult timp impreuna. Nu imi aduc aminte vre-odata ca ea sa faca vre-o treaba si eu sa stau la tv....

Edited by tehnics, 20 April 2018 - 17:06.


#100
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014

View Postcastoras, on 20 aprilie 2018 - 09:23, said:

Mda, vad ca femeile ori nu-s pe forumul softpedia, ori stiu singure sa se descurce.  Si prea putini tipi chiar au vrut sa ajute. Dar speranta moare ultima - macar zic ca am incercat.

DJ Pocaitul - nu te uiti omule la alea oribile in haine mulate. Pacat de tine sa suferi. Mergi prin vreo zona din aia mai "cuminte" decat Bucurestiul, sa vezi ca nu ti mai raneste nimeni ochisorii Posted Image
Dar nu sufar domnule. Ma dezgusta alea slabe si cracanate,sau cu picioarele strambe de la genunchi in jos. In rest,celelalte arata ok.

#101
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
Mai, daca incape mana e ok (arata bine, nu se freaca etc), dar  nici sa treaca trenul.

#102
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
Cred ca exagerezi. La cele mai multe haine nu se vede aproape nimic daca nu stai sa cauti dungile cu lupa (si oricum la anumite miscari se mai vede ca ai lenjerie, nu mi se pare un capat de tara), iar daca se vad dungile de la lenjerie tot timpul inseamna ca ori ai o lenjerie grosolana, ori ca porti niste haine exagerat de mulate/ transparente.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate