Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

ING Romania - Credit respins

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#55
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Asta pentru ca sistemele sunt facute cu chestii de bifat... apoi dau rezultatul in functie de algoritm.
Motivul refuzului deja e irelevant, asa ca nici nu se comunica in aplicatie. In parte si din cauza ca unii mai ingeniosi se vor gandi cum sa fenteze sistemul si sa bifeze macar aparent ce trebuie ;)

#56
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014
Deci daca din aplicatie angajata nu a primit un motiv clar, pe care sa ti-l transmita, in seamna ca e proasta?...

#57
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View PostTheRipper, on 19 aprilie 2018 - 18:55, said:

Deci daca din aplicatie angajata nu a primit un motiv clar, pe care sa ti-l transmita, in seamna ca e proasta?...
Nu nicidecum, mai degraba " angajata lunii" Posted Image

#58
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Desigur ca ING Romania este o bataie de joc, si RDS este o bataie de joc, si eu nu inteleg un lucru, angajat pe termen nelimitat, salar bun, peste medie, de ce te duci sa iei telefon de la RDS? sa iti mareasca ei contractul pe 2 ani ?, dar nu iti spune decat daca intrebi, mergi la orice banca, fa-ti un card de cumparaturi, ia telefonul, nu te obliga nimeni sa stai la RDS, iti iei jucariile si pleci cand vrei, ce iti da RDS? 5 lei reducere cum mi-a dat mie dupa 17 ani de abonament? adica o mica si rapida clanta ?

#59
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Chestiile de genul asta chiar nu poate sa ti le zica cineva intro filiala. Lor le apare "NU" pe ecran si aia e, chiar n-au ce sa faca din motive foarte simple, daca era o problema asa de mare trebuia sa incerci sa vorbesti cu un manager de filiala sa vezi ce optiuni ai avea. Operatiunile de tipul asta trebuie facute manual de persoane cu abilitati total diferite fata de cele a persoanelor cu care vorbesti si chiar dureaza.

#60
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,129
  • Înscris: 10.07.2013
Ca la noi la nimeni! Posted Image

#61
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
In afara de ING, BCR, BRD, BT, ALFA, OTP si mai cateva care nu-mi vin momentan in minte si care-s niste jeguri de banci, toate celelalte sunt foarte de incredere si exemple de corectitudine si obedienta fata de client. Numai ca alea, nu au filiale in Romania.

#62
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View PostDjMx, on 19 aprilie 2018 - 19:36, said:

Chestiile de genul asta chiar nu poate sa ti le zica cineva intro filiala. Lor le apare "NU" pe ecran si aia e, chiar n-au ce sa faca din motive foarte simple, daca era o problema asa de mare trebuia sa incerci sa vorbesti cu un manager de filiala sa vezi ce optiuni ai avea. Operatiunile de tipul asta trebuie facute manual de persoane cu abilitati total diferite fata de cele a persoanelor cu care vorbesti si chiar dureaza.
Stiu asta, ai perfecta dreptate. Noroc ca intre timp am rezolvat cu alta banca fara nervi si timp pierdut.
N-am mai avut rabdare sa discut cu un manager ING desi cred ca intr-un final ar fi fost tot un fiasco...Totusi chiar si ca simpla angajata ar fi trebuit sa cunoasca minime chestii legate de problema, daca-i vedea fata(imi pare rau ca nu i-am facut o poza) parea ca un copil cu sindrom Down...
Din motive de confidentialitate nu pot pune aici ce mesaje primesc in privat cu oameni batjocoriti de ING, de-aici imi dau seama de calitatea acestei banci...

Edited by Valmont43, 19 April 2018 - 20:01.


#63
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View PostBibulus, on 19 aprilie 2018 - 14:30, said:

Si de ce nu i-ai zis -- "ai vazut ca nu e nicio problema la mine si aplicatia voastra da rateuri, pune tu bifa acolo ca sa pot sa-mi iau telefon".

nu se încurcă ei cu sumele astea...
băieţii sunt la dat tunuri...asta nu se înţelege încă.

ar fi timpul să realizăm că e ţara unde se creditează un salar normal ioropian 6 ani!!!

Edited by sarac.lipit, 19 April 2018 - 20:07.


#64
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

View PostTheRipper, on 19 aprilie 2018 - 18:47, said:

prin simplul fapt ca consideri ca e prost ala care nu iti da creditul ( recte angajatul ing ), si nu sistemul care zice ca nu esti eligibil. Ca doar nu ala de la ghiseu decide daca poti sau nu sa iti iei cu "alviu" de la RDS.


Da stim, angajatii sunt acolo de mobila. Doamne fereste sa dea feedback smecherilor din centrala cu ce se intampla in lumea reala.
Cand se intampla asa ceva intr-o institutie publica, aia trebuie linsati. Cand e la multinationala, tot noi trebuie sa ne cerem scuze, nu ???

View PostTheRipper, on 19 aprilie 2018 - 19:19, said:

e clar.
dupa limbaj, atitudine, nivel de inteligenta si socializare + poza esti un ex-comunist obosit,
imi pare rau ca ti-ai irosit viata degeaba

Nu, nu el e comunist. Eu sunt. Si nu sunt obosit. Nu vrei sa ma intalnesti.

Nota: uitasem de specimenele care, in pana de injurii, o baga pe aia "comunistule".

Edited by overseas, 20 April 2018 - 08:45.


#65
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Am adaptat titlul topicului la tema subiectului.
Fiecare banca are politica proprie in privinta aprobarii unei facilitati de credit, in ceea ce priveste profilul clientului (scoring-ul fiind de multe ori foarte complex), iar faptul ca tu nu te-ai incadrat in el, nu se traduce intr-o bataie de joc la modul general.
Va rog sa aveti in vedere totodata sa discutati pe subiect si cu un limbaj decent.Orice atac la persoana, offtopic, va fi sanctionat.

Edited by TheGrudge, 20 April 2018 - 10:07.


#66
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Stimate moderator, titlul este gresit nefiind vb.de niciun card de credit ci de un imprumut banal refuzat din motive numai de ei stiute. Din punctul meu de vedere ramane o bataie de joc atata vreme cat nici macar nu s-au ostenit sa-mi ofere o explicatie. Stiu, se tem probabil sa nu citeasca prea multa lume acest topic la o cautare pe Google deoarece prostul nu e prost destul daca nu e si fudul.
In postul 43 un coleg m-a jignit si nu am dat raport, poate acolo trebuia mai degraba modificat.

Edited by Valmont43, 20 April 2018 - 17:11.


#67
creative_guy

creative_guy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.04.2018

View PostTheRipper, on 19 aprilie 2018 - 18:55, said:

Deci daca din aplicatie angajata nu a primit un motiv clar, pe care sa ti-l transmita, in seamna ca e proasta?...

Nu,nu inseamna ca este proasta...inseamna ca sistemul informatic / programele dezvoltate de ING sunt relativ interpretabile...deci ca o concluzie tot factorul uman este factor decizional.

#68
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018

View PostTheGrudge, on 20 aprilie 2018 - 10:07, said:

Fiecare banca are politica proprie in privinta aprobarii unei facilitati de credit, in ceea ce priveste profilul clientului (scoring-ul fiind de multe ori foarte complex), iar faptul ca tu nu te-ai incadrat in el, nu se traduce intr-o bataie de joc la modul general.
Asta asa este.
Eu am cunoscut o persoana care injura bancile de zor ca nu ii ofera credit, si in final a luat de la IFN pe care le lauda ca sunt misto rau... dupa ce s-a vazut cu banii, n-a mai platit nimic.
Dar tot bancile erau nenorocite ca l-au mirosit ca are risc mare de a fi tepar Posted Image

Edited by romangx, 20 April 2018 - 18:21.


#69
gigicoltz

gigicoltz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,070
  • Înscris: 25.06.2005
ING este banca Las Fierbinți. BCR - impotenta IT, comportament de dinozaur imobil, Unicredit creier putin,lentoare,dezinteres cât cuprinde.

#70
creative_guy

creative_guy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.04.2018
Ai omis Raiffeisen...din punctul meu de vedere este cea mai tembela banca,urmata de ING si UniCredit.

#71
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View Postromangx, on 20 aprilie 2018 - 18:21, said:

Asta asa este.
Eu am cunoscut o persoana care injura bancile de zor ca nu ii ofera credit, si in final a luat de la IFN pe care le lauda ca sunt misto rau... dupa ce s-a vazut cu banii, n-a mai platit nimic.

Sa crezi tu ca IFN-urile dau credite aiurea, am auzit de oameni care si-au pierdut casele pt.2000 euro...

#72
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Au pierdut aia fraieri care nu stiu cum sa fenteze sistemul.
Cand n-ai nimic pe numele tau, n-ai ce sa pierzi. Si daca iti mai bagi si veniturile in zona neagra... mult succes.
Astia sunt teparii Romaniei... cu averile trecute pe bunica, mama, nevasta, sora, copilul, nepotul, astfel incat cand vine vremea de executare sau de sentinta sa nu aiba ce executa.
Vezi Becali, si alti infractori, care desi au prejudicii de milioane, ei pe numele lor nu mai au nimic, chiar daca au avut, au instrainat tot inainte de sentinta, uneori chiar inainte sa incepa dosarul de cercetare.  
Doar in cazul Voiculescu care a donat ficelor inainte de sentinta, a aplicat judecatorul confiscare extinsa dat fiind ca era clara intentia de frauda prin donatia averii inainte de sentinta.

Cred ca fara sa exagerez, vreo 20% din masinile din tara sunt pastrate pe numele fostului proprietar in scopuri de frauda (ajutoare sociale, plata taxe/impozite, nu pot fi executate).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate