Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

ING Romania - Credit respins

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#1
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
[...]
Pe scurt:
-am fost la Digi sa-mi cumpar un tel.in rate(ei au aceasta facilitate doar prin ING cu un avans de achitat), dupa ce ma tine fatuca aia aproape o ora la ghiseul Digi sa ma verifice la ANAF si ING imi spune ca ING refuza sa-mi acorde creditul! Atentie: vb.de o suma de cca.120 lei/luna!
-intreb de ce, dar fatuca de la Digi imi spune ca ING nu le spune motivul, doar dau respins sau admis....
-plec uluit si ma opresc la prima filiala ING sa intreb motivul in conditiile in care sunt angajat pe perioada nedeterminata de peste 32 de ani si cu un salariu peste medie si fara datorii nicaieri!
-fatuca de la ING se uita ca proasta la mine si nu stie ce sa-mi spuna, intreb sa-mi spuna macar 1 motiv sa stiu si eu de ce.....surpriza, imi spune ca nici ea nu stie ca daca aplicatia respectiva mi-a dat respingere ea nu are ce sa faca....zice intr-un final: posibil sa va fi respins ca nu sunteti clientul nostru...Posted Image

[...]

La BCR din 2 click-uri mi-au dat si credit si card de cumparaturi!

Edited by Dany_Darke, 19 April 2018 - 14:19.
data viitoare iti iei si pauza pt limbajul vulgar folosit


#2
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,620
  • Înscris: 16.08.2010
Si BCR e un model de corectitudine si profesionalism... Ha-ha! Am fost clientul lor si am fugit cat am putut!

#3
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Dany daca si tu ai fi fost umilit ai fi avut aceeasi reactie. Ma incearca o senzatie de scarba la adresa lor. Imi poti da si penalizare dar asta simt, numai in RO poti fi umilit de niste neispraviti.

#4
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001
Ori au un criteriu de varsta, ori au gasit automat creditul de la BCR si se depasea in sistemul lor procentul maxim de creditare.

PS: cardul de cumparaturi "oferit" la credite e doar pentru a-si face ei targetul, de obicei lumea fuge de el.

#5
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,867
  • Înscris: 05.08.2014

 Valmont43, on 19 aprilie 2018 - 14:10, said:

fatuca de la ING se uita ca proasta la mine si nu stie ce sa-mi spuna, intreb sa-mi spuna macar 1 motiv sa stiu si eu de ce.....surpriza, imi spune ca nici ea nu stie ca daca aplicatia respectiva mi-a dat respingere ea nu are ce sa faca....zice intr-un final: posibil sa va fi respins ca nu sunteti clientul nostru...Posted Image
Si de ce nu i-ai zis -- "ai vazut ca nu e nicio problema la mine si aplicatia voastra da rateuri, pune tu bifa acolo ca sa pot sa-mi iau telefon".

#6
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

 Florin_Alex, on 19 aprilie 2018 - 14:28, said:

Ori au un criteriu de varsta, ori au gasit automat creditul de la BCR si se depasea in sistemul lor procentul maxim de creditare.

Cardul la BCR l-am facut DUPA umilinta de la ING, iar ca varsta am 49 nu 89 Posted Image

#7
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

 Valmont43, on 19 aprilie 2018 - 14:23, said:

Dany daca si tu ai fi fost umilit ai fi avut aceeasi reactie.

chiar nu ne priveste catusi de putin. suntem pe un forum unde discutam civilizat. aici nu este loc de aruncat frustrarile cu tot cu limbaje vulgare. nu suntem nici pe maidan si nici la birt. expui problema frumos, fara limbaje colorate. atat am avut de spus.

Edited by Dany_Darke, 19 April 2018 - 14:38.


#8
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Daca am ajuns sa nu mai putem face un card de cumparaturi cu limita de 3000 lei, inseamna ca chiar muncim degeaba.

@Valmont43  - poate ai putea renunta integral la ING dupa aceasta experienta, desi eu am auzit ca multa lume e multumita de ei.

Asa e la americani - daca nu ai un istoric de credit in spate.. nu-ti dau card de credit nici morti... se kk pe ei pana in panzele albe.

#9
Chifteluta

Chifteluta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 838
  • Înscris: 03.02.2007
Stai cuminte, eu am patit ceva asemanator cu Raiffeisen. Toate au cate o buba-n cap.

#10
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Zi mersi, decat sa iei un telefon de la Digi, mai bine un card de credit si un telefon in rate si stai intr-o retea de doamne-ajuta.

Acum, nu m-am putut abtine sa nu rad de motivul refuzului (ala posibil) intrucat "stiu de la un prieten" ca celor ce sunt clienti ING li se resping creditele pe alte motive de rahat. Am senzatia ca aplicatia aia e facuta sa-i bage in faliment, nu da credite la nimeni :))))

#11
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,028
  • Înscris: 07.11.2006
Batran domle,batran.Prea batran deja.Posted Image

 Valmont43, on 19 aprilie 2018 - 14:31, said:

Cardul la BCR l-am facut DUPA umilinta de la ING, iar ca varsta am 49 nu 89 Posted Image


#12
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Eu cind aud faza cu "nu stim de ce cutare lucru" fac 3 chestiuni:
1. intreb de 18 ori, in diverse forme, aceeasi chestiune
2. cer sa vorbesc cu un superior/cineva care stie/se pricepe
3. renunt la serviciile firmei respective, in masura posibilitatilor

Funny story: acum citiva ani am inchis un cont in valuta la BCR.
Contul era deschis de cel putin 10 ani, avea si bani in el.
Mi-a spus ca au fost depusi niste banii la citeva luni de la deschidere, apoi nu a mai existat nici o alta tranzactie.
Am cerut extras de cont din acele luni cu tranzactii.
Dupa ce a dat scroll (da, SCROLL din rotita mouse) 10 minute incontinuu (serios, am lesinat de ris), mi-a zis ca datele mai vechi de 8 ani nu se afla in calculator.
- OK, perfect, am replicat, atunci luati-le de unde sint acele date, nu ma intereseaza asta pe mine.
- Pai stiti, trebuie sa facem cerere la Bucuresti.
- Pai faceti, frate.
- Ahh, pai dureaza 2-3 zile pina vine raspunsul.
- Ah, bine, la revedere.

#13
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001

 Valmont43, on 19 aprilie 2018 - 14:31, said:

Cardul la BCR l-am facut DUPA umilinta de la ING, iar ca varsta am 49 nu 89 Posted Image

O fi fost atunci istoricul de credit, cum zicea rosix.

#14
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
In general imi ies foarte rar din pepeni si nu imi sta in fire sa injur sau sa arunc cu vulgaritati, dar experienta de azi cu ING m-a scos din firea mea obisnuita, a scos raul din mine pur si simplu, nu pot crede ca exista asemenea "oameni" eu ii consider niste glume proaste mai degraba, adica sa nu fie in stare nimeni sa-mi explice UN MOTIV macar asta e ca in filmele cu prosti pur si simplu...

#15
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001

 Valmont43, on 19 aprilie 2018 - 14:40, said:

In general imi ies foarte rar din pepeni si nu imi sta in fire sa injur sau sa arunc cu vulgaritati, dar experienta de azi cu ING m-a scos din firea mea obisnuita, a scos raul din mine pur si simplu, nu pot crede ca exista asemenea "oameni" eu ii consider niste glume proaste mai degraba, adica sa nu fie in stare nimeni sa-mi explice UN MOTIV macar asta e ca in filmele cu prosti pur si simplu...

Pai ei nu stiu fiindca pentru reducerea costurilor au fost implementate niste aplicatii automate. Ele au anumite criterii, de obicei cunoscute doar de persoanele cheie din centrala asa ca domnisoara de la ghiseu nu are nicio vina. La fel se intampla si cand se aplica pentru un card de credit la banca, aplicatia se verifica de catre un operator uman doar daca sunt necesare verificari suplimentare sau de analizat documente.

#16
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Calmeaza-te, ca nu are rost. Eu lucrez cu ING, sunt excelenti la tot mai putin la relatiile cu clientii. Aici sunt la un nivel de paleolitic, e de groaza. Norocul e ca au un sistem excelent care limiteaza maxim nevoia de a discuta cu cineva viu de la ei (ca oameni nu le poti spune, te miri unde i-au gasit).

Asta e, ai rezolvat problema, du-te si bea o bere ca nu merita atatia nervi.

#17
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

 warchilde, on 19 aprilie 2018 - 14:46, said:

Calmeaza-te, ca nu are rost. Eu lucrez cu ING, sunt excelenti la tot mai putin la relatiile cu clientii. Aici sunt la un nivel de paleolitic, e de groaza.
Sunt client la BCR de aproape 20 de ani, sub cuvant de onoare o spun ca nu lucrez la nicio banca: intre ING si BCR la nivel de comportament cu clientii si rezolvarea problemelor este o prapastie adanca. Paleolitic? Esti prea bland ...posibil ca evolutia la ei sa fi stagnat la creanga, adica inca n-au trecut la mersul biped....

#18
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 Valmont43, on 19 aprilie 2018 - 14:23, said:

Dany daca si tu ai fi fost umilit ai fi avut aceeasi reactie. Ma incearca o senzatie de scarba la adresa lor. Imi poti da si penalizare dar asta simt, numai in RO poti fi umilit de niste neispraviti.
Alte credite mai ai? / Alt card de credit?

Mie Raiffeisen mi-a refuzat cererea pt card de credit pt ca nu aveam telefon fix :-D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate